Valve najavio Source 2 endžin, Steam Link i Steam kontroler, VR uređaj

Nece ni ova sadasnja generacija konzola trajati kao predhodna. Videcete, sledeca generacija ili makar osvezenje tipa jaci CPU,GPU,MEM najkasnije za 2god!
Kada pogledamo istini u oci ove konzole sada su prilicno slabe!

Realno su slabe, ali za 2 godine si malo preterao. Prosla je trajala 8 godina (xbox 360), a ova ce 5, ili ako nategnu onda 6.

Trajace 5-6 ali ce za 2 da izbace neko osvezenje koje ce biti malo jace. Kada se pogleda realno ocajno su slabe. HD 60fps je misaona imenica!

Neće toga biti, jer će ih ljudi razapeti. I Nintendu mnogo njih kuka za New 3DS, a tek MS i Sony…

Sent from my SM-G313HN using Tapatalk

Mozda, ali bas imam osecaj da moraju malo da ubrzaju. Prosto nisu se ni zaleteli da kazes a vec su u debelom zaostatku. Ako ne urade neko osvezenje moja prognoza je plafon 5god. Zamislite samo na koliko FPS-a ce ove konzole gurati neku igru 2020god? Kada sada ne mogu da pridju brojci od 60fps-a Jednostavno ovim tempom ce 2020. svi telefoni biti 5x jaci.

E to to. VIdis po slikama nikad ne bi zakljucio da se trackpad zapravo moze i “kliknuti”, ako ovo bude sve radilo fino, po meni je to bolje od pecurkica standardnih. Em brze em preciznije. A i bice jeftin, 39$ cini mi se.

Pa tradicionalni PC ako hoces da nesto vrijedi moras da kupis i sklopis sam ( sem ako neces da te oderu za premade ). Takodje bi trebale da budu jeftinije, da takoreci konkurisu konzolama, koliko god tu istine sad bude bilo. Dosta ljudi se odluci za Xbox ili PS iz prostog razloga zato sto ga upalis i igras, ali sklopiti PC sam je zapravo mnogo lako.

Sto se tice ekskluziva, ima ih daleko vise na PC-u nego na sve 4 konzole zajedno. Mozda nisu sve kvalitetne kao TLOU ili Halo, ali ih ima. Mozda i Valve ima neke igre u rukavu, ili nekom da masne pare za par launch naslova. Ostaje da se vidi.

Sem toga, glavni razlog za kupovinu Steam masine ce kupcu vjerovatno da bude ogromna kolicina igara ( pogotovo indie igara kojih ima stvarno dobrih ) kao i daleko jeftinija cijena igara na Steamu u poredjenju sa tradicionalnim konzolama.

Ovo je sve nagadjanje, mozda to sve bude veliki flop i propadne, ko ce znati.

Gresis. Hardver mjenjas svake dve godine ako stalno hoces ultra details, 1080p, 60fps. Ako ti odgovara kvaliteta grafike kao na konzolama i 30fps cinematic iskustvo, hardver koji danas kupis ce terati igre 5 godina bez ikakvih problema. Ja sam Mass Effect 3 igrao na 1080p sa ~30fpsa na 9600GT ( grafika stara sad vec 8 godina ), Intel E4400 procesoru i 2giga rama bez ikakvih problema. To da moras stalno upgradovati je samo prica.

Vjerujem da ces moci nakaciti i gitaru i igrati sa njom Dark Souls 2 ako hoces, buduci da je Steam OS open source i baziran na Debianu. Boli njih djon sa cime ces ti da igras, dok god kupis konzolu i igre :smiley:

Amin.

A ima jos jedan veliki adut koji je proslavio i konzole. To je da 80% ljudi ne zeli da mozga, da sklapa, pravi nesto. Zele samo da ubodu u struju i pokrenu igru.
To je ono sto bi im pruzila ta njihova konzola. Zahvaljujuci tome konzole i postoje!
Prosecan lik ce procitati da mu radi sve sto treba njemu od igara i ne zanima ga sta je u kutiji. Trajace mu i ona kao neki xbox ili sony 4-5god i bas ga briga.
Konzole su “idiot proof” napravljene da Homer Simson uziva. Sto sam stariji to vise razmisljam i ja tako!
Hocu da imam plafon 2 dugmeta do pustanja igre :smiley:

^^^^ Major u pc master race taboru. Da, igrao si Mass effect 3, aj igraj ME1 (kad smo kod optimizacije) Neces mjenjati komponente na racunaru od 1500e ali od 400e itekako hoces, to i sam znas. Nikad neces razumjeti, a ne znam zasto jer si pametan momak, PC igraci se prilagodjavaju igrama a na drugu strane igre se optimizuju za konzole. X5 slabiji hardware, 10 godina star i imas igru u 720p 60fps (CoD AW banalan primjer jer igram na live)

Niko ne spori da je xo ili ps4 slabiji racunar ALI vidjecemo sta MS i Sony planiraju s njim jer za sad imamo jednu igretinu kao sto je GTA V u 1080p i 60FPS. Kad izadje za PC vidjeces o cemu ti pricam :wink:

To se slazem 100% po meni je uvek bio i bice best buy konzola. za 400e ne mozes dupe da obrises u PC svetu. to je jedna dobra graficka i nema dalje!
Ali mesta ima za ovakav vid PC-a upravo zbog toga sto vecina ne zeli da se zamara sa izborom komponenti.

GTAV radi u 30fps [emoji14]

Sent from my D6603 using Tapatalk

ME1 sam igrao 2007-e na 7600GT, onoj koja je sad kod tebe, u 1080p kad vecina ljudi nije ni znala sta je HD rezolucija. Boze moj, framerate nije bio 60, daleko od toga, ali ME1 je bila i ostaje jedna od najneoptimizovanijih igara u istoriji igara.

Da se razumijemo, ako hoces igras igre i imas 400e, konzola je bolji izbor svakako, to niko ne spori. Pogotovo ako samo ganjas pirateriju, poput tebe :stuck_out_tongue:

CoD AW nije banalan primjer, nego jedini primjer. I i dalje je to 720p, aka 2.25 puta manje piksela za renderovanje tako da ne znam da li je to za pohvalu ili za plakanje.

Old-gen konzole (pogotovo PS3) su imale cudnu arhitekturu, ali ove nove konzole su x86 arhitekture cipa koja postoji vec 30 godina, o njoj se sve zna, i vjerujem da je Order 1886 blizu maksimuma koji ce konzole moci da pruze.
Nema se tu sta puno uraditi osim hardware refresha, koji ocekujem za 2-3 godine.

Edit : Umalo da zaboravim, GTA je 30fps-a. Pogresno si informisan

COD AW radi relativno dobro zato sto je to samo prefarbana igra stara preko 3god. Kao sto rekoh jesu slabe, zato i kazem da ocekujem neko osvezenje.
Ali za 400e nema nista bolje od konzole!

Potpisujem. Za 400e nema. Ali treba i igre kupovati, i pretplatu za online placati. PC ili konzola, oboje imaju i prednosti i nedostatke. Samo sto razliciti ljudi te prednosti/nedostatke vide razlicito. Ako ove steam masine budu dobre kao sto ih napricavaju sad, mozda one budu zlatna sredina izmedju konzola i PC-a. Zivi bili pa vidjeli

Svako će uložiti novac u ono što voli. Konzole su isplativije ako igrate MP igre, bar po meni. Pogotovo sa share opcijom.
Dok je PC možda isplativiji ako igrate samo SP igre, jer u tom slučaju ne plaćate igre i tako uštedite dosta.
Prednosti kod PC-a su piraterija i bolja grafika, mana je što za konzolu i igre daš duplo manje nego za komp.
Prednosti kod konzola su što traju kao 2 PC-ja od bar 1000e.

Na stranu sva ze****ncija i prica oko konzola i PC-a, ali Arkham Knight!!! ce biti dostupan na SteamOS-u istog dana kad i na svim ostalim platformama.

Ovo samo najavljuje bar kakvu takvu buducnost za ove parne masine. Evo i lista igara koje stizu na SteamOS / Steam masine ( pored finog broja igara koje su vec na Steam OS-u ) :

  • Total War: Attila

  • Batman Arkham knight

  • Company of Heroes 2

  • Magicka 2

  • Shadow of Mordor

  • Torchlight II

  • Saints Row IV

  • The Witcher III

  • Payday 2

  • GRID Autosport

Takodje Source 2 engine je besplatan za koristenje pod uslovom da igra bude na Steam-u. Ovo bi samo trebalo da bude podsticaj za neke developere da izdaju igre za Steam OS.

Ovo je prvi put u istoriji foruma otkad ga ja pratim da je vodjena civilizovana rasprava konzole vs. PC, i gde su se na kraju svi slozili da obe strane imaju prednosti i mane. :smiley: Alal nam vera. :smiley:

Da. Nije bilo pretjeranog trolovanja, realna rasprava. Svaka cast

Najbolje je da bacite oko na ovaj zvanican Valveov sajt gde je sve skupljeno na jedno mesto. :slight_smile:

EDIT: Ako obratite paznju, svaka od stvari je vec u prodavnici. Npr.:

EDIT2: Najjeftinija Steam Machine kosta 460 dolara i ovo su joj specifikacije:
CPU: AMD Athlon™ X4 840
GPU: ATI Radeon™ R7 250X 1GB GDDR5
RAM: 4GB Ram (Up to 8GB Ram)
Storage: 500GB HDD (Up to 1TB HDD)
Takodje, SVAKA Steam masina dolazi sa Steam kontrolerom.

E sad, oni su rekli da ce najjeftinija biti u cenovnom rangu sa konzolama, a boljih performansi. Vidimo da je 60 dolara skuplja od PS4, a 110 dolara skuplja od XO (u Americi), a pitanje da li su i performanse jace. 4 GB RAM naspram 8 GB koliko imaju konzole. AMD CPU sa 4 jezgra (i 4 niti) naspram konzola koje imaju takodje AMD CPU ali sa 8 jezgara i 8 niti.

Nisam upucen sad toliko oko cijena komponenti…vrijedi li to tih para? U EU ce sve to biti samo u eurima 99%

Naravno, treba uzeti u obzir cinjenicu da je na konzolama to unificirana memorija, i da je na PS4 samo oko 4.5 giga njegove GDDR5 memorije dostupno igrama ( ostatak je rezervisan za sistem ). Na XO je u pitanju DDR3 memorija, koja je sporija u obradi grafickih zadataka ( ali zato brza u CPU intensive tasks ). Ova masina ima 4giga DDR3 ( ili mozda DDR4, pise li igdje? ) memorije i 1GB dedicated graficke memorije.

Takodje je clock rate ovog navedengo Athlona oko ~3.2GHz za razliku od nekih ~1.6GHz clock ratea cipa u PS4.

No medjutim CPU i RAM su koa sto znamo u igrama manje bitni od GPU.

Na papriru su im performanse otprilike slicne, ali sumnjam da ce ovakav hardver izgurati igre ista “bolje” u odnosu na PS4. Racunam da AKO I SAMO AKO optimizuju dobro, ovakva masina ce MOZDA parirati Xbox One, i biti malo slabija od PS4.

Ono sto sam ja vidio je da ce dosta ovih masina doci bundleovano i sa po desetak igara odmah po kupovini, sto je poprilicno sweet u odnosu na tradicionalne konzole.

Jedva cekam da se neki review sajtovi domognu ovih cuda pa ih testiraju.