Tutorijal raspakivanje i ubacivanja Xbox igara na RGH/JTAG konzoli

Od softvera potrebno sledeće:

Xbox Backup Creator 2.9.0.350 i noviji - sa ovime se extractuje .iso file igre

Link programa:

_Formatiranje HDD-a za XBOX
_

Ako hoćete da koristite externi hdd, on mora obavezno da bude formatiran na FAT32 file system. Najlakše je zakačiti hdd na XBOX, zatim ići na Configure device to use with xbox. On će ga srediti i videće 16GB samo. Onda idete na Remove configuration da ga obriše, nako čega je kompletan hdd formatiran na FAT32.
_
Obicne XBOX 360 igre sa _****_Xbox Backup Creator 2.9.0.xxx
_

Pokrenemo Xbox Backup Creator 2.9.0.350 , idemo na Image Tools, zatim na Image Browser

Idemo na file> Open Image (ako se ne vidi file koristite prečicu sa tastature CTRL+F), iso image fajl igre (primer Gears of War 3)

Desni klik na ime igre pa EXTRACT

Posle ovoga otvara se prozor za izbor lokacije gde da se igra raspakuje, npr. na Desktop u folder GOW3 primera radi, sad prekopirajte taj folder na usb fles recimo ili externi hdd.

Igre idu u sledećim folderima na root diska/usb-a: obicne igre u Games, xbla arcade XBLA, emulatori (emulators), xbox1 igre u XBOX1. Ovo su folderi koje FreestyleDash (skraćeno FSD) vidi, možete da kopirate gde god vi hoćete a onda da zadate path koji će FSD da čita.

Evo kako se to radi:

U FSD, Utilities pa Settings

Pa Content Settings

Pa na Manage Game Paths (ovde sami ubacujete foldere na vašem disku sa File Managerom manipulišete diskom…)

Otvara se novi meni gde idemo na Change Path


Onda idemo skroz u folder koji hoćemo, pa na Y potvrdimo (Select This Directory)


Posle toga SAVE na X i ispratite do kraja sve šta piše na ekranu.

Sada kada se resetuje dashboard - FSD (Guide dugme pa Xbox Dashboard) idite u GAME Library i videćete sve igre.

Ako želite da uradite Title Update, idite na igru, pa pritisnite Y da skinete Title Update ako je potrebno.

Za osvezenje COVER-a igre idite na Refresh Artwork), potrebno je imati internet priključen na konzoli.

PAŽNJA: Pošto je prekinut support za FSD, ako želite imati COVERE i TITLE UPDATE-ove potrebno je instalirati AURORU alternativni dashboard. Ukratko, ako ste savladali FSD sa Aurorom će biti isto ovoliko lako da ubacite putanje igara…

Ok ovaj tutorijal je super,samo me nesto strah isao sam po njemu prosli put pa sam izbrisao ili sklonio 14 igra sa hdd pa sam morao ponovo da saljem coveku sto mi je radio Rgh cip da mi ponovo ubaci igre na hdd,elem skinem sve igru kako treba odradim je u Xbox Backup Creator prebacim na fles i ubacim u konzolu i pratim ova uputstva sto su prikazana,samo me kazem vam strah da opet nesto ne zeznem pa da ostanem bez i jedne igre,dali postoji jos neka caka kako lakse da se odradi ili link nekog tutorijala kako se radi pravilno,hvala unapred,pozdrav za celu ekipu xbox republike,zivi bili.:beer:

Opet sam zeznu stvar izbrisao sam hddgame2 kada sam dosao do ove stavke…
Pa na Manage Game Paths (ovde sami ubacujete foldere na vašem disku sa File Managerom manipulišete diskom…) to me kolje stalno kako sada da vratim igre dali sam ih obrisao ili sta vec.:(-o

Ne verujem da si ih obrisao nego si samo promenio path. Dodaj jos jedan path i stavi folder gde su ti te stare igre.

Hvala Lark na brzom odgovoru,mozes li malo molim te opsirnije mislim ako mozes da mi ispises korak po korak kako to da uradim ovo sto si mi rekao,ako mozes ako ti nije mrsko,pozz:rolleyes:

Postovani zanima me jedna stvar. Posto treba ovih dana da uzmem konzolu (napokon) zeleo bih da vas pitam sta postizem odredjivanjem putanje i sta znaci change path i kako da ppreko toga prebacim igru sa fleske na konzolu.Imao sam skoro fat konzolu ali je crkla nakon mesec dana… Hvala unapred! I da da li ja sa odredjivanjem putanje kopiram igru sa flesa na xbox ili sta???:smiley:

Putanja igara gde da ih trazi, i pokazuje u biblioteci igara, nista vise.

Treba mi mala pomoc. Kad pokusam da instaliram BuC izbaci error. Pise da fali neki fajl

Pozdrav , treba mi mala pomoc oko ubacivanja igara na HDD , kad hocu da ubacim ISO file u Xbox back up creator izbaci mi access denied . Moze li neko , sta dalje ili ja nesto nisam dobro uradio . Hvala unapred

Iskljuci file atributes read only sa iso fajla.

Uspeo , hvala mnogo

Gledao sam tutorial i uspeo da pokrenem igre sa eksternim hard diskom, e sad cackao sam nesto u Content Settings i u Manage Game Paths sam cackao(zaneo se, mislio da cu pomeriti igre sa eksternog na hdd) i na kraju obrisao sve.
Sada kada stavim primer hdd1:rgh (fajl gde stoje igre) Nece da se pojave igra u Library.
Kada povezem eksterni hdd one se same automatski pojave i game patch se podesi automatski.
Kako da prebacim igre na hdd, da li preko freestyle-a ili preko xbox menija i naravno kako da podesim da se pojavljuju igre bez eksternog hdd?