Wii kod nas?

Pokušavam već nekoliko dana da saznam kakva je situacija sa Wii konzolom kod nas. Pre svega, da li se može nabaviti, koja je cena, status čipova/firmware-ova, da li prima “domaće DVD-e” i kakva je generalno potražnja za konzolom?

Znam za neke “slučajeve” gde su ljudi posle ps2 uzeli wii (sing star je bio razlog poseda ps2) ili bez ikakvog ranijeg upliva u konzolne vode, direktno na wii. Isti ti ljudi ne mrdaju dalje od Wii Sports.

Hteo sam još ranije da uzmem jedan, ali tadašnja cena (ovde) od 350 eura, jednostavno nije realna za ono, što po meni, ta spravica pruža. Od sledeće godine par interesantnih naslova dolazi i sa kombinacijom već postojećih (dobrih) igara, Wii može da se opravda.

Kakva su vaša iskustva / znanja?

ja sam danas imala priliku da probam ovo cudo,moj ujak je kupio deci za razonodu…pa su se i matorci navukli.probala sam da igram tenis…ruke su me zabolele,jer sam bez osecaja mlatarala njima ispred tv-a…konacni zakljucak po meni je :sjajna stvar sa tetke,tece,strine i decu,sto se ozbiljnog igranja tice,ovo je bacanje para…

Uh,

Ja ne podnosim koncept Wii-a – bre, dozivljavam ga maltene kao varanje narodnih masa:

Spakujes gamecube u novu, ruznu kutiju, dodas neprecizne motion kontrole (hocu reci, nisu 1:1, mozes da zaboravis na finije manevre dok ne izadje onaj dodatak, zaboravih sad kako se zove), prodajes ga zajedno sa jedinom igrom koja stvarno iskoriscava shture mogucnosti motion kontrolera, i gledaj kako ti se pare slivaju u dzep. Jadno!

Mene je Wii odusevio na prvih pola sata kad sam ga probao, ali su rupe ubrzo pocele da se pokazuju. Cela poenta onih debilnih kontrolera je bila da su danasnji xbox/ps3 kontroleri suvise komplikovani, ali bre, bilo koju “pravu” igru da probas na Wii da igras, odmah kachish i onaj nunchuk dodatak, pa malo mlataraj, malo pritiskaj dugmice… i to je kao intuitivnije i jednostavnije?! A recimo mario galaxy i slicne naslove ionako igras na klasican nacin, cak ni sam nintendo nije u stanju da napravi nove igre koje stvarno koriste motion kontrole, sad kad su napravili Sports, i golf, i takve sitne gluposti…

A da ne pricamo o tome kako dobrih 3rd party naslova skoro da i nema. Jedino nintendo vidi profit od pravljenja kvalitetnih igara za Wii, svi ostali prave samo shovelware djubre.

Jedina dobra stvar kod wiia koju ja vidim jeste da je barem priblizio koncept igranja video igara sirim narodnim masama.

Adrijanchica je to na kraju najbolje rekla" konzola za siru porodicu koja ce misliti kako ih je mlataranje daljinskim pred tv-om lansiralo pravo u buducnost gaminga…

/rant over :smiley:

Hahaha, kakav hejt!

Sve je to meni jasno i dalje mislim da je Wii preskup za ono što jeste.

Juče me je neko pitao da li mu za Guitar Hero treba Wii, rekoh ne, može i na PS2 ili bilo koja druga konzola ili pc, a on: “A jel mogu onda i tennis da pičim?”… argh! Toliko o tome i kakvim ljudima je to namenjeno a ne nama, gejmerskoj eliti :smiley:

Što se tiče igara, zanima me No More Heroes (!!!), Mario Galaxy, Zack and Wiki, Mad World, Smash Bros, Fragile, Resi 4… možda još nešto, ali ima tu šta da se odigra, samo ne za te pare.

Znači još uvek ne znamo gde ga ima, po kojoj ceni i stanje piraterije?

Pa,

Sto se Beograda tice, imas ga (skoro) sigurno u Virtualu, vec hakovanog… ja kod Neshe reshavam sve svoje poslove vezane za konzole (ranije PS2, sad Xbox), ima svakojake konzole i igre (originale) na prodaju.

Obicno nema cega nema, mada dugo nisam bio kod njega…

Ali vidim da si u Novom Sadu, tako da cela ova pricha i nema neke poente… :rolleyes:

sto se tice piraterije…ima je…diskovi se krecu od 200 do 400din,ko gde naleti…isla danas oped do ujaka…sad imaju i neki sonic,ma na prvih 5 in ti se ucini zanimljivo,ali posle shvatis da je poenta da samo cimas rucice levo-desno i natiskas po neki dugmic,jer soinic vec sam ide napred…glupost…totalni scor ide ovako
1.ujka…igra zbog sina (mada mu je zanimljivo)
2.ujna…odusevljenje
3.komsije…odusevljenje
4.mladji brat…odusevljenje
5.stariji brat…posle 2h…odustao je i vise ne igra kao i njegovo drustvo…

pa zakljucak izvucite sami…

Ne, nije frka meni do beograda, ionako jednom nedeljno idem.

Koliko se secam, bila je neka zezancija sa firmware-om a onda kao ne moze. skoknucu sledeci put do virtuala i da vidimo kakva je situacija.

Koja je adresa?

U ns-gamesu ga mogu nabaviti za 350 e i koliko se sećam, da ne mogu da ga flešuju ili ako bi i mogli da bi to još koštalo… kakvi su oni kraljevi :slight_smile:

za adresu neznam…bila sam tamo,nalazi se odma iza meka pre fontane u novom beogradu…a da evo preciznije
Lokacija: Bulevar Mihaila Pupina 85, Beograd, Novi Beograd a mozes pozvati i na mob…065 virtual ( V je 8, I je 4 ) samo slova zameni brojevima na tastaturi mobilnog…ja bi uradila al imam e61 qwertz tastatura…jbg

i jel ima novosti???

Ne još, nisam bio u bgdu.

Kad smo već kod Wii-ja, jedan drugar javio da je uz pomoć Wii-Fit-a oslabio 2 kg (dobio ga pred novu godinu) a malopre mi javili da je drugi slomio ruku dok je igrao Wii Sports, i to gadno. + i - :smiley:

maaaaa za te pare je mogao da uplati lepo teretanu,oslabi malo vise,sacuva usput vid a ako bude sarmantan moze i da upozna neku ribu i pritom se omrsi:D:D

Ahaahahha, kakav scenario :slight_smile:

Mene je juče zvao poznanik i pitao jel to što imam Xbox 360. Rekoh - da. On pita - A jel to isto što i Wii? Rekoh ne, Wii je druga priča, objasnim da igre igraš standardno a na Wii-ju mlataraš ispred ekrana. Čovek pita, pa gde je zabava na Xboxu onda. Kažem mu, da mene zanima kvalitet više od onoga što Wii nudi. Njemu treba nešto za dete a i on da se zaigra. Ja mu kažem uzmi Wii onda i bićete sretni.

Znači čovek koji se nikada nije igrao. Čuo je za to ili video negde i primio se. Pri tom, znam da je lud za vrhunskim stvarima i high end stvarima, ali eto, X360/PS3 mu ne znače ništa ali Wii mu je jako interesantan. I kladim se da dalje od Wii Play/Sportsa neće dalje otići.

koga interesuje može da nabavi [U]ovde[/U]

:smiley:

xa xa xa xa…jaoooooooooooo kolko su ljudi prsli zbog mlataranja,dobro je da nintendo ne izmisli neku igru sa golim ribama pa da starci iskoriste potencijale tih kontrolera…na svu srecu ovo je veoma slab hardver pa nam ostaje da vidimo sledecu generaciju…ja jos pamtim burazera i drugare kada su skroz odlepili sa nekakvom igrom na PS2 sa plavusom kojoj komandujes sta da radi,pa posle kazu daleko je smak sveta…:smiley:

Zasto samo starci!?!?:rolleyes:
To bi bila prva igra zbog koje bi pozeleo imati wii,to bi bio pravi final fantasy.:slight_smile:

dobro povlacim rec,svi muskarci,a onda bi svi kupili wii,i grad bi bio pust,xe xe…pa onda lezbejke na sve strane,ili bi se to sprecilo tako sto bi izasla igra sa muskarcima pa bi devojke pametno iskoristile taj nundzuk kontroler…:D:D

Cekaj bre kako bi devojkama taj nunchake kontroler mogao da koristi jedino da mlate virtualne boyeve/starce po glavi al to je vec sado mazo:D
Ma najbolje bi bilo da ubace u igru interaktivne muskarce i devojke pa da igru mogu da igraju oba pola zajedno.Ah da tako nesto vec postoji i zovu se xxx filmovi.:frowning: