Why Valve abandoned biometric feedback with its Steam Controller

Valve had been experimenting with biometric controllers. However, its Steam Controller is missing any biometric functionality. What happened?

A new report by The Verge reveals that “the team discovered that hands weren’t a good source of biofeedback since they were always moving around.” The team ended up experimenting with a lot of prototypes, many of which you can see on [URL=“http://www.engadget.com/2013/11/04/valve-hardware-prototypes-mobile-console-motion-controller/”]Engadget.

Nije mi jasno šta toliko pokušavaju da postignu sa tim kontrolerima, jer mi svi deluju nepraktično, a tek ti prototipovi, dafuq su radili? Hteli su da vrate Trackball?

Ni meni nije najjasnije iako volim Valve i podrzavam njihov rad, ovo mi deluje skroz glupo

Ovi iz Valve-a mora da koriste neke teske opijate jer ovaj kontroler (kao i prototipovi) izgledaju nakaradno. Kao kad bih ja sada uzeo malo da modifikujem kontroler od Xbox-a. Potrebna mi je samo jedna testera, srafciger i neki opijati. :smiley:

Kada vidim ovo, verujem da je bila ta situacija i ideja u Valve-u

Meni iskreno ne deluje lose. Mislim kontroler ko kontroler, dok ne uzmes u ruke, ne znas da li ti odgovara. Ali negde sam bas video da pricaju o njemu, i da kazu da je najbolji kontroler koji su uzeli u ruke, mislim da je na IGN-ovom kanalu, sad cu da pogledam za link.

Edit:

I oni bi deo kolaca od Sonija i Micosofta…
Valve’s Steam Machine is the anti-console. Here’s what it’s like to play.