Virtuelna realnost na PS4

Sony may be unveiling their long-rumored virtual reality headset at the Game Developer’s Conference in San Francisco next month, TechRadar reports.

According to the site’s sources, “the quality and resolution” of Sony’s VR headset “are really, really good.” Rumors that Sony was developing an Oculus Rift competitor emerged September 2013, with word that it would be released late this year. One of TechRadar’s source said that “Sony has deliberately taken its time to tweak and polish the headset before revealing it” as opposed to routinely demonstrating a prototype like Oculus has done with the Rift.

GDC 2014 kicks off March 17 and lasts through March 21 and will be held in the Moscone Center in San Francisco. Ray and Josh will both be in attendance, covering the conference.

Source: TechRadar

E to je buducnost a ne 3D naocare!

E to je buducnost a ne Kinect!

Jedno djete zaposlenika MS-a je upravo izgubilo obrok! :frowning:

E to je buducnost, a ne PS Move i svetleci kontroler! Morao sam :smiley:

Onda otkazujem kupovinu novog televizora onog u 3D ,mislim štaće mi onda televizor uopšte …I to je budućnost :party:.

Jedno je gledanjne filmova a drugo igranje igrica. Filmovi su ok sa tom 3d varkom. A igranje igrica je glupavo sa obicnim 3d cvikama.

Ovo ce da kosta vise od same konzole… :slight_smile:

Ja za tri godine koliko imam TV ni jedan film nisam pogledao u 3D. Pokusavao sam Avatara da odgledam jedno 5,6 puta i najvise izdrzim pola sata i onda batalim. Sto se igara tice, tu se stvari dosta razlikuju po pitanju tehnike stvaranja 3D efekta. Kroz 3D Vision, TriDef 3d i HD3D, moguce je dosta PC igara pustati u 3D-u, ali efekat nije svuda isti. Batman, Black Ops 2 i Battlefield 3 izgledaju odlicno u 3D-u, ali vuku mnogo sirove snage jer zahtevaju renderovanje dve odvojene slike. Druge igre kao npr Crysis 2, 3 koriste reprojekciju kroz depth i Z buffer, cime izbegavaju doplo renderovanje scene, ali je 3D efekat mnogo siromasniji po dubini i nema pop up-a. Na konzolama najbolje mi izgleda Killzone 3, mada i Gearsi 3 nisu losi, ali je rezolucija uzasna, upravo zbog potrebe za duplim renderovanjem. Sve u svemu gledanje kroz te (aktivne) naocare meni mnogo zamara oci, i tesko da mogu da se zamislim u bilo kojoj duzoj igrackoj seansi.
Sto se VR-a tice, jos sam '97 u Sega centru u Londonu probao neku VR igru sa ogromnim komarcima i ostalim bubama robotima, ali sanse nema da se setim kako se zove. Znaci bila cela skalamerija na koju stanes, i koja te pomera u skladu sa gameplayom, ludilo u to vreme. Videcemo kako ce sve to izgledati na ovom Sonijemo cudu. Oculus nam je svima zagolicao mastu, ali ima tu da prodje jos dosta leta pre nego to bude zreo proizvod. Za Sony znam da dugo razvijaju razne oblike 3D headsetova, pa ce biti zanimljivo videti sta ce nam novo predstaviti.

Veću korist od 3D TV-a imaš ako gledaš 2D sadržaje. Bolje osvežavanje se više primeti u 2D režimu. Meni je puno ugodnije igrati neku PS4 igru na LG tv-u koji pripada 3D seriji, nego na Samsungu F5500. Iste su dijagonale u pitanju. Ali što se 3D igranja tiče bolju 3D igru od PS4 Trine 2 verzije još nisam video. 60fps na 720p u 3D izgleda božanstveno. Eurogamer kaže konzola renderuje 1080p 3D u 60fps ali output ne dozvoljava više od 720p trenutno.