Wifi problem sa PS4

Nov sam ovde i izvinjavam se ako cu(i ako sam) pogresiti negde,ali jedva sam se i sa ovim snasao :grinning:. Naime imam PS4 od prosle godine. Od tad se nisam povezao sa PS-Networkom zbog problema sa Wifi-jem. Imam najcesce jednu crtu i tacku(jacina wifi-ja) mada ponekad imam i samo tacku,i kliknem da se prijavim u PSN i kliknem da se registrujem. E tu se pojavi loading i nikad se ne zavrsi. Molim vas pomozite mi,sa ovim zivim godinu dana i nijednom nisam radio ista online,mnogo bih bio zahvalan. Pozdrav

Pa čini mi se da je tvoj Wi-Fi ruter previše udaljen od konzole, barem po toj tački i opisu jačine konekcije. Ako je pak Wi-Fi ruter pored konzole ili blizu iste, onda treba ispitati tu konekciju, jel problem do rutera ili do konzole. Na kraju krajeva, spoji lepo kablo do rutera od konzole, poveži se tako na net i kontam da nećeš imati problema sa povezivanjem na PSN

Hvala na odgovoru. Pa nije pas blizu ruter…ustvari je dosta daleko :expressionless: . A kabal ne mogu da sprovedem jer ruter i Ps nisu na istom spratu. Mogao bih da spustim konzolu na donji televizor,pa da spojim kabal. Ali pokusavao sam sa lan kablom i nije nesto htelo jel se ukljucuje konzolu ili negde drugde? Jel ima neki specifican kabal? Ili da (malo) priblizim ruter?

Nije problem do rutera, cak ne mislim niti da ti je daljina toliki problem, stvar je u tome sto je mrezna kartica unutar Ps4 jeftino smece. Pogotovo od 2 serije modela…

Pokusaj ovo, mozda rijesi problem, mozda ne:

System Settings

Ako nista, bar ces se moci spojit na net…

A,ako ne uspe,da li cu moci zameniti nekako karticu za net?

Nazalost, ne.

Nemoguće. Mada probaj kablom još jednom. Uzmeš najobičniji utp kabl, jedan kraj pozadi u konzolu, drugi u ruter i spoji se na internet.

Kako mislis utp? Hoces da kazes LAN?

Da lan kabl, naj obicniji kabl za internet, vecinom se dobijes 2-3 komada sa ruterom, evo ovo tu:

Hvala momci probacu i ovo sa DNS-om i sa kablom.

Popravio sam problem sa netom! Posle godinu dana! Ukusao sam 208.67.222.222 i 208.67.220.220 DNS-ove. Hvala svima! Takodje zelim reci da na nijednom forumu nisam dobio brze odgovore za bilo sta. Svakako forum vredan paznje!.:grinning:

2 Likes

Evo me opet, otkad sam popravio, radi i dalje, na wi-fi- ju.Medjutim danas sam postavio ps4 u drugu sobu, a ruter je daleko od nje, pa sam pokusao sa lan-om. Probao sam svakakve kombinacije dns-ova ip adrese i ovih ostalih opcija, a probao sam i sve na automatic i opet ne radi. Cak sam probao sa jos jednim kablom i opet nece. Moze pomoć?