Vrhunsko pitanje,Sta vam je draze (ps3 ili 360)

E ajde vi odgovorite pa recite bas zasto vam je to draze.

Ne secam se da li je postojao ovakav thread,mozda jeste mozda nije ali nema veze.

Za mene su obe konzole sasvim iste,bilo je drugacije kad su bili PS2 i xbox zato sto tada su igre bilo potpuno razlicite i bilo je tesko birati koja je konzola bila bolja (jeste PS2 je imao vise igra,ali xbox je imao dosta boljih igra i lepsu grafiku).

Xbox 360 i PS3 imaju mnogo mana. Ima nekih igra koje lepse izgledaju na PS3 nego na Xbox 360,ima nekih igra koje previse laguju na PS3 nego na Xbox 360…i lista ide dalje i dalje.
PS3 ima Bluray? Ma to me uopste ne zanima ja gledam film da bih gledao FILM a ne kvalitet (Avatar lol pokahontas u svemiru). Pa i pre neki dan sam gledao VHS kasetu.
Jedino sto vise volim kod Xbox 360 je to sto konzola ima svoju jednu solidnu igru koja nikad nece nestati i nigde nece otici…HALO!!!
A PS3 ima dosta dobrih igra samo sto…Sve su odvojene serije,nema nikakva igra a da nije skroz proslavljena kao SONY PS3 igra (ima uncharted ali nije to u istom fazonu kao Halo).
Tako da meni je to sasvim svejedno…( a kod prosle generacije…Game cube je bio najbolji…pa PS2 i na kraju Xbox).

Posjedujem obije konzole, i rekao bih da su ,i podjednako drage, obije imaju svojih prednosti i mana. Ako bih davao blagu prevagu na neku stranu onda bi to bio ps3 zato sto ga cesto koristim za ostale stvari pored igranja, (gledanje br, dvd i divx filmova, citanje skeniranih stripova, surfanje netom kad mi tu nije lap top …).

Ps3 je bolji zbog br, dvixa i drugih stvari a i igre bolje izgledaju u full hd rezoluciji, bare se meni tako cini, xbox je ipak bolji zbog piraterije, a ima i bolji dzojstik od ps3, tako da je se tesko odluciti ali sam ipak glasao za ps3:D

Xbox…
Bolji joypad je Xbox-ov. Ima i vibraciju i D-pad i ceo je kvalitetniji.
Ceo LIVE sistem je mnooooogo bolji od PSN-a.
Trofeji? Achievementi su objasnili…
:smiley:
S druge strane,sama konzola je kvalitetnija(PS3).
Blu-Ray…

Vesela tema :smiley:

xbox - bolje igre, bolji dzojstik, 3 puta bolji online servis, pirati, multiplatform igre bolje izgledaju.

ps3 - necujan, internet browser, Uncharted, BR, lakse se uklapa u enterijer.

Moje glas ide kutiji.

Slazem se za blu ray da je super stvar ali svaka cast onome ko u siromasnoj Srbiji pored toga sto daje pare za original ps3 igre od 6-7 hiljada dinara ima i da izdvoji i 1500 dinara za bluray film(moze da se skine fenomenalan 1080p rip besplatno).
Hayabusa igre za ps3 su takodje vecinom radjene u 1080p rezoluciji

Slazem se za blu ray da je super stvar ali svaka cast onome ko u siromasnoj Srbiji pored toga sto daje pare za original ps3 igre od 6-7 hiljada dinara ima i da izdvoji i 1500 dinara za bluray film(moze da se skine fenomenalan 1080p rip besplatno).
Hayabusa igre za ps3 su takodje vecinom radjene u 1080p rezoluciji

Sasvim mi je isto - Xbox 360 je dobar zbog piraterije, ima puno igara i svidja mi se Joystick, ali mi se ne svidja sto mora da se daju pare za Live.
PS3 ima nekako moderniji izgled, po meni lepse uradjene igre, mali milion funkcija i svidja mi se besplatno online igranje.

Xbox360 - sve

PS3 - uncharted, God of war

Trenutno mi je kutija mnogo draza od PS3 ,vise mi odgovara joypad,dizajn same konzole :),mogucnost da sve igre instaliram na HDD i na kraju sto je i najbitnije sve igre koje mi se dopadaju su uglavno xbox exlusive.Multimedjalne funkcije tipa BR i sl mi uopste ne znace mnogo-konzole uzimam iskljucivo radi igranja,a i iz iskustva znam da soni oduvek ima problema sa laserom a tako da cu filmove radije gledati na stand alone plejeu …

Killzone,MGS,MAG,Socom confrontation,Heavy rain…

Covece ne mogu da verujem da branim PS3…E to se nije moglo videti prosle godine.

Purple blago tebi tebe je ocito nesto udarilo uglavu kada su tebi Mag i Socom confrontation igre vrede nekog spomena-te igre da nisu ps3 ekskluzive i da sony ne dize toliki hype oko njih za njih se posteno ne bi ni culo ne bi ih igralo ni 10 posto gejmera
A sto se tice Heavy Raina-teska glupost, prica i grafika su super ali ebes takvu glupu igru koja nema nikakav ali apsolutno nikakav gameplay i nikakvu draz. Pogledao sam dosta video klipova po youtubu i sve sto igrac treba da uradi je da na svakih 15 sekundi pritisne jedno dugme(ne znam stvarno kako neko je mogao da izdrzi toliki smor 10 sati)

E da purple
xbox360
Forza 3
Mass Effect 2
Alan Wake
Splinter Cell Conviction
Fable 3

MAG i Socom,stvarno ne znam sta su. Ali Heavy Rain je REALNO jedna od najboljih igara koje sam IKADA video. SAVRSENA IGRA! Ali,necemo ovde o tome… Ima teme za to…

ma mag je ps3 ekskluziva koja da nije ekskluziva ne bi bila vredna ni spomena i niko ni ne bi znao za nju tako da ne znam zasto je Purple navodi kao nesto sto je dobro i bolje od xbox ekskluziva.
Covece igra je dobila na pola sajtova 7 ocenu.
Heavy rain je nesto novo u svetu gejminga i prema tome naredne igre treba da se razvijaju jer je fazon igre stvarno dobar.
Grafika prica su fenomenalni ali jednostavno igra je unakazena jer se gameplay svodi kao sto sam vec napisao na pritiskanje jednog dugmeta na svakih 15-30 sekundi, tj prakticno gameplaya ni nema i igru bi mogao da predje retardirani klinac od 4 godine.
Sve to po pitanju Heavy Raina bi bilo fenomenalno da je uz sve dobre stvari ukombinovan dobar gameplay a ovako pre cu pogledati neki dobar film i pritiskati play pause na svakih 30 sek i imati jednak osecaj gameplaya kao u Heavy rain

imam kutiju tako da mi se vise svidja ona…:smiley: ali sam igrao i PS3 neke igre i skroz je ok… i ne znam zasto je xbox joysitck bolji kada onaj od PS ima ono six- axis (ili kako vec)… mislim meni je to bas gotivno… ali heavy rain je jeina igra zbog koje bi kupio PS3…

Mag mi se svidja jer obozavam multiplayer FPS koje su stvarno uradjene za tu kategoriju. Ne zanima me to sto moze da podrzi cak 256 igraca na jednom serveru…Meni se sama igra svidja.
A Socom mi se svidja jer sam nedavno poceo da zavolim Third person shooters u vojnom stilu,a dok sam imao samo PS2,socom mi je bila jedna od najomlijenijih igra. ( i ne mojte da mi spominjete Ghost recon,to je sada preteralo sa realnoscu da je postalo cak dosadno,najbolji deo je bio Ghost Recon 2).

Ali kao sto rekoh malo pre,sve je to isto i PS3 i Xbox 360 stvarno ne vredi uporedjivati jer su obe konzole genijalne.
Sta zapravo treba da se uporedju je Game cube i nintendo Wii…To bi bilo zabavno.

I pocupo kosu od bagova i losih kontrola u istoj igri na VASEM PS3u. Doduse ja sam iznajmio…

Potpisujem** svaku tvoju rec.**

Puno laga i greski .Mislim LIVE se placa ali ** vrijedi.**

da da heavy rain sam zaboravio, sve ovo ostalo sto si nabrojao, sto bi dusko dugousko u nasem prevodu nikole simica rekao “na mene ne utice” :smiley:

Heavy Rain…Nigdje gameplaya samo na 30 sekundi pritisnes dugme,sve automatizovan film.Bolje da uzmem lijepo televizor pustim film i na svakih 20 sekundi pritiskam PLAY pa PAUSE …

Voleo bih da mogu da kazem da mi je isto, ali nije bas. Blago onome ko poseduje obe konzole (najbolja opcija), ali kad bih morao da biram, opet bih odabrao xbox, i to bez razmisljanja. Ceo user experience mi je daleko prijatniji na xboxu, plus igre i dalje cesce bolje rade na kutiji. Sad kad su dobrim delom resili probleme pregrevanja, ps3 i nema neke prednosti.

S druge strane, mora se priznati da je sony ovu godinu naceo snazno. Cak su im i one Kevin Butler reklame bas dobre. Videcemo jos sta ce biti, ali 2010. bi najzad mogla biti ta famozna “year of the ps3”…