Tutorijal: PS3 zamena hard diska

Hvala druze

Koji bi mi FW ucitao da nemam rogero 4.40 na fleshu? Ili pak trazi obaveznu instalaciju FW pri startovanju novog hdd-a? Btw koji je proces? Prikacim HDD, idem odmah u recovery mode zarad instalacije fw-a? Ili pak dignem sistem, pa idem na update systema?

ne bi ucitao nista jer ti on trazi da stavis ili ono sto imas ili veci od toga tako da spremis ono sto imas :slight_smile: i da trazi uvek novu instalaciju fw-a

vidi ubaci novi hdd i upali ga samo, dalje samo prati na ekranu sta kaze, nema prostije, sam ce da ode i u reovery i da ti trazi da povezes gamepad kablom, sve ide samo…

Ok tnx

I jos jedno pitanje ako nije problem? :smiley:

U vezi je hdd-a. Da li sata 300 i 600 nemaju problem sa PS3 konzolom?
To su noviji tipovi sate, pa me interesuje da li nece biti problem ukoliko mi hdd bude recimo sata 600?

apsolutno nikakvih, svi su backwards compatible tako da rade bez problema…

savet ti je da ganjas bilo koji WD, blue serija npr, 1 TB puna kapa, ili 500 Gb zavisi sta imas u planu, bolje uvek vise mesta

Kazu da mora da bude 9.5mm, deblji ne mogu da udju u holder. WD Blue 1TB 2.5" bi trebalo da pasuje, po onome sto sam video.

napomenuo sam mu to cini mi se, zbog visine onog kucista ne moze deblji, ali 99% hardova je 9.5mm sad ima i tanjih oko 6-7

Da li “WD1600BEVT” moze u ps3 phat zbog visine?

Svi 2.5" mogu, stavis ga u metalni case i gurnes.
Dopuna:
Izmeri svoj sa metrom i onda taj sto imas izmeri 99% moze, wd radi po standardu

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Ako moze jedno pitanje i od mene (za svaki slucaj) :slight_smile:
Planiram da otvorim konzolu i da je lepo ocistim od prasine i prljavstine (u pitanju je Slim konzola). To podrazumeva da moram da otkacim HDD. Kada sve zavrsim i vratim taj isti HDD da li moram da radim nesto sa ovim FW-ima kao sto je napisano u prethodnim postovima ili ne moram nista?

Hvala!

Nista samo vratis, ti ne menjas hdd da bi nesto radio vec vracas isti, razmisli malo logicki :slight_smile:

Sent from my HTC One X using Tapatalk

Tako sam i mislio, samo sam hteo da budem siguran. Zato stoji gore “za svaki slucaj” :slight_smile: Hvala na informaciji.

Ljudi samo da proverim jel mora novi hard da se formatira pre stavljanja u konzolu? Ne bi imao kako da ga povežem sa desktopom pa zato pitam :slight_smile:
I da, vidim da se padawan interesovao za WD5000LPVT pa pretpostavljam da je i ovaj
http://www.itsvet.com/proizvod/western-digital-500gb-8mb-5k-sata600-scorpio-blue-wd5000lpvx/comp_comp_hdd/26/2824
ok?

Da moras na PS3 jer ce instalirati sistemske fajlove tj mora da instalira. Ne moras na PC da diras nista spremi cfw koji ti je bio tj prati tutorijal :slight_smile:

Sent by iPhone 5*

Odgledao sam klip a i logično da će morati ps3 da ga formatira ali opet bolje da pitam jer nisam bio siguran da li ps3 može sam da napravi particiju :slight_smile:
Hvala na brzom odgovoru

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

ubacio seagate momentum 5400.6 od 500GB i konzola izbacuje error: “cannot start. The aprroraite system storage was not found” ubacio sam usb sa update-om
u konzolu.

Iz recovery startuj update da vidis sta ce ti reci. Ja sam juce ubacio 320gb sa fajlovima i trazio je min fw koji treba i uradio update instalaciju i formatirao, i sve radi.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Error bot

nece da udje u recovery, drzim power dugme minuta, prst mi utrno.

Formatiraj hdd na pc-u tj pobrisi sve particije sto ima

Sent from my iPhone using Tapatalk
Error bot

Pročitao sam tutorijal 3 puta i mislim da sam shvatio ali ako može neko da mi potvrdi biće mi lakše :emoticon-0100-smile . Imam konzolu fath CECHA I INSTALIRAN ROGERO 4.55., nabavio sam slim konzolu pa hoću ovu da prodam. E sada hoću da formatiram hard (60gb) i da insatliram samo CFW I MULTIMAN. Kako sam razumeo iz tutorijala da za moju konzolu nije potrebno da instaliram ponovo CFW jer je već u memoriji PS3 i neće mi tražiti da instaliram FW posle formatiranja diska. Interesuje me da li mogu samo da izvadim hdd i da ga fomatiran na PC i da ga vratim nazad ili moram još nešto da uradim, i da li kasnije mogu samo na update da instaliram REBUG 4.65.1 CFW.
Hvala unapred

Sto bi vadio, formatiraj kroz opcije konzole, i to je to…