X Box me disconect sa neta nakon minut-dva?

Pre nedelju dana smo uzeli klincu xbox 360s.Konzola nije cipovana/flesovana sta vec,nego je fabricki podesena i cita samo originalne igre.Problem je nastao u tome sto nikako konzola nece da odrzi konekciju sa netom.Bukvalno nakon 1m me diskonektuje i to je to.Kad uradim test konekcije ispada da ne mogu da se zakacim za net i izbacuje IP address error sta god to znacilo.Citali smo po netu razne nacine da se to podesi,pa otvaranje portova,ovo-ono i nista.Cak kad uzmem i podesim u samoj konzoli adresu i ostalo nece ni da pokusa da se poveze.Moze li bilo kakva pomoc u resavanju ovog problema?
Novi smo u celoj prici oko xbox-a tako da pojma nemam uopste.
:hm:x

Vrlo je moguce da je antena na ruteru veoma slaba i ne moze da dobaci do konzole. Ako kazes da se konzola uspesno konektuje na net kada je konzola blizu rutera, onda nije nikakav problem u konzoli.
EDIT: U tvojoj recenici 1m znaci metar, a ne minut, jel da?
Takodje, posto ti je konzola skroz originalna, bez prepravki, najbolje bi bilo da pogledas i sta ti kaze Xbox Support na tu temu.
http://support.xbox.com/en-US/xbox-360/networking/connection-error-solution
Klikni na problem koji se tebi javlja.

Ne diskonektuje te xbox nego ruter. Promeni ruter.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mislila sam nakon 1 minut,bukvalno.Kad ukljucim konzolu ona se automatski konektuje i posle minut-dva me izbaci sa neta.
Gledali sm i te podrske i meni izbacuje gresku sa IP adresom koju nikako da podesimo da bi funkcionisalo.Sa druge strane,mozda je i do daljine rutera.

Najbolje je da probas da povezes ruter i konzolu sa UTP kablom. Ubedjen sam da tada veza ne bi pucala, odnosno da je problem samo u tome sto je ruter predaleko ili se nalazi iza mnogo zidova. Sta MS podrska kaze za taj vas konkretan error?

Jednostavno slab ti je ruter ne dobacuje dovoljno daleko i to je to kao sto kaze Lynx povezi konzolu direkt u ruter preko kabela pa vidi trebalo bi da radi :wink: Ili mozda tvoj ruter ima problem u dodeljivanju IP adrese.