Uncharted: The Nathan Drake Collection novine

Pored potvrdjenih 1080p/60fps, kolekcija bi trebala da donese jos dosta unapredjenja na vec (gotovo) savrsene originale. Pored standardnih eye candy stvari (draw distance, osvjetljenje, teksture), novine i poboljsanja dolaze u vidu rebalansa tezine protivnika, tj kolicina olova u krvi koju mogu da istrpe. Pored toga, kolekcija dodaje jos jednu tezinu poslije crushing.

Less motion control: Did you play the first Uncharted? Did you enjoy when you had to use the motion sensor in the PS3 controller to keep hero Nathan Drake balanced as he walked across a log? If your answer is yes, you’re weird. If no, well, you might be happy to know that motion control for log-crossing has been excised from this collection, according to a rep for the game’s original development studio, Naughty Dog. They are leaving a motion control option (not mandatory) for tossing grenades.

Difficulty tweaks: The new game will not have dynamic difficulty, which they’re saying will be coupled with some balancing tweaks to make the game flow better. I asked specifically about whether enemies in the first Uncharted wouldn’t be bullet sponges anymore. I got a general affirmative that damage to and from enemies is being recalculated across the games. Bluepoint is also working on a special “brutal” (not final name) difficulty level that is designed to be challenging even for the game’s most skilled testers.

U principu ovo znaci da protivnici u igrama nece moci da istrpe onoliko stete kao u originalima. To je posebno bitno zbog prvog djela, koji je bio pakao za igranje na Crushig nivou tezine, negdje se mogu iskopati moji stari postovi kada sam igrao za platinu, bilo je par frustrirajucih djelova u igri, kao i generalni osjecaj da NPC prije umiru od trovanja olovom, nego od samih rana od metaka. Negdje tamo napisah i moje iskustvo kada baja prezivi cetiri (CETIRI) headshota, sjecam se da sam tada spominjao majku devepersku.

Novi nivo tezine ce svakako dobro doci, posebno ako irade rebalans protivnika, trebale bi igre biti poprilicno zabavne za igranje.

Pored svega ovoga, izbacice motion kontrole iz U1, tj zadrzace nisanjenje granata kao opciju za one koji hoce (koji su ludi).

Kolekciji stvarno fali Golden Abyss igra sa Vite, iako ju je radio Bend Studio, igra je dostojan predstavnik Uncharted fransize. Moguce da bude DLC, kao ODST za MCC. 'Cemo da vidimo. Definitivno jedna on najboljih best bang for your buck kolekcija, tacno cu da pazarim igru bez obzira imao ili ne ps4 tada.

Ako graficka pobiljsanja budu kao u Last of Us, count me in za ponovno prelazenje. A inace ubedljivo najbolja trilogija i vrednost za novac. Ko nije presao, zavidim.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Taj sam :smiley:

Sta mi savetujete, da uzmem odmah po izlasku ili taman malo pre izlaska U4 ?
Pa sve spojim u jedno.

Pre, da bi mogao da odigraš i ispratiš priču u četvrtom delu. :slight_smile: Ne počinje se serijal sa četvrtim delom :smiley:

Sent from Despair Academy using Amala Network

Svejedno je,Uncharted se ne zaboravlja tako lako…

Ja sam veliki protivnik rimastera,ali ovo vredi svaku paru pogotovo u tvom slucaju…ja sam na trojci obrnuo sve 3 po dva puta:emoticon-0100-smile

Potpisujem.

Uh, rado bih odigrao remasterovan prvi dio. Mislim da ce se kod njega najvise i osjetiti razlika, dvojka i trojka tesko da mogu puno bolje da izgledaju.

ko nije igrao uncharted a ima ps4 nek’ se ne zeza i da pod hitno nabavi ovo. Ja cu kolekciju sigurno kupiti kad opadne cijena, jer sam ih vec odigrao a i necu imati ni vremena za njega do sledece godine, pa nema potrebe da ga kupim odmah po izlasku. Ali svakako bih rado opet odograo sva tri dijela.

E ovo i mene kopka. Nisam igrao, i slazem se da ako neko zasluzuje svaki cent to je Naughty Dog, ali… Ne bacam pare, ni po koju cenu.

I iz tog razloga znam, tacno znam da ce i ova kolekcija na kraju da se prodaje kao i TLOU Remastered sada, 12$, ne vise… Ili ce ubaciti komplet sa U4 sve zajedno za 60$. Znaci 100%, kladim se.

E, ali ona druga strana vage mene muci, izdrzati do tad… Bice jakoooooo tesko :smiley:

Sta kažete svi delovi su dobri :D? Nikad ranije nisam igrao uncharted, moraću da uzmem ovo, btw igra izlazi 31. Marta? Ili jos nema datum izlaska

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Ovo izlazi za par meseci (prva 3 dela remasterizovana).

A Uncharted 4 sledece godine.

Za U4 sam pitao mislim da sam negde video da izlazi 31. Marta 2016. sad ne znam da li je to istina

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Navodno najkasnije izlazi 31. marta, pre početka sledećeg fiskalnog kvartala, što znači da je moguće da izađe i malko ranije. A Remaster valjda izlazi 7. oktobra.

Sent from my D6603 using Tapatalk

moze se desiti da Uncharted kolekcija odrzi visoku cijenu do polovine sledece godine, sve zavisi od ponude i traznje, konkretno od traznje u ovom slucaju.
Prema podacima 50% vlasnika ps4 konzole nisu posjedovali ps3, sto ce reci da je mnogo onih koji nisu igrali prva tri dijela. Mnogi ce odigrati cetvrti dio, oduseviti se a zatim odluciti da odigra i prva tri dijela. Takodje mnogi ce htjeti da odigraju prva tri dijela kako bi spremno docekali cetvrti, i na kraju tu smo mi koji smo vec igrali sve djelove ali cemo opet kupiti igru. Dakle traznja ce biti konstantna, tako da se cijena komotno moze odrzati, bez pada. Medjutim uvijek postoji opcija da se igra kupi u vrijeme praznika, tada ce biti snizenja sigurno.

Nije baš 50%, pre će biti nekih ~35% al’ ajd :slight_smile:

Sent from my D6603 using Tapatalk

Jedini razlog zasto je TLOU jeftin je sto se prodavao u bandlovima… ako to ne bude slucaj sa Unchartedom pozdravite se od snizenja. Igra jos nije izasla a vi cec o snizenjima, get real ppl :slight_smile:

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Zvanicni podaci koje je objavio sony kazu da je oko 50%.

Zato sto pricamo o remasterima. Cene remastera padaju i mesec dana po izlasku. Pa cak sta vise, remasteri su u startu ispod cene (tlou 50$,gow 40$, 3 igre Ucharteda 60$) samo gta5 rusi trend, ali to je ocekivano. Ne pricamo o U4 kojem znam da cena nece pasti 365 dana, vec o remasterima.

I pritom mislim na digital, ne na disk igre koje su se dobijale uz konzole.

Prije ce fizickim kopijama pasti cijena nego digitalnim. Moj post iznad se i odnosi na fizicke kopije.

stvar je u tome sto ce zalihe fizickih kopija odredjene igre jednog dana nestati, tacnije sve ce se prodati i nece biti dodatnog kopiranja. Sa druge strane digitalna verzija ostaje dostupna. Zbog toga se odrzava i njena cijena i ostaje veca u odnosu na fizicku kopiju.

Evo primer DriveClub je 25 eura disk, preko raznih sajtova, svercera itd.
A digitalna kopija 40$. Onaj ko kupi i jedno i drugo sam, naravno da mu se vise isplati disk.
Ali ok, svi ovde imamo drugaciju racunicu, izvinjavam se sto sam malo subjektivno posmatrao stvari…

Ja licno sve gledam kroz share, malo sam se zaneo, tako da jos jednom izvinjavam se. Uvek sam stvari poredio po ceni a istom uzitku, nisam ih gledao drugacije… I znam da to nije pravo razmisljanje ali sta cu, zivot na balkanu me tome naterao :slight_smile:

Izvinjavam se ako sam i u ovom poredjenju pogresio, pa je ispalo kako je isti uzitak imati digital i fizicku kopiju na polici, ali zaista doslo je vreme kada o tome ne mislim, daj mi samo da odigram top naslov po sto nizoj ceni. Zao mi je ali realno tako je.

Cene remastera padaju jako brzo, ali nebitnih remastera. Ova kolekcija je blago, skoro kao MCC a mozda i vece zavisi ko sta vise voli, i sigurno nece padati cena ubrzo nakon izlaska igre. Bar je tako sa Halo, igra je tek skoro bila 35$ na snizenju, iako se dobija uz svaki XBox sada, cena je i dalje jaka jer je neverovatna vrednost te igre. Tako i ovo, ovo je sonijev halo :slight_smile: