Tutorijal: PS3 FTP konekcija, pravljenje ISO fajlova, korišćenje Total Commander-a kao file manager

Pre nego što krenemo sa podešavanjima, bitno je da su vam konzola i vaš računar vezani u lokalnoj mreži. Cilj je da dobijemo prost i pregledan način da prebacujemo igre sa računara na PS3.
Prvo što ćemo da uradimo jeste da podesimo ruter da uvek daje jednu te istu lokalnu IP adresu vašoj konzoli. Imajte u vidu da svaki ruter ima svoja podešavanja, opcije koje ću vam pokazati će se najverovatnije nalaziti na drugom mestu. Ruter u ovom slučaju je Cisco EPC3928S (od SBB-a).

Morate imati Cobra i webMAN enabled kako bi sve ovo radilo.
http://www.xboxrepublika.com/showthread.php?t=7936&p=133943&viewfull=1#post133943

  1. U XMB idite u Settings – Network Settings – Settings and Connection Status List
    Ovde zapišite vrednosti koje stoje u Default Router i MAC Address


Ukucajte u vaš internet pretraživač vrednost koja stoji za Default Router. Pitaće vas za Username i Password. U većini slučajeva je user: admin pass: admin. Konkretno kod mene je ništa. Dovoljno je da se klikne na Log in sa praznim poljima za user i password.


Idite do tab-a Setup – Lan Setup i kliknite na opciju Pre-assigned DHCP IP Addresses


U polju MAC Address upišite vrednost koju ste zapisali sa PS3 (6 hex brojeva odvojeni dvotačkama).
U polju Assing to IP: stavite IP adresu koju želite za vaš PS3. Ja sam lično stavio 192.168.0.100.
Možete staviti šta hoćete ali imajte u vidu da smete menjati samo zadnji broj i to od broja 2 do 254. broj 0,1 i 255 su rezervisani. Prve tri cifre su uvek brojevi koje ste videli u Default Router na PS3.
Ostalo je samo da kliknemo na Add Static IP.


  1. Ako već imate ISO igre preskočite ovaj korak.

Savetujem svima da batale korišćenje otpakovanih PS3 igara jer prave haos na hard disku sa svojom šumom sitnih fajlova. Pravljenje Iso fajla od njih je vrlo prost postupak. Treba vam program
PS3 ISO TOOLS by Rudi Rastelli
http://www.psx-place.com/ps3-news/668/ps3-iso-tools-v20-by-rudi-rastelli.html

Izaberite CFW i firmware koji imate. Kliknite na Create ISO(s).


Po potrebi koristite opciju patch game ako je potrebno i stiklirajte opciju exclude PS3_UPDATE.


Izaberite FOLDER(bukvalno folder, ne ulaziti dublje u njega) gde vam se igra nalazi, a zatim lokaciju gde želite ISO da se napravi. Sačekajte da program odradi konverziju i to je to.

  1. Skinite program Total Commander, 32bitnu ili 64bitnu u zavisnosti od sistema.

http://www.ghisler.com/download.htm

Izaberijte opciju Net – FTP Connect…


Izaberite opciju New connection i ukucajte sledeće podatke:
Session: PS3 FTP (ili sta god hoćete)
Host name: IP adresu koju ste zadali PS3 sa :21 na kraju. (192.168.0.100:21 u ovom slučaju)
User name: anonymous (ili sta god); Password: bilo šta. NE SME BITI PRAZNO


Ubuduće izaberite opciju PS3 FTP (ili šta ste već stavili) i kliknite na Connect.

Ne kliktati na […] dok ste u root-u PS3. Blokira konzolu i onda morate restart i checkdisk da radite. Ovo je neki bug očigledno.
Uđite u dev_hdd0.


Ovde izaberite folder PS3ISO (ako kopiramo PS3 igre naravno)


Sa druge strane izaberite ISO igru koju hoćete da prebacite i svucite je mišem na drugu stranu gde vam je PS3 hard disk (ili jednostavno pritisnite F5 dok vam je iso igre selektovan).


Sačekajte kopiranje.


Ako želite da obrišete nešto sa PS3, izaberite fajl i onda kliknite DEL ili F8 ili na opciju F8 Delete.
Po završenom radu sa prebacivanjem fajlova kliknite na Disconnect.


Za kraj je ostalo da odradite restart konzole kako bi webMAN odradio refresh liste fajlova koje ste prebacili.

Od sada, dovoljno je da uključite PS3 i da bude u XMB. Na PC je dovoljno ući u Total Commander i kliknuti na Net- FTP Connect – PS3 FTP (Connect). Prebacite ili obrišete šta hoćete pa Disconnect i to je to.

Hvala za tutorial, sve je lepo objasnjeno.
Imam samo par ptanja…
Da li .iso image za neku igru mora striktno da se napravi preko ovog programa PS3 ISO TOOLS koji naveden u tutorialu ili moze sa bilo kojim drugim? Ja sam .iso napravio pomocu UltraISO-a i iskopirao ga preko FTP-a u folder dev_hdd0\PS3ISO. U webMAN-u se vidi ta igra i hoce da se ucita (pise: load successful), ali u onom TAB-u Games nema nijedne igre! Cak ni one koja je na disku fizicki ubacena u BD drive!?
Da li neko moze da mi kaze jesam li ja nesto pogresno odradio ili je nesto drugo u pitanju?

Hvala svima.

Mora da se koristi poseban program za pravljenje image-a za PS3. PS3 ISO TOOLS je jedan od njih, ako ne i najbolji trenutno.

Izvinjavam se na kasnom odgovoru.