Tutorijal: Rasturanje PS3 kontrolera

Ako nekome zatreba nekada da rastira kontroler radi ciscenja ili zamene baterije ili sta vec budete hteli da radite, evo finog video tutorijala kako se to radi, rasklapanje i sklapanje i koracima

https://youtu.be/ximxvLSxxYE

https://youtu.be/bCraL5m3Csg

Dobar tutorial,mora da sam do sad bar jedno 20 sisaxisa i dualshokova trojki rasturao :slight_smile:
Tako da bi ovo mogao opusteno maltene i vezanih ociju da radim.

Bitna stvar kod otvaranja kontolera, neki se otvori veoma lako a neki vrlo tesko tako da obratite paznju, polako i smireno

Najvise zeza kopca izmedju pecurki dole na rubu po sredini tj na sastavu gornje i donje maske, ali jednostavnim pritiskom na rubu u sredini otvara se laganica svaki…

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2

Problema nema, jedino kad se vraća poklopac, kontroler treba da se nagne blago nadole, zatim se iskosi donji poklopac iliti zadnja strana kontrolera, pa se prvo uvuče sa tasterima L2+R2, ostalo sam klik na sredini i da se vodi računa na bateriju koja užasno nervira jer nije fixirana, zato je ja blago zalepim selotejpom i onda nema nikakvih problema.

Jel može pomoć? Upustih se u ovu pustolovinu ali kad sam otvorio controller imam šta i da vidim. Fale opruge sa r2 i l2 tastera pa se zato ni ne vraćaju u prvobitni položaj kad se pritisnu, gornji i donji poklopac lepljen super lepkom, ma haos. Prvo da napomenem da je controller BRONZE i ima odstupanja od ovog na tutorijalu - skida se deo plastike koji ide između R2 i R1 i L2 i !1 sa donjeg poklopca i ova traka između dva circuit boarda uopšte nije na mestu ko na klipu pa ne znam kako da je skinem. Otprilike je pozicionirana između d-pada i L1
Evo kako to izgleda kod mene


Takođe me zanima jel mnogo komplikovano da otvorim ovaj mehanizam desnog analoga, treba li mi lemilica posle da ga vratim ili šta već jer mi se zaglavljuje ulevo ko što se vidi na slici
Hvala

imas 3 vrste kontorlera za ps3 ali se sve svodi na isto

za analogni treba lemilica, ko zna sta mu je uradjeno, nema tu popravke vec nov deo da se stavi jer njemu ocigledno FALI deo

yap treba lemlilica, spojeno je nesto na masu ako se dobro secam i to trazi snaznu lemilicu.
A gde su ti federi ?

Nema ih takav sam kontroler dobio uz konzolu. Mada jbg ne mogu da se žalim kad je sve bilo 140 evra :smiley:
Mislio sam da mu kupim gumice ali federi čisto sumnjam da mogu negde da se izbunare :smiley:

nema federa ide kao ceo deo, ceo analogni mehanizam

sto se tice R2 L2 i slicno to nema feder ima samo napregnutu zicu ne ide feder, to moze da s enapravi

Pa da to sam i mislio ko na klipu što je, žica ali ima funkciju ko feder da dugmiće vrati u prvobitni položaj. E meni to nema pa npr na GOW umesto da pritiskam r2 ja moram i da pritiskam i da vadim.
Ništa ove opruge mogu sam napraviti ali videću da potražim nekog da mi sredi i ovaj desni analog i zameni gumice, kad šećer nisam dobio kad sam ga otvorio i video da je čitav oblepljen super lepkom.
Hvala vam na odgovorima :da:

u zadnje vreme samo neke prevare sa polovnim stvarima bemu misa da mu bem :slight_smile:

mene sramota da prodam tako nesto, ako ima nekih mana uvek napisem koje su

Jel možda neko od vas radi REMONT ovih kontrolera ili znate nekog da radi? Poručio bi sa ebaya ja i ovaj oklop normalne boje da mi ne bude bronze i gumice i ove opruge za r2 i l2 ali nemam ni lemilicu ni živaca ko nekad sa tim da se bakćem oko ovog desnog analoga pa ako se neko bavi tim recite da mu pošaljem pa nek ga dovede u normalno stanje. Nisam sad baš pri parama da dajem 40€ za nov kontroler, diplomski,registracija kola,računi i milion rashoda a od prihoda ništa xD

javi se kad nabavis odradicu ti ja :slight_smile: