Vaše omiljene TV serije? - Vol. 2

Gleda li ko Star Trek : Discovery , u toku je 5. sezona ?

Po meni ono svakako slabija serija od Picard-a i Strange New Worlds-a ali i dalje skroz Ok serija i skroz gledljiva i super je došla ovako za prekratiti vreme do nove sezone Picard-a ili Strange New Worlds-a (kao recimo i ona animirana serija Star Trek : Prodigy koja mi je baš ovako prijatno iznenadjenje i super skroz), inače da se razumemo ima u Discovery-ju stvari koje se ni meni ne svidjaju, recimo forsiranje te “woke” priče i dženderizma, na momente ne baš uverljiva gluma i ono kvalitet zna da varira od epizode do epizode, ali ono sve u svemu nije loše, takodje treba imati u vidu da je ova serija došla pre Picard-a i Strange New Worlds-a i da je bila prva Star Trek serija posle pauze od 15-ak godina (i završetka Star Trek : Enterprise-a) i ono trebalo je to sve posložiti i napraviti kako treba i istovremeno da to sve deluje bolje, uverljivije ali da i dalje ostane prepoznatljivo i autentično, kao i ugoditi onim starim Star Trek fanovima ali istovremeno privući i neke nove mladje fanove a to sve nije baš lako, tako da ono za neke možda propuste treba malo progledati kroz prste, kasnije kad su pravili Picard-a i Strange New Worlds već im je bilo lakše, jer su videli reakcije na Discovery i šta se publici svidja, šta im se nije svidelo, ono što im se nije svidelo prestali su da forsiraju (baš kao što je ta “woke” i lgbt priča), videli su i da publika želi da vidi i neka stara, poznata lica, itd i ono već su imali neke parametre šta publika očekuje i kako to da ispadne baš kako treba, ali ipak je na neki način od Discovery-ja sve krenulo i Discovery je utabao put ovim novim, modernim Star Trek serijama.

Dobra mi je bila ova nova epizoda koja je izašla prekjuče :wink:

Napokon svo videli lice Brina i kako oni izgledaju bez maske :wink:

1 Like

Pogledao sam najzad True Detective…
Ako se izuzme prva epizoda koja izgleda kao klasican “check box” da se zadovolje sve manjine, pacijenti, i ostali… pa se nepotrebno naglasavaju gluposti. Sve ostalo je ok.
Malo me samo cudi sto koketiraju sa natprirodnim silama… nista previse ali ima.
Kada se sve to zanemari serija je odlicna i vredna gledanja.

https://x.com/falloutonprime/status/1785023676263567452?s=46&t=0dk2SkP4ZHqzThKNo-pOpQ

2 Likes

IMG_5136
Predobra serija

Evo jedna opustajuca i smesna.

Odgledah Clarkson’s Farm novu sezonu. Bas mi je dobra. Onako opustajuca.

Posle toga sam nesto trazio i naletim na ovo. Odgledao jednu epizodu i obecava bas.

Prva sezona je u Japanu (@MikiBanter) druga Italija a treca Indija.

2 Likes

Ja krenuo da gledam Tokyo Vice. Sinoc sam bas pogledao prvu sezonu i svidja mi se za sad, videcemo kako ce se razvijati prica. Nikako da se nateram da gledam nesto i reko ajde da probam ovo.

2 Likes

Spartacus… :shushing_face:

Evo i Liama, bes mi sve ako ja vidim razliku

1 Like