Veoma, veoma cudan problem sa gejmplej snimanjem

Snimio sam F1 2014 gejmplej malopre sa Shadowplayom na PC-u, i kako to obicno biva, Shadowplay je video razdvojio na vise delova (posto je bila duga trka). Od 5 delova, 4 su na 60fps-u (gledajuci po properties/details) i traju otprilike 10-15 minuta, dok jedan traje 22 minuta.

E sad, ovde pocinje veoma cudno “ponasanje” kompjutera. Taj koji traje 22 minuta, ustvari nije sniman 22 minuta, vec je jedan deo, gde igra (staza) ucitava, nekako produzen na 10 minuta. To i ne bi bio problem, da kompjuter/shadowplay nije racunao to kao 0 FPS i tako smo dosli do prosecnog FPS-a videa od 19. Ali, tu ne staje problem. Otvoren je fajl u Sony Vegasu i tu koci i jako laguje (nije do previewa, renderovao sam ga par puta), cak i kad se izbrise loading deo. Opet da ponovim, taj isti video je isao savrseno normalno na 60FPS-u u Windows Media Player-u (bar trkacki deo). Pokusao sam da konvertujem video u drugi format (iz MP4 u AVI, WMV i sta vec ne), nije radilo.

Apsolutno nemam pojma sta da radim, niti kakva je ovo vrsta problema, jer nikad nista slicno nisam sreo do sad. Verovatnoca je da vecina vas ne zna ili ne razume u cemu je problem, posto je jako komplikovano, ali eto bar da pokusam. Ubacio sam sve ostale delove i nijedan ne laguje ama bas ni malo.

I ne, ne bih opet snimao sve to, jer je poprilicno dugo, a ne zelim da rizikujem da se to opet dogodi. A isto takodje ne bih menjao Shadowplay, jer je FPS drop minimalan u odnosu na sve ostale recording software-e.

Hvala unapred!

Iseci i izbaci sa avidemux taj loading deo - ne moras da reencodujes, moze samo da se direktno iskopira taj deo streama, pa onda pokusaj da obradis i encodujes u Vegasu.

Radi! Hvala puno, opet!