Tv problem

Pozdrav ljudi. Imam jedan mali problem. Sinoc dok sam igrao ps4,primetio sam okruglu belu fleku u levom delu ekrana,izgleda kao beli krug,sta bi mogao biti uzrok? Bas gde je fleka,tu su iza konektori usb,hdmi i ona kartica za digitalnu televiziju,znaci paralelno sa flekom. Tv je Philips 4k tv,oznaka je 6000 i nešto.

Ispod Join PlayStation Network vidi se mali obris,nisam uspeo da slikam lepo

To se zove DSE ili Dearty Screen Effect… Mnogi LCD paneli imaju to, vecina Samsunga zapati to posle nekog vremena, ukljucujuci i moj… Nema tu nekog resenja.

1 Like

Mislim,nije nista strasno,ali reko da pitam… ako se bude pogoršavalo, reklamiracu,4 godine je u garanciji,a posle 2 godine se ovo desilo.

Probaj, mada je pitanje da li to pokriva garancija.

Sad zovem nekog drugara kojo se bavi oporavkom televizora i kaze da ne pokriva garancija,i da te to desava na tv-ima koji su i po par hiljada eura

Gde si kupio tv sa 4 godine garancije, ja ne znam da iko daje preko 2.

Daju kada su akcije i po 5 godina.

Emmezeta

E ja sam isto uzeo u Emezeti jedan Filips Smart 4k od 43 " isto sa 5 godina garancije , ali trajao je 6 meseci , nakon 6 meseci riknuo mu panel , odneli ga u servis , bio tamo mesec dana i rekli ne mogu da ga poprave na vreme i vrate one pare , pa sam uzeo Sony XE7077 , isto 4K isto 43" i stvarno sljaka ko leptir , slika bas kristalna.

Inace nemoj nista da cekas reklamiraj to odma.

Bezite od philipsa ima mnogo problema i stalno se kvari.

E vidiš, iz iskustva XBR Shopa, Philips se odlično pokazao. Samsung je od TV-a najčešće dolazio na reklamaciju.

Sve je to individualno,ja na primer imam jedan sony 32" na kojem je riknuo ceo gr.modul i to mesec dana posle isteka garancije…Popravka kostala 18000,kao pola novog TV-a u to vreme,i jos sam cekao oko mesec dana da mi stigne taj polovan modul.

Odakle ti je drugar koji ima servis?
Imam jedan stari LG kome pola slike ne radi, gubi se itd, pa posle 6h rada ako se zagreje dobro onda proradi. Mozda…

Lazarevac brate… Za sad nije strašno,ali ja sam detaljista,i hocu da to sve bude tip top ako sam ga kupio,naravno nikad ne znaš kad će nešto da se pokvari,ako se bude pogoršavalo i povecavala fleka nosim na reklamaciju. I sto Ninja kaze,tv je stvarno super,stvarno sam zadovoljan,ali eto,mora nešto

Ako ti izgubi pola slike to je flet ekrana, nema ko da preletuje kako treba to i kazu da ne moze iako imaju masinu u NSu… probaj ali nije jeftino ako je ekran ako je nesto drugo, mislim da nije…

@ninja sa philipsima milion boljki bude, procesor najvise jer imaju lose resenje pa se greje… postoji i ono da ko god uzme nisku seriju moze svasta da ocekuje, mada je nesto i sreca tu, srednja i visoka serija je kvalitetnija time i skuplja.
Ali vise da je nesto i u sreci, na ovaj ili onaj nacin.

Ma odnecu negde i ako bude za neku cifru do 50e uradim. Ako bude preko bacim u djubre i cao.

Inače,prihvatili su reklamaciju za tv.

3 Likes

Javi Kako je reseno i da li je sve uredu.

E nisam dugo pisao ali onaj moj stari LG koji je crkao na pola je popravljen za 1000din :smiley: