Valve najavio Steam Deck, handheld PC

Na konto dostupnosti kod nas i cene generalno, ovde Gabe navodi da je jedan od ciljeva uspostavljanje “nove” kategorije proizvoda. I da ocekuju da se drugi Hardware proizvodjaci (tipa Lenovo, HP i ko god jos…) prikljuce sa svojim verzijama. Sto verovatno znaci i moguci dolazak dosta jeftinijih varijanti negde u buducnosti ako se ispostavi kao uspesan proizvod. Za Steam tj. Valve je sve to pobeda, jer ce kao i MS i Sony pare zaradjivati na software-u.

3 Likes

Ako uspije, biće odlično za nas korisnike. Uvijek mi je ovaka proizvod bio veoma logičan, ali očito da je postajao jak razlog zašto niko nije radio na njemu.

Pored svega ovoga, treba uzeti u obzir da će ovo da gura emulatore veoma lagano, čak mislim da će moći da gura i Nintendo Switch emulator Yuzu.
Što se mene tiče, proizvod je pun pogodak.

Neće Valve zaključati uređaj, već je potvrđeno.

Super je spravica, Steam on the go, xCloud, Game Pass za PC i na to dodaj milion emulatora, ovo je odličan prenosni gejming uređaj.

4 Likes

Ok, sve ja znam. Samo da li izvaljujete paradoks.
Dolazimo svakako do onoga sto pricam od starta i moze da se proveri sta sam pisao.
Reklama i ono sto vam se nudi oblikuje ono sto vecina “misli” da im treba i da je standard.
A ocito da vecina ne misli nego samo zvace ponudjeno.

Kada je na reklami da tel mora da ima 189mp kameru onda mora i to je standard…
Kada je na reklami da je 6" cool i standard onda tako mora.
Kada je 4k ekran onda mora i nista ispod nije dostojno pogleda.

A onda je sada ovde 720 ok :joy:
Neka bude da sam kreten ali…
Realno mogli su za te pare full HD da stave.
Al neka bude da sam ja kreten.

Ja bih isto ovo kupio. Bez sale. A da ne pricam sto klinci danas vise to vole od klasicne konzole.

Prva mera protiv scalpera… :+1:

4 Likes

Alarm podešen na 12:55 ET

Gabe:

You Are Welcome GIF by memecandy

Ovo su lako mogli i MS i Sony da naprave… al’ eto.

1 Like

Moj neki prvi osecaj je da ovo nece biti posebno uspesno, mozda samo medju entuzijastima poput nas. Nemam sad neke promisljene argumente, al imam osecaj da switch i ovo uopste nisu ista kategorija i da se nintendo nije posebno pretrgao.

Mada opet, steam je prakticno platforma za sebe, i ima stotine igara prilagodjenih mobilnom formatu. Hocu da kazem, nemam pojma.

2 Likes

Iskreno i pravo u centar :smiley:

Tesko je predvideti uspeh ovakvih gedzeta. Deluje super na papiru ali u praksi moze svasta nesto da podje naopako.

Ono sto bar za sada deluje kao prilicno velika prednost je beskonacna biblioteka PC igara.

Naveo sam gore da je odlicna prica ali se slazem sa tvojim stavom. Nije ovo nikakva pretnja switchu. Pogotovu što znamo da 80% korisnika uzima switch zbog Maria, Zelde, Smasha itd. Da, mocice da se igra preko emulatora i da se skidaju piratske verzije ali to nikako nece ugroziti Nintendo. MP igra vaznu ulogu.

Pa nekako je logicno jer upada Switchu na handheld teritoriju.

Telefonski gaming je grand parada, ovo su prave igre, mnogo mocnija sprava nego switch, sa 10.000x vecom bibliotekom igara.

I Steam je jeftiniji za iste igre koje su i na Switchu.

1 Like

Bas o tome razmisljam, koja im je ciljna grupa tacno? ‘Ozbiljni’ gejmeri ce igrati na bestijama s monitorima velicine tv-a, a casuali ce uzeti switch ili igrati na mobilnom. Gde onda ovo upada?

Nekako, dovoljno mocan da gura Doom i Control, al ko ce ozbiljno ove igre da igra na ekrancetu? Jos s baterijom koja ode za par sati.

Kad zamislim ko bi ovo koristio, prvo mi pada na pamet neki entuzijasta koji ce odmah da krene s ceprkanjem i hakovanjem, a takvih ne znam koliko postoji.

2 Likes

1 Like

2 Likes

Zvuci ko solidna masina. Zaboravih na to da mozes i na dock da ga ubodes, cime postaje solidan mali kompjuter za ne tako puno para.

Da se razumemo, iako ne znam tacno sta Valve ovim pokusava da postigne, svejedno mi je drago sto uopste pokusavaju.

Pa u sustini bih se slozio s ovom konstatacijom :smiley:
S tim sto bih pre rekao ‘manje’ igre, prilagodjene ekranu, radje nego da nisu ‘ozbiljne’.

Al voleo bih da si konkretno odgovorio na pitanje, za koga je po tebi Steam Deck? Mislim, jel se slazemo da verovatno nije za siru publiku, nego pre za entuzijaste?

Pitam se da li je Vita samo izasla u pogresno vreme. Znam da ima kultni following, ali nekako mi se cini da handheld konzole postaju popularnije, i da Sony pokusa jos jednom, bolje bi prosao.