Tutorijal: kupovina Xbox LIVE Gold kartica online

Evo kratkog tutorijala za sve nove i neupućene u kupovinu XBOX Live Gold kartica preko interneta. Ja lično kupujem (kupovao sam dok me nisu banovali), preko sajta
Maximus Cards - Your number one source for Instant Xbox Live Points, PSN Card, Wii Points, Warcraft Key and iTunes Prepaid
Na gore pomenutom sajtu je moguće kupiti XBOX LIVE Gold kartice koje važe tri meseca ili dvanaest meseci. na ovom sajtu se prodaju i Microsoft poeni ali prilikom kupovine i jednog i drugog treba obratiti pažnju prilikom kupovine da izaberete European Account (piše dole).


Kao što možete videti gore na slici, na ovim karticama piše WORKS WORLDWIDE, što znači da radi za sve kontinente pa i za nas tj. za Evropu.

Kad je reč o Microsoft poenima, tu ima da se izabere za svaki kontinent posebno pa imajte u vidu da izaberete kao što je prikazano na slici tj. da piše EUROPEAN ACCOUNT ONLY.


E sad, pošto PayPal još uvek nije podržan u Srbiji, postoji mogućnost plaćanja preko interneta putem internet kartice koju možete izvaditi u nekoj od naših banaka. Ja koristim Visa Internet karticu Banca Intesa. jedino što treba da uradite je da odete u banku, kažete da vam treba internet kartica, platite 400 din, otvorite račun i sačekate desetak dana i napraviće vam gore pomenutu karticu. Maksimalni iznos koji možete da imate na kartici je 200 eura, a moja preporuka je da kad vam nešto treba preko interneta, odete u banku, uplatite iznos koji vam je potreban i to je to.

Da bi kupili ili prepaid karticu LIVE ili MS poene preko ovog sajta, potreban vam je Google Checkout, nalog. Za ovo vam je potrebna Gmail adresa.

Ako imate Gmail adresu idite na ovaj sajt checkout.google.com, ulogujte se sa vašom adresom, i dobićete opciju Default Payment Method, kao što je prikazano dole na slici


ovde unesete tačne podatke sa vaše internet kartice, kliknete Save i to je to. Više ne morate prolaziti kroz ovaj proces sve dok npr. ne zamenite karticu pa hoćete da unesete nove podatke.

E sad vratimo se sajtu za kupovinu kartica. izaberete koju hoćete, kliknite pored izabrane kartice Google Checkout i otvoriće vam se novi prozor sa ovom slikom


Dole će vam se pojaviti veliko dugme PURCHASE.kliknite na dugme i ako imate dovoljno sredstava na kartici, transakcija će biti uspešno obavljena a u roku od tri minuta ako ste kupovali preko gore pomenutog sajta, stići će vam email koji izgleda ovako


ako vas zanima koliko je npr 19.95$ u evrima koristite univerzalni konvertor valuta koji možete naći ovde

XE - Universal Currency Converter

Upalite xbox, konektujte se na LIVE, idite na vaš profil, izaberite account Management. u njemu ćete naći Memberships, kliknite na pomenuto, i izaberite opciju Redeem Code. ukucajte kod koji ste dobili mailom, kliknite redeem i to je to.

PS: Moj kod na slici ne morate da prepisujete pošto je već unet tako da vam neće raditi :smiley: i ako nekome treba invite za Gmail, nek mi na pm pošalje njegovu validnu email adresu na koju ću poslati invite. ne brinite neću vam slati spamove :smiley:

ako imate još neka pitanja ili zapnete negde u procesu, pm me

pozz
akiris

eh… upravo sam pokusao ovom metodom da kupim 3 meseca live gold-a.

nakon sto sam od google-a dobio poruku da je sve uspesno prosledjeno, stize email od [email protected]
“Problem processing your purchase”
sve u svemu, email se svodi na “Need more data to send code. Please go to http://www.maximuscards.com/moreinfo.php

odem na tu stranicu, trazi mi gamertag, email adresu vezanu za gamertag, fiksni broj telefona i broj google checkout porudzbine.

ok, unesem sve to, stisnem ok, kazu hvala, u roku od 12 sati cemo te kontaktirati.
posle minut dva dobijem email od google checkout-a da mi je porudzbina otkazana.
kaze “Sola Fide Inc has cancelled your order. You have not been charged.
Reason: Customer request to cancel”

a od maximuscards.com nista nije stiglo.

i sta sad ?
da cekam 12 sati ili da trazim na drugom mestu prokleti live gold kod ?

Ja sam pre tri dana uzeo preko limunda, uplacuje se na isti racun kao i kada smo uzimali preko onog sajta xboxgoldcard, sve je proslo u najboljem redu dobio sam code na mail.

Ja stvarno ne znam odakle da uzmem gold :slight_smile: ako imate neki predlog osim ovog sajta pls odgovorite :slight_smile:

@ irreal

prvi i jedini put sam imao isti problem, i njakako se s njima dva dana jer nisam hteo da im dam gamertag, kontao da je prevara neka. medjutim kad sam im prosledio gamertag, narudzbina je stigla, i posle toga svaki put kad sam narucivao, samo kliknem purchase, iza 3 minuta stigne mail sa kodom.

Ја сам uzeo preko xbox.com
greksa koja se jednom pravi ako ste normalni,dvaput ako niste(ja):slight_smile:

znam, procitao sam to tvoje iskustvo pre moje kupovine, zato sam bez razmisljanja uneo svoj gamertag i druge informacije koje su trazili

medjutim eto, google kaze da sam ja navodno trazio Cancel, a oni ne kazu nista!
bas su me smorili maksimalno.

poenta cele price je da zelim da dobijem kod odmah… smaraci.

na kraju sam, ne znajuci sta cu, narucio sa nekog drugog sajta koji je navodno isto ok, medjutim ispade da i oni hoce da me provere prvi put, te ce da me zovu na telefon.
al posto je, jelte, nedelja, zvace me sutra ujutru… OMG.

Jel može da se zna koji je to sajt :slight_smile:

moze, u pitanju je pcgamesupply.com

u medjuvremenu se desilo jos i to da su mi trazili da slikam ili skeniram licnu kartu i karticu sa kojom sam obavio placanje, sto sam i uradio i poslao im.
videcemo sta ce od svega biti…

Evo, jutros se budim, proveravam mail i vidim stigao kod za live gold !
woohooo.

inače, nakon slanja slikane lične karte i kartice kojom sam platio, što sam uradio u 16:59 juče, nisu me zvali na telefon ili dalje smarali, već sam dobio email u 1:53, koji sam video tek jutros.

u emailu me jednostavno obaveštavaju da je transakcija proverena i odobrena, te da treba da se ulogujem na sajtu da bi dobio kod.

nakon logovanja na sajt u listi stvari koje sam kupio dobio sam 3 month live gold card.

klikom na nju su me upozorili da kada je jednom otvorim, ne mogu posle da tražim refund.
potvrdio da hoću da otvorim i dobio skeniranu sliku prave kartice.

prepisao sam 25-ocifreni kod sa nje i redeemovao na xboxu (morao sam da izlažiram neku adresu iz engleske, izabrao sam pub u liverpoolu).

to mu dođe to, uveravaju me da će svaka sledeća kupovina biti trenutna, jer sam sada proveren.
to ćemo proveriti koliko večeras, kada ću kupiti Microsoft poene. Trials 2 HD - here i come !

A sta da napisem za expiry date na pcgame… i dal to uopšte mora

pre par dana preko dasha je bio 10 baka 3 meseca gold i crackdown 2 neki item

Mislim da to nije obavezno da se upise…

aha hvala ti prle ako bog da večeras vam se pridružujem(ako uopšte budete igrali) :slight_smile:

Izgleda da mora :frowning: a sta je to bre kakav datum

Pa kad ti istice kartica. Obicno pise npr 04/11 ili tako nesto.

mislis kad mi istice internet kartica?

Da,pise ti to na kartici(sa prednje strane,dole)… Prvi put sam pogresno procitao,ne mora kad si uzeo karticu ili tako nesto…:slight_smile:

Evo ja sam sve lepo odradio poslao sliku licne karte i kartice i pise mi your order (…)canceled your payment has been refunded and should apear in your statement…

Nemoj se zezati… najbezbolnije sto sam ja probao i sto radi je: PCGameSupply Buy & Download PC Games, Xbox, Wii & Playstation Cards
Pozovu te u roku od pola sata, pitaju jesi ti gospodin XY… ti kazes jesam… jeste vi kupili to ti to… ti kazes jesam… a oni ti kazu… hvala vas kod je upravo poslan. Nema skeniranja LK-a, vadjenja krvi i pregleda urina i bubrega. I to te zovu samo kad radis prvu kupovinu. Jedino im lepo napisi broj kad budes pravio nalog… sa sve regiom za Srbiju +381XXXXXXXXXX

PS: Iako je pcgamesupply ime sajta… imaju i za wii… i za XBox… i za PS3.