Vaše omiljene TV serije? - Vol. 2

konacno nesto konkretno na GOT, cela sezona ubija od smaranja, 15 minuta kraja ove epizode su bolji nego sve epizode od pocetka sezone

Uf, odlicna epizoda nema sta.

Ovde pricamo o drami, a nema nista dok ne bude dobre prave akcije :slight_smile: i je***ih zombija

Pu sto procita tvoj komentar, sada moram da motam :stuck_out_tongue:

Jao bre, jel gleda neko Brooklyn nine nine? Jeste komedija kategorije pandurske, al meni je legla ko samar budali.

Pogledao prve dve epizode

http://www.imdb.com/title/tt1733785/

Deluje zanimljivo. Sreca pa sam nabavio obe sezone.

Seriously? Jos uvek nema GOT rasprave? Ok, cekamo finale onda…

nije dobro kad komentarishemo, nije dobro kad cutimo. :smiley:

A vidim da niko ne pominje ni Powerpuff GIrls reboot a tu smo

Ne znam sta bih rekao. Posto sam u onoj grupi koja je jos davno knjige procitala. Meni sve to izgleda kao golo g…o!
Kapiram ja da ne moze bas sve da bude isto i ne treba. Ali brate da bude toliko razlicito do ne prepoznavanja to je vec previse.
Da sada ne lupam ovde spojlere ali bukvalno sve sto vidite nije tako kao sto su prikazali.
Poredjenja radi:
Kao kada bi u Gospodaru prstenova izbacili Legolasa, Gimlija itd… Kada bi prsten bacio u vatru Pipin a Frodo bio na pikniku sa vilenjacima za sve to vreme!

Meni je to sjajno. Prvih par sezona nije moglo da se dise od vas. :smiley: Mislim da je moglo sve da bude isto ali da su namerno ovako odradili kako bi i jedna i druga publika bila na ivici. Clasic George R. R. Martin

Pa bolje je da je razlicito. Prve tri sezone su gotovo identicne sa knjigama, i nije bas to to. Neka su i oni krenuli da ostvaruju svoju viziju, pa cemo vidjeti kome se sta vise svidja.

Sto se tice izbacenih likova, to su likovi koji nemaju neku posebnu ulogu. Lady Blackwater cemo vidjeti u knjigama da li ima ikakvu ulogu, ali koliko sam vidio, njena uloga je samo da ubija druge bitne likove, bez neke svoje price. Ona je najzvucnije izbaceno ime iz knjige, ostalo se razlikuje po manjim ili vecim djelovima price.

A dobra stvar je sto su dobili odresene ruke od JRRM da zavrse seriju prije nego sto on zavrsi knjige, posto mi se cini da mu Pjesme Vatre i Leda nisu na vrhu liste prioriteta. Rekao im je kako ce zavrsiti knjige, zajedno ce napisati i dotjerati kraj, i to je to. I ovako su i knjige, a i serije izgubile zamah, zadnje dvije sezone/knjige moraju biti vrhunse da bi, bar meni, ostavile odlican krajnji utisak.

Cek sekund, ko je ta Lady Blackwater? Jel se pojavljuje u knjigama ili seriji?

Lady Stoneheart je izbacena iz serije. Ko je Blackwater?

Ma u knjigama. Posto se u seriji ne pojavljuje, nece biti spoiler da napisem ko je u pitanju.

Dakle, to je Lady Stark, sa sve prerezanim vratom i strunulom glavom, koja doslovno vjesa i ubija svakoga ko joj se nadje na putu. Sa njom je ista ona druzina koja lijeci svaki put onog fratra kada ga ubiju, sve u sluzbi Gospodara Svjetlosti. Et’!

Malo me nervira taj stav ljudi koji su procitali knjige, kao oni su neka posebna elita, pa osudjuju seriju kao da su posebni zato sto su sjeli i procitali knjige. Ovo se ne odnosi na Marka, nego generalno na ljude koji pisu na internetu. Prije mogli lijeciti komplekse sa pricanjem kako su procitali knjige i znaju sve unapred, pa sada kada nema toga, ajde da kukamo kako je serija ****** :slight_smile:

Budu li u narednoj sezoni nju ubacili, naje*o s, ja ti kazem :smiley:

Je li necu dobiti ban? :smiley:

Edit: da bre, Stoneheart, Blackwater je iz potpuno druge knjige. Ljebte**** :smiley:

Sjecam se da sam Aleksi i Vladanu pisao sta ce biti u cetvrtoj sezoni, to je trebao biti kraj cetvrte sezone gdje se ona pojavljuje, kad ono medjutim!

Sad ce biti najveca fora da se ona pojavi na kraju sledece epizode. E onda si ga stvarno naje*o :smiley:

Mislim da su rekli da od nje nema nista u seriji, odustali su od nje.

A i cim je ne mogu snimati golu, ne koristi im u seriji, posto im zenski likovi u seriji samo za to i sluze :smiley:

Da receno je da se ona nece pojavljivati.

Ma ja bas nisam u tom fazonu da pametujem sto sam procitao knjigu. Seriju gledam kao nesto sto nema veze sa knjigom i tako i uzivam u njoj. I meni se svidja drugacije izvodjenje ali mislim da su preterali bas bas.
Vidim da si citao pa onda znas koliko tu jos ima bitnih likova koji su u knjizi. Ne bitnih nego nerealno bitnih.

Pa samo da pomenem to da cuvena Deneris nije jedini Targarijen!!! I jos brdo bitnih likova koji menjaju sve sto je bilo i sve sto ce biti.

Ej bre, batalite spoilere, ima nas koji čekamo kraj sezone da odgledamo cijelu.

Sent from my Nokia 3310 using Golub Pismonoša