Unlimited gameshare

Ima caka za unlimited gameshare na Xboxu, izgleda. :face_holding_back_tears:

  1. Moze da se postavi vise naloga kao home Xbox. Djomla napisa 30 i kusur, sto je vise nego dovoljno, svakako bolje nego 16 na Playstationu. Probao sam i 2 home xbox naloga ferceraju uporedo.
  2. Home Xbox counter se aktivira sa svakom sledecom home aktivacijom nosilac naloga - ovo znaci da bi bili ograniceni na samo 5 nosioca godisnje, da nije tacke 3.
  3. Idete na System/Console info, pritisnite zajedno LB + RB + LT + RT (nekoliko puta ako treba jer je tajming tricky), da bi aktivirali developer mode. Ne dirajte ni jednu opciju osim Reset my home xbox, da ne bi brickovali konzolu, i counter se vrati na pocetno stanje tj 5 aktivacija.

Osim ako ne postoji jos neko ogranicenje koga nisam svestan, ne vidim sta nas sprecava da napravimo community kao na Playstationu, ako ne i bolji, jer su nam igre kudikamo jeftinije preko Turske (nemamo doduse treceg clana, lastgen nosioca, ali nema veze).

5 Likes

Po pitanju tacke 3, dev mode se aktivira na nivou konzole ili naloga?
Pitam zato sto sam mislio da se dev mode aktivira na nivou konzole, a problem koji sam susreo sa aktivacijom home naloga je na nivou naloga.
Ako je dev mode na nivou naloga, onda je to odlicna stvar.

1 Like

Hm, nije mi poznato da postoje 2 odvojena countera, za nalog i za konzolu. Kako to sad tacno funkcionise - mozes 5x na konzoli da aktiviras, ali ima counter i za nalog? Kako sistem razlikuje uopste kada ima samo jedan counter?

Ja sam sada on/off switchovao neki test nalog za home xbox i stoji mi ā€œzakucanā€ counter na 4/5, ne smanjuje se, ali i ne resetuje na 5, neobicno. Mozda neki refresh ciklus treba da pokupi info.

Malo je iritantan i tajming za developer mode, moras da drndas 4 tastera istovremeno, kao kombo u Mortal Kombatu :confused:

Ako brickujem konzolu ili moram da cekam godinu dana za home aktivaciju, pamtite me po dobrom. :innocent:

Samo da naglasim - ne idem na opciju remove my home xbox (uncheck) vec reset iz developer moda - to izgleda ne menja counter.

Tako i meni stoji od proÅ”le godine, nisam niÅ”ta menjao a ne vraća se na 5, a sada je nova godina uveliko.

2 Likes

2 Likes

Probaj redom LB>RB>LT>RT jedan za drugim, ne u isto vreme, nabasao na neki tut na YT gde kaze snajka da se ide jedno za drugim.

1 Like

Ok, malo bolje samo ovo treba istestirati. Prvo, strava je sto prakticno nema nikakvih ogranicenja na nivou konzole. Mozes da aktiviras svega koliko god hoces.

Za nosilac naloge je malo nezgodno, ako stvarno moze samo 5x godisnje da se aktiviraju na 5 razlicitih konzola, poslednji u nizu ne moze nikome da proda nalog do nekog kalendarskog datuma, u stvari je pretposlednji u problemu vec, jer mora da proda nekome ko ne moze da prodaā€¦

E sad treba videti koji je presek datuma kada se counter resetuje - kalendarska godina, ili 1y od prve home aktivacije, nije bas jasno.

Citam da support moze da resetuje countere, iako navodno zvanicno ne moguā€¦

Malo da istrazim jos, pa krecem(o) u akcijuā€¦

1 Like

Vidim da je interesovanje za Xbox sharing dosta ograniceno, sto nas ipak ne sprecava da se malo igramo i isprobavamo opcije. Za kratko vreme bi trebalo da se razjasne sve eventualne nejasnoce u tehnickom setupu i utvrdi cenovni split, potreban nam je mali leap of faith u podrucje koje je do sada bilo nepokriveno na Xboxu ali ima potencijal da se razgrana i podrzi rast Xbox zajenice na ex-Yu prostoru, mozda i sire ukoliko se pokaze da je koncept odrziv i relativno hassle free, sharing je donekle i skalabilan.

Stekao sam utisak iz dosadasnje prepiske na temu da Xbox community pomalo zazire od celog koncepta, onaj segment korisnika koji nije imao dodira sa PS gamesharingom. Postoji doza otpora prema nepoznatom, komplikacijama u odnosu na direktnu kupovinu, riziku od frauda. Niske cene na Arg i Tur regionima, solidan izbor na gamepassu i likvidan sharing buddy kompatibilnih gaming prohteva isli su u prilog tome da se ne istrazuju dodatne opcije za ustedu. Nepredvidivi ekonomski trendovi nalazu potrebu za trajnijim resenjem, tako da bih ipak napravio nekoliko pilot-grupa da malo testiramo odziv.

Mislim da cemo morati malo da prosirimo i funkcionalnosti. Zamolicu @robotnjik da proveri dostupnost pluginova na platformi za ocenjivanje drugih korisnika, pod-sekcija nije na zalost dovoljna, potrebne su nam mozda ne za juce ali u dogledno vreme, transparentne pozitivne i negativne ocene za transakcije kao sredstvo za minimum kontrole i uspostavljanje poverenja, na slicnom principu kao na KP, razmeni i drugim sajtovima tog tipa. Idealno mali thumb up/down indikator vidljiv na user info-u do koga se dolazi klikom na avatar + jednostavna forma za ostavljanje ocene koja se poziva klikom na ā€œostavi ocenuā€ i sadrzi pulldown opcije:

  • kupac/prodavac
  • pozitivna/negativna ocena
  • mandatory polje za komentar sa slobodnim unosom.

Nekoliko ground pravila, za pocetak.

  1. Organizator je odgovoran za sifre i trajnu dostupnost naloga. Promena sifre bilo koje od dve strane u share-u smatra se krsenjem fer koriscenja jer utice na drugu stranu u share-u i bice resetovana na zahtev, tipicno nakon sto strana koja ne moze da se uloguje kontaktira organizatora.

  2. Organizator moze da bude bilo koja osoba na forumu koja zeli napravi dedicated nalog i kupi igru na tom nalogu. Mozete i ne morate ukljuciti organizarorski fee za ovu uslugu, ali na vecem obimu i za tudje koriscenje se podrazumeva, jer zahteva solidan utrosak vremena za kreiranje naloga, komunikaciju, post-prodajnu podrsku i dostupnost kada mali Perica resi da zezne sistem.

  3. Nakon proknjizene uplate dele se podaci o nalozima. Na sopstvenu odgovornost i rizik mozete slati i ranije, pozajmljivati i deliti medjusobno iz dobrote duse. Pre slanja za svaki slucaj proverite na Xbox Live sajtu da li je lozinka validna i da nije u medjuvremenu promenjena ili resetovana.

  4. Nosilac igra igru iskljucivo sa svog main naloga. Uz podatak o prodaji Nosilac naloga za koji mora da se aktivira home konzola, obavezno je navesti broj preostalih switcheva vidljiv na sekciji dashboarda buduci da utice na mogucnost dalje distribucije strane koja kupuje, ako uopste moze da aktivira. Provericemo u hodu jos da li je neki workaround izvodljiv da se produzi (mislim da moze za jos 1 dodatni) ili resetuje counter switcheva (developer mode). Worst case scenario je da poslednji u nizu ceka godinu dana isteka za dalju prodaju a vrednost nosioc naloga proporcionalno pada za stranu koja je pretposlednja i poslednja u lancu aktivacija. Ovo mozda i ne bude toliki issue kao sto inicijalno deluje jer su posle 5 preprodaja nosioca, obicno toliko jeftini (10-15e max) da nista specijalno ne gubite ni da ostane u vasem trajnom vlasnistvu.

  5. Guest igra direktno sa naloga, s tim sto, cini mi se, na Xboxu moze i da se cepa sa glavnog naloga iako nije home konzola ukoliko je Guest ulogovan u pozadini, potreban je pristup internetu za obnavljanje licence. Za Guesta ne postoji nikakav limit u aktivacijama, s tim sto mislim da postoji i tu neki limit od 6 istovremeno ulogovanih naloga na konzoli i naravno - ne moze se igrati na dve konzole istovremeno Guest nalog, tako da o tome morate da vodite racuna da ne dajete svoje lozinke jer niko nema zivaca da se smara sa tim. E da. Ako ā€œslucajnoā€ aktivirate home xbox na Guest nalogu, smanjujete mu broj switcheva, tako da treba razmisliti o tome da ovakvo krsenje fer koriscenja zahteva resetovanje lozinke nakon sto se utvrdi aktivnost i eventualno neki finansijski penal za dobijanje nove jer svaka neovlascena aktivacija smanuje vrednost naloga - opet pod uslovom da nema neki totalno smesan workaround.

  6. Teme za preprodaju naloga trebalo bi da imaju neku standardnu formu: tip naloga guest/nosilac i naziv igre u naslovu topica, obaveznu cenu u samom postu i broj aktivacija ako je nosilac. Nakon prodaje naloga ostavite info i zakljucavamo temu. I bez spamovanja ovih oglasa offtopicom, svi ce biti zahvalni.

  7. Dodajte slobodno predloge, sugestije, tehnicke napomene. Svima je u interesu da omogucimo jeftiniji gaming na Xboxu, a proaktivnost je dobrodosla pogotovu u inicijalnoj fazi dok se community ne stabilizuje i ne poraste do neslucenih razmera.

Eto. Ko je izdrzao ovoliki text da procita, zasluzuje prigodan gif.

3 Likes

Pitanje za Paypal usere - da bi ukljucili clanove sa foruma bez domace kartice.

  1. Koliki je fee za slanje Paypal-to-Paypal, koliko sam video 5% vrednosti transakcije?
  2. Koliko bese Paypal uzima za povlacenje sredstava na karticu?

Kontam da bi neki fee od 5% na cenu Nosioca/Guesta, o trosku kupca, pokrio sve ove troskove, alā€™ nisam siguran jer vec godinama ne koristim Paypalā€¦

Rado bih ti pomogao, ali kod mene je pp podesen da automatski skida placanja, statemant na kraju mjeseca ni ne pogledam.

1 Like

Cek, onda npr, ako kazes da treba prebaciti npr 20e na drugi paypal - primaocu uracunava taj fee ili tebi skida sa balansa?

Verovatno ima i da se bira ko placa fee, i zavisi koja je kombinacija valutaā€¦ isprobacemo, necu ni ja crci za par evra gore dole. :confused:

Slučajnu/namernu promenu Ŕifre obezbediŔ dodavanjem maila za recovery i mirna Bačka.

1 Like

Sada sam provjerio transakcije, izvjestaj pokazuje placanja, ne i fee.

1 Like

Ma jok, ne mora recovery, ti kao organizator imas jedini pristup mailu na koji je registrovan nalog. Dajes samo podatke naloga a ne maila. Recovery mail je nesto drugo (backup mail u slucaju zaboravljanja sifre maila). Radio sam sve ovo na Playstationu, i resetovao X lozinki.

Pa da, ali na xboxu ako se ne varam isti je mail i Ŕifra ako se ide putem MS naloga.
Ako se ide preko Gmail naloga stiže kod na mail kojim se logujes nalogom na konzolu.

1 Like

Gmail bih za mailove, tu sam uhodan sa postupkom.

Onda lagano, svaki put kad se loguje neko stigne ti pass koji dostavljas i nema zime za promenu.

Hm, mislis, neki alternativni nacin logovanja, a ne username-om i passwordom?

Generalno je bila zamisao, posle inicijalnog share-a i podele, nemam (i nisam siguran da zelim) vise kontrolu nad preprodajom i logovanjem. Osim ako ne mogu nekakao da utomatizujem slanje preko app-a/skripte. U ovakvom modelu, tesko da dolaze u obzir nikakve 2F verifikacije, zamisli da imam 10k share grupa i 24h se novi ljudi logujuā€¦

Znam da na PS-u ima fora sa kodom za logovanje, alā€™ to onda zahteva dodatno angazovanje i sinhronizaciju izmedju kupca i prodavca.

Ne alt način logovanja, već klasika user i pass.
Ja koristim za box MS naloge.
Probao sam i Gmail, ne ide klasično logovanje (user i pass) ili ja ne umem da namestim, već ti stiže kod na mail kojim se logujes.
Dok preko MS naloga je jedan user i pass za sve (mail, box, skype). Tako da je onda security mail potreban kako bi se sprečilo menjanje sifre.