Windows 7 64bit vs. Motorla SB5101

Juce instalirah Win7 sa 64bita kad videh da glupi Motorlin SB5101 modem ne podrzava 64bitne sisteme, sto je gubitak jer gubim time 750MB rama od totalnih 4, sto je i glavni razlog sto sam instalirao prethodno istoimeni sistem. Sada imam Win7 32bita i radi lepo internet, drajveri sve lepo instalirani. Moje pitanje je da li mogu zameniti modem, da kupim neki drugi koji ce raditi normalno na 64bita jer su mi ovi iz Kopernikusa (kablovski net) rekli da oni to kutijce nesto kodiraju ‘‘specijalno’’ za tu adresu sto mi je sumnjivo do …, mada mozda ima nekog smisla jer imam samo 3 slobodne IP adrese od kojih mogu da biram. ali to nije poenta sad, da vas ne zamajam.
Imam isto Ethernet port u modemu ali on je zauzet od strane Xboxa, a i kada sam na PC prikljucivao prikazivao mi je isti problem kao pre.

Ima li resenja na ovaj problem?

ja imam isti windows, isti modem sve radi bez problema. modem je spojen preko ethernet kabla

A USB preko Xboxa? Pokusao sam isto sa Ethernet kablom, a port mi je malo zeznut, pa mi to trenutno nije ni najbolje resenje. Gubio je vezu onako sa XP-om, na svakih 5-10 minuta, ali ovo nece ni da se konektuje na 64bita a hoce na 32bit Win7. Molim neko resenje, i nisam noobie, pokusao sam sve sto sam znao.

Kupi switch/ruter i resi se muka

I ja sam trazio pre par meseci 64 bitni driver za taj modem i nisam uspeo da nadjem. Dusanov predlog je jedino moguce resenje.