Unreal Engine 5 Revealed! | Next-Gen Real-Time Demo Running on PlayStation 5

čekaj prvo da vidimo cenu, i ko će kogs tu u startu da dobije.

Tome se ja i radujem i jedva čekam :rofl:

lol

2 Likes

Da, nisam siguran kakav tacno komican efektat treba da se postigne. U PS3 eri PC je bas bio skrajnut, PS4 jeste maksimalno pojednostavio stvari sa X86 arhitekturom, a PS5 jeste u arhitekturalnom smislu napredniji od PC-a zbog state of the art SSD podsistema, 3D zvuka i ostalog.

Mislim, isto vazi i za Xbox. Jedino sto je LOL, mozda, je sto se u izjavama fokusirao na Playstation, a sve je manje vise isto i na Xboxu.

Ovaj reveal je ocigledno marketinski uslovljen, Epic ne sme da spominje Xbox i vrlo je neodredjen kada kaze “da bi trebalo da radi isto tako dobro i na ostalim sistemima”. Sony je iskesirao pare, ali svi znamo da ce Xbox vise profitirati zbog prednosti novog endzina.

Meni je ovo samo fail Mircosoft PR/marketing odeljenja i nista drugo, koji opet luta, direktori lupaju o konkurenciji u vidu Amazona, a Sony ubira lovorike za next gen hype.

Ne, lol je zbog toga što on sa svakom generacijom svoj endžin promoviše hiperbolama koje posle nekog vremena postanu komične…

Heh, pa kljucna recenica je “posle nekog vremena”. Logicno da se stvari promene za nekoliko godina, ali za trenutak u vremenu kada su izrecene, sve stoji. Naravno da ce PC da uhvati prikljucak za par godina, ili brze, sto ne znaci da je izjava “PS5 je jaci od bilo kog PC-a” komicna. Stvari treba postaviti u vremenski kontekst. Po istom pricipu, MS ide previse unapred kada kaze da su im konkurencija Google i Amazon - to je zapravo obrnut slucaj za scenario koji uopste ne odgovara trenutnoj realnosti.

Šta znam, u trenutku kada je rekao da je PC “dead for games” bilo je daleko od istine…

Sta ja znam, dead je mozda bombastican izraz, ali je svakako bio u drugom planu u odnosu na konzolne ekskluzive, pa nismo dzabe bas te godine, ili godinu dana ranije, svi presli sa PC-a na console gaming. Glup primer, ali koji odlicno odrazava stanje stvari, Fifa je godinama bila zapostavljena za PC, sa prastarim oldgen endzinom dok su PS3 i X360 imale “pravi” engine. Jedan pogled na Gearse, Lost Planet, ili cam Modern Warfare, bio je dovoljan da te ubedi da kupis konzolu, ko zna kakav PC je bio potreban tada da potera igre sa maksimumom detalja, da ne pricam o PS3 ekskluzivama tipa Uncharted, o kojima je PC mogao samo da sanja. U post WoW eri, PC su malo samo izvlacile igre tipa HL Episode 2, ali sa piraterijom na X360, bukvalno je promenjena istorija i svi smo presli na Xbox.

1 Like

Što je najsmešnije ja sam baš u tom trenutku kada su izašli Xbox 360 i PS3 batalio PC i prešao na konzole :joy:

Pa svi su to uradili tada. :slight_smile:

Dobra vremena, X360 je ostavio PCMR u prasini.

1 Like

Ko voli PC ne prelazi tek tako na konzole…
Konzolu sam uzeo slucajno. Taman se preselio u nov stan i nisam imao mesta za sto za PC pa sam uzeo xbox za prvu ruku. Pa se svidelo…
Ali kome je PC bio primaran tako i ostaje.
Sve je to stvar ukusa.
Ali da nije bilo piraterije xbox ne bi doziveo toliku ekspanziju, ovde svakako ne, ne bih ja prvi uzeo.
Svakako sta god da izbace na konzoli na PC ce izgledati bolje. Jedino eto te ekskluzive pa ajde…

Ovo je razlog (između ostalog-i warez :slightly_smiling_face:), zašto sam uzeo X360.

Ja sam obožavao PC a sada se ne bi vratio na PC ni mrtav :smiley: ali i dalje mi je commandos najbolji serijal, pa Robin hood… Ali sada opet da se vratim nema teorije. Kupim igru ili uzmem od nekoga instaliram i igram, nema zajebanciju nikakvu…

3 Likes

Ma volim obe platforme ali mi je PC nezamenjiv…
Igre koje igram po meni nisu za konzole.
Rpg, strategije, upravljacke simulacije i FPS. Da ne davim temu sa stalnom dosadnom pricom PC vs konzola. Ma da za mene tu nema VS nego volim obe stvari i cao. Samo da se lepo igra.

Sto RPG nije za konzole? Pa rpg, fighteri i sportske su kao stvorene na joy da suris :smiley:

Pa naravno, a pogotovu voznje, jedino strategije, samo ne znam koje strategije. Nije izasla nijedna vredna pomena vec duze vreme, ugasio se skoro žanr.

To jeste tuga, ali igram nesto tipa Anno, Starcraft, Diablo, znam da ima Diablo za konzole ali ono… smesna prica bez misa.

Konzole su uvek bile i ostale naprednije od pc-a samo na papiru. Svako ko misli drugacije nema pojma o zivotu. Kraj price.

2 Likes

Ma sve stoji ali opet ulazimo u ono VS sto je suludo. Bitno je kome sta priza koji uzitak.
Konzola je instant zabava koja se kupuje uz prasak za ves… ono kupis stavis i teras. PC je ipak multi praktik :grin:
Ali se svodi na isto. Igramo igrice i cao.
Po meni je konzola prakticnija, jeste ima svojih ogranicenja ali rasterecuje ro sto samo kliknes i radi. Ne mislis o detaljima, dizi, spustaj, kupi novu grafiku.
Prosto to je to, ne mudrujes ni malo, nemas izbor i uzivas u sadrzaju.
Dok se na PC nekada izgubi to uzivanje u jurnjavi za komponentama koje ce gurati lepse, brze…
Gubi se sustina, zabava. A to konzola daje.

Cak i za programiranje moze laganica neki laptop.

1 Like