Tutorijal: Rasturanje (rastavljanje) XBOX 360S SLIM konzole

Kome je lakse ovako da pogleda na snimku neka pogleda u toku dana okacicu u koracima i sa slikama kako ide celo rasturanje i sta je potrebno od alata

https://youtu.be/glCae2dN59w

a evo i u koracima

od alata potrebno: tanji ravan srafciger, po mogucstvu sto duzi, ima da se nadju u radnjama oni tanki dugacki za precizne radove, i TORX T8 srafciger takodje…

pa da krenemo:

Xbox 360S konzola


  1. Prvo skidamo hard disk, na donjoj strani gde su ova rebarca sa strane, skine se poklopcic i hdd se izvuce lagano, samo se povuce crna trakica i hdd izlazi napolje




  1. Zatim idu mrezice sa strane, poprilicno se lagano skidaju, drze se na zabice sa strane, srafcigerom samo lagano kao i kod stare konzole, zabicu po zabicu…



  1. Mrezica sa druge strane izlazi vrlo lako, dovoljno je da se sa strane zaglavi srafciger i da se prstim vuce na gore, samo pazite da ne izgrebete konzolu



  1. Sledeci korak je kao nazovimo neki najtezi korak, treba da se ukloni plastika posle koje se vidi sledeca plastika koja treba da se skida. Opet situacija kao malopre samo se zavuce srafciger pa polako na gore, ne previse jako



  1. Ova plastika je zakacena poprlicno dobro, zabice koje upadaju u rupice kucista pa je potrebno malo vise sile, bukvalno treba zavuci srafciger u ove rupice po obodu plastike i vuci na gore dok ne cakne i krene da se skida sve redom



  1. Kada se skinu ove plastike, na redu dolazi WiFi adapter da se skine, odvije se T8 Torx sraf i samo se izvuce cela WiFi kartica na gore, ona je ukljucena u interni USB port…



  1. Sledece za skidanje su ove hromirane lajsnice oko stranica konzole, poprilicno lagano se skidaju samo srafcigerom polako nategnemo zabice i sve ide lagano



  1. E sad neke od ovih zabica i ne idu bas lagano tu na snagu stupa onaj ravan a dugacak srafciger


  1. Kada se skinu lajsnice (okviri) izgledaju ovako, na jednoj ima 6 zabica na drugoj 5, na slici mozete videti raaspored zabica pa vam to moze pomoci u kasnijem skidanju, bar da znate gde je raspored istih…


  1. A sad MUKA!!! Najgore moguce zabice!!! samo polako…


  1. 3 ovakvih pozadi, 8 napred

Ako krenete od ove tri pozadi, prednje zabice se skidaju vrlo lagano, ima ih naravno sa obe srane konzole. Sa leve 2 komada sa desne 1, ta 1 sa leve je malo uvucena i ne vidi se lepo, tako da pazite na nju da ne bude posle prilikom otvaranja E PA MENI PUKLO KUCISTE… Najbezbolnije resenje je da prvo otvorite prvu zabicu a onda u STIKER koji se nalazi pozadi ubodete srafciger i tako odvojite zabicu od kucista tj njen dodnji deo




  1. Kada ovo odradite prednji kraj se skida lagano, tj faceplate, mada ovde na slici su malo polomili neku zabicu…



  1. Kao sto se da videti na slici faceplate-a, pazite kad ga skidate ima trakasti konektor, tj flat kabal pa nemojte da cimate previse nego lagano odvojite to


  1. Kada sve to rasturimo trebalo bi da se vide srafovi za otvaranje metalnog kucista kao na slici dole


  1. Ima 5 T8 srafa koje treba odviti jedan je sakriven ispod ovog belog stikera na kome pise XBOX 360, tako da kada se to odvije okrenemo konzolu sa druge strane i skidamo drugu stranicu kucista, kada se to skine otvorena konzola izgleda ovako


  1. Zatim vadi se drive napolje, zbog flesovanja, polako samo da ne vucete mnogo kratki su kablovi za napajanje i sata kabal, prilicno se lagano vadi



  1. I to vam je to skinut drive iz konzole, prazna konzola :P, flesujte i onda sve ovo u rikverc…


Sta reci drugo nego hvalaaaa Vladooo :slight_smile:

čemu rastavljanje konzole?

pa kako mislis da flesujes konzolu, cisto da je pogledas samo? jos sam i napisao na kraju isto to…

ODUSEVLJAVAS NAS :smiley:

jbt ne kužin se ja u to modificiranje,strani je to svijet za mene :wink:

cela mustra je u tome da izvadis dvd drive napolje jer u njega upisujes Custom Firmware tj LT+… a da bi to uradio eto sta sve mora da znas da bi rasturio konzolu, teze je to rasturanje nego samo flesovanje :slight_smile:

@studiovpc svaka cast za temu!
Ni jedan slim se ne otvara lako prvi put :wink: cisto da znate ali kada otvoris 2 slima, posle toga sve ide lagano.

Bravo, odlican tutorial. Iskreno ja sam razmisljao da stavim ali ti si ga bas udetaljio

Hvala…bas detaljno!

U odnosu na PHAT deluje kao rastavljanje svemirskog broda.

Radnja koja je objasnjena pod slikama 4 i 5 je nepotrebna i postoji mogucnost ostecenja plastike, jednostavno na ta mjesta se zavuce tanki ravni sarafciger i samo se otkace baglamice, ja nisakda ne skidam ovu crnu plocu od hromirane ili crne lajsne.

yup totalno nepotrebno ali u vreme pisanja ovo je bio jedini tut kako se rastura :slight_smile:

U tom slucaju svaka cast na trudu.

Otkace zabice :slight_smile: Gledam i razmisljam sta su baglamice.

Sent from my IRC using Twitter

Postavi i rastavljanje Xbox 360 elite.

Ajd ti pogledaj malo bolje forum :wink:

Sent from my Nexus 5

Trebace i meni ovo uskoro, unutri je svinjac od prasine, konzola mi je u garanciji jos celih mesec dana pa da se ne cimam da je saljem, a sve se bojim da je otvorim iz meni nepoznatog razloga racunajuci da stalno otvaram i popravljam raznu elektroniku. Tako da, hvala za tutorijal. :slight_smile:

Tutorijal je pravi.Nista ne ide kako treba.Fantazija.