Vrhunsko pitanje,Sta vam je draze (ps3 ili 360)

ako uzmes crveni onda ce ti biti perfektan :slight_smile:

Ja sam možda u jednoj igri koristio d-pad. Za sve (za sve ostalo tu je MasterCard :smiley: ) ostalo koristim analog, koji je po meni savršen.

Crveni je isti kao i standardni, zeleni ima poboljsan D-pad, ali ga je nemoguce naci.

Kutija :slight_smile: samo nju imam za sada ali sam imao priliku da imam PS3 8 dana i nije mi se iskreno mnogo svidela.Joypad od kutije je objasnio isto :slight_smile: a siaxis (il kako vec :D) je samo velika zabluda nemoze da se igra sa njim.Ja sam ga probao na GTA4 al kao sto sam rekao nemoze da se upravlja ni jedno vozilo.Ura za kutiju :smiley:

XBox kontroler…Ja sam ga dao jednom mom drugu/casual gameru i da vidite kako se oduševio…Dosad je imo samo chinese i ps2 copy kontrolere…Sad na Xbox gleda ko u čudo tehnike

Danas mi stigao xbox elite. Blago receno razocarao sam se u kvalitet izrade konzole, nekako mi deluje jako jeftino (sto se za kontroler i kablove ne moze reci). Takodje me je neprijatno iznenadila buka koju konzola stvara, strasno. Bi bilo lepo da ima i internet browser da ne moram da prestekavam stalno kabl iz kompjutera u xbox i vice versa, stvarno ne znam sta je MS bio problem da napravi browser. Jedina zamerka na kontroler su mi analozi, tacnije one rupe na analozima, ali dobro to je vise cepidlacenje jer sam otkako znam za sebe drzao samo sonijev dzojstik u rukama, no navicicu se.

Imao sam i PS3 i moram reci da mi se sto se tice izrade i kvaliteta konzole PS3 vise svidja (a i lepsi je, realno), i izuzetno tiha konzola. Sto se mene tice veliki + za internet browser. Na zalost morao je da menja vlasnika zbog skupoce igra.

Kad se sve sabere i oduzme mislim da je PS3 tehnicki gledano ispred xboxa, ali piraterija je cudo jedno. Pogotovu kod nas kada treba izdvajati ogromne cifre (mislim kod kod nas treba izdvojiti veci % plate za neku igru nego u drugim zemljama) za sonijeve igre.
Ipak sam glasao za xbox.

EDIT: Nevideh da je pitanje "sta vam je draze:, a na to pitanje se daju argumenti :P.

Najbitnije je da su resili ROD i sto su sredili falican dizajn “ispod haube”, a buka se smanji ako kopiras ceo sadrzaj na hard disk sto je opcija koja PS3-ci daleeeeeeeeeeeko vise nedostaje nego browser xboxu! Sta vredi sto je tih kad moras da drljas non stop laser originalima koje si platio suvim zlatom. I da, piraterija naravno >>> sve ostalo. A veruj mi, ne znas sta je buka. Pre nego sto su omogucili instalacije na hard i sredili ROD, u vreme kada su intercooleri koji se montiraju na konzolu radi biljeg hladjena bili popularni, drljanje DVD-a + nekoliko dodatnih ventilatora bili su nepodnosljivi. Estetiku stvarno treba ostaviti na stranu, pogledaj na sta lice Wii i DS, a prodaju se ko alva. To su dva najruznija parceta hardvera u modernoj istoriji. Xbox izgleda retro ali Wii izgleda kao nesto sto bih ja napravio na dvocasu opste tehnickog obrazovanja, dok DS sa dva mala ekrana umesto jednog velikog, i to jos na preklop, izgleda potpuno idiotski. I PS3 se izblamirao sa onim spajdermen fontom dok je nov PS3 krajnje minimalisticki. Ne smem ni da pomislim na sta ce da lice konzole sledece generacije.

Pa sad sto se tice ovog za tisinu, khm. Sony je mnogo tisi kad se pusda disk nekgo kutija koja miruje u dashboardu.
Btw da li ste ikad pomislili da je eto moguca piraterija na soniju, koliko bi kostale piratske igre. Ipak BD disk nije jeftin a bome ni BD rezac, sto ocigledno dovodi do zakljucka da bi morao postojati neki pirat od koga bi se kupovale igre jer ne moze svako da si priusti BD rezac, sto znaci da i on mora da od toga zaradi tj da se ugradi u cenu. Hmmmmm, mislim da bi igre bile priblizno skupe kao originali.

pa prazni blueray ti je 2 eura…

Ehm,50 x 2 – 100 eura.
Ehm 2: Ko će skidati 30 GB igre.

Pa sad sto se tice ovog za tisinu, khm. Sony je mnogo tisi kad se pusda disk nekgo kutija koja miruje u dashboardu.

Ne osporavam, nije bio argument u vezi buke nego na trosenje lasera/bd, i brzinu ucitavanja. Mislim, hocu da kazem da i sony ima neke neshvatljive nedostatke kao sto je nedostatak browsera na kutiji, u nekom direktnom poredjenju.

Uglavnom, PS3 ima bolju kulturu rada i sam kvalitet izrade, a opet, kada uracunas xbox live i celo korisnicko iskustvo koje je na PS3-ci malo oskudno u odnosu na xbox, i carski osecaj drzanja xbox dzojpeda koji je nesto najkvalitetnije na svetu… Mislim da neces biti razocaran.

pa prazni blueray ti je 2 eura…

Gde?

Garant, ju, koliko se secam zadnji put kad sam ja gledao bio je bezmalo 500. No opet ostaje da se kupi BD rezac

Meni je to neshvatljivo jer obican DL Verbatim kosta 120 dinara odnosno cak oko 200 po nespecijalizovanim prodavnicama, jedan disk u kutiji, to je cena koju drzi godinama. Ako ga uopste ima, jako retko moze da se nadje. Ostaje veliko pitanje rasprostranjenosti i potraznje BD diskova na domacem trzistu… A naravno da li ce PS3 biti razbijen je jos vece pitanje. Ljudi skidaju BD imidze i skladiste za trenutak kad bude razbijen, nadaju se, ali sve manje imam nade da ce se to ikada dogoditi.

Skidanje je najmanji problem, brzine interneta se povecavaju i sada su 16mb/s paketi relativno povoljni kod kablovskih operatera a bilo kome u normalnom svetu je smejurija da skine 25gb. Skidaju se terabajti mesecno.

Nisu bas 2 evra, ali ovo je najeftinije sto se kod nas moze naci.

DVD-RW diskovi | BD-R DATA YD Slim Case 25GB 4x | WinWin Ra?unari

Glasao sam za nereseno. Obe konzole imaju svoje prednosti i mane. BR i nije neka prednost PS3 jer je prerano izasao…Da nije tako zar mislite da Microsoft nebi uradio jos jednu reviziju ploce, ubacio podrsku za BR citac i poceo da pravi konzole za BR-om ? Taj segmen je ne iskoriscen. Cell tehnologija je ono sto je prednost PS3… na zalost opet ne iskorisceno. Po meni… vreme PS3 je proslo… u smislu sanse da se zaista probije na prvo mesto u svetu konzola (previse vremena su izgubili ne radeci nista)… ostaje im sledece poluvreme… kad izadju nove generacije konzola. Sa druge strane XBox 360 je vec na zenitu… ne moze gore… a dole ce krenuti kad izadje novi XBox… ipak podrska za njega je i dalje jaka jer milioni ljudi uziva u carima neceg sto je sredjeno… zategnuto… marketinski fantasticno odradjeno… dozirano taman u pikometar kolko treba.

Moj kumic ima PS3… dzojped od XBox je defo BOLJI !

God of War III je extra igra ali nista tu meni ne izgleda toliko spektakularnije od recimo Dantea… jedina razlika je sto GOW III vec ima pedigre (zahvaljujuci prethodnim delovima).

Xbox bez razmisljanja. U danasnje vreme ps3 bi za mene bio bespotrebni luksuz, a i imao sam ga kod sebe oko 3 meseca i nekako mi je bio sav odbojan.

Kako moze da ti ti bude odbojan? God ofWar 3,Uncharted 1 i 2, Heavy Rain, Gran Turismo, Little Big Planet, Demon’s Souls, Metal Gear,Killzone 2,Yakuza… Ima jos, nego ne pada mi napamet nista.

Bio ti je odbojan verovatno zato sto nisi ni igrao skoro nista na njemu?

Ja nisam rekao da je ps3 losa konzola i bez sumnje je jaca od xbox-a, ali jednostavno me ne privlaci i to je moje misljenje, ne namecem ga nikome :). Na ovoj drugovoj konzoli sto je bila kod mene igrao sam: MGS, LBP, Uncharted 1, Ratchet & Clank i killzone 2 . A inace imao sam skoro sve konzole od Sega mega drive pa na dalje i dan danas mi je najomiljenija Sega Dreamcast.

God of War III je extra igra ali nista tu meni ne izgleda toliko spektakularnije od recimo Dantea… jedina razlika je sto GOW III vec ima pedigre (zahvaljujuci prethodnim delovima).

Prva dva GOW su vrhunac akcione mehanike i grafike na staroj generaciji, ali u GOW3 sibanje sa titanima je takva nevidjena perverzija, Dantea definitivno treba gurnuti u neki od krugova pakla zbog toga sto je pokrao GOW do najmanje sitnice.

Kako moze da ti ti bude odbojan? God ofWar 3,Uncharted 1 i 2, Heavy Rain, Gran Turismo, Little Big Planet, Demon’s Souls, Metal Gear,Killzone 2,Yakuza… Ima jos, nego ne pada mi napamet nista.

Pa u sustini nabrojao si the best of. S tim sto pravi GT5 jos nismo videli.

Meni je jedino odbojan zbog nedostatka piraterije. Ali Uncharted 2, Killzone2…

God of War 2 treba da mi da drug, neku hack verziju za PC, pa cu preko emulatora da igram cim mi da. Gledao sam druga dok je on igrao, igra je toliko dobra, da je nemam reci.God Of War 3 sam gledao na youtubu, cista perverzija.
Dante Inferno je neko na ovom forumu rekao da je losa kopija GOW-a 3.

I sve ove igre gore koje sam nabrojao su bas bas dobre. A nema potrebe pominjati najbolju medju njima “Uncharted 2” :slight_smile: