Tutorijal: Kreiranje "skuvanog" nand-a sa 360_Multi_Builder v0.95

Kreiranje “skuvanog” nand-a sa 360_Multi_Builder v0.95

Link do **3****_[URL=“http://www.mediafire.com/download.php?s6admz3az1esqap”]60_Multi_Builder v0.95_**
[SIZE=1]
[/SIZE]

[SIZE=2]- Updated xeBuild to v1.03.512 with support for Latest Dash 15574. - Updated Dashlaunch to latest version 3.02 - Updated the ECC/Xell script to detect latest un-glitchable Boot-Loaders. - Added Trinity boot-loader ver 9231 to allow for 15574 Retail Image Creation. - To create 15574 Retail Images for other models latest BootLoaders must be added. - N.B: - - 15574 image creation is only possible with an already extracted CPU key. - - The ECC/Xell script cannot create a Xell image from a 15574 nand dump.[/SIZE]

U folderu …\360_Multi_Builder_v0.95\Data\my360 potrebno je kopirati cpukey.txt sa DVD/CD/mail-a ili napraviti fajl cpukey.txt i unesite vaš CPU ključ takođe potrebno kopirati neki od nand fajlova npr nand1.bin/nanddump1.bin u isti folder i pre imenovati ga u “nanddump.bin”
Bitno: pokretanje 360 Multi Builder “run as Administrator”!
Pokrećemo 360 Multi Builder u C:\Program Files (x86)\Rogero\360 Multi Builder\Run.exe"(ili neku noviju veziju) preko run.exe

U slučaju da nismo ubacili nanddump.bin I cpukey.txt gde treba otvoriće se sledeći prozor

Kada ubacimo fajlove I pritisnemo “enter”otvara se sledeći prozor gde biramo koja je konzola i koliko ima memorije (jasper ima vise opcija), biramo 1 pa “enter”

Pitaće nas da li je CPUkey za istu konzolu mi izabiramo 1

Sledeći korak je pravljenje Glitch Hack image(RGH), biramo 1

U vecini sličajeva bira se Default FCRT.bin, opcija 1

Sledeći prozor koji se pojavi omogućiće nam da da napravi image sa DashLaunch patchevima, gde biramo opet 1, opcija 2 je u koliko želimo sami da napravimo Launch.ini

onda otvara prozor sa xeBuild da je napravljen kako treba, potrebno je pritisnuti samo enter

Poslednji prozor koji ce se pojaviti davaće nam obaveštenje kako da izvršimo update iz 2 faze XELL

U folderu …\360_Multi_Builder_v0.95\Data_my_Images biće napravljen novi file updflash.bin iskopirajte ga na root od USB, pokrenemo XELL sa USB i cekamo da zavrsi.
Svakako možemo koristiti opciju 1 sa RAWflash v4 programom [U]Update sa RAWflash V4[/U]
**
Sve greške i nedostatke XBR Admin team će ispraviti i dopuniti.**

evo kako izgleda kada se radi update sa updflash.bin SAMO, znaci kada se kreira nandflash.bin preimenuje se u updflash.bin ubaci se na usb fles samo taj 1 file, ubaci u konzolu dok je ugasena i pali se konzola na EJECT dugme, mnogo brze flesuje nand i sigurnije jer ne mora non stop da loaduje xenon.elf (ko je radio zna da one brojke dok upisuje blokove vrti npr 20 brojke pa stane pa opet 20 i tako do kraja) na ovaj nacin upisivanje nand-a ide neprekidno, evo slike, zamaskirano ono sto ne sme da se vidi… kada se operacija zavrsi napise na ekranu IMAGE WRITTEN SHUT DOWN NOW!!!, naravno tada ugasite konzolu, za svaki slucaj iskljucite napajanje na jedno 30 sekundi, pa posle vratite nazad i sve palite normalno, docekace vas update-ovani dash…

da se nadovozem na prethodni post

evo kako izgleda to uzivo, phone snimak ali vidi se brzina kojom flashuje za razliku od xenon.elf + nandflash.bin fajla, ovo je updflash.bin metod…

[video=youtube_share;V7FiJulkBCs]http://youtu.be/V7FiJulkBCs[/video]

Metoda da napravite updflash.bin ili da ga preimenujete da se tako zove i ubacite na USB root(koreni direktorijum USB-a npr f:) je prostija za nijansu.
Obe metode su podjednako dobro i rade posao kako treba.

Ako neko negde zapne neka uradi screen shoot, log i ostalo uploaduje i napise ovde, neko od nas ce proveriti i reci vam sta je.

Evo ja sam uradio sve komplet po tutorialu i imam problem. Konzola je mrtva, nit pali nit nista, kao da jednostavno nema napajanja, tako se ponasa. Ono sto me plasi je sto sam pratio tutorial do svakog slova da ne bi bilo ja se pravio pametan nesto i kad sam kuvao nand isao sam opciju 1 u koraku gde su izlistani modeli konzola (znaci trinity) a ja imam jaspera sa valjda 256 mb memorije. Ajd sad mi kazite da sam ga time izezo i da nemam resenje za ovaj problem. Ako nije to, sta je onda? Ako je to NAPOMENITE LJUDIMA DA NE BIRAJU “1” AKO TO MOZE DA UPROPASTI STVAR.

Što nisi izabrao svog jaspera kad je već ponuđen ? Ne razumem se ič u ovo, ali idem po nekoj logici.

jer tutorijal kaze izaberite “1”

ako sam se i upropastio a ovo je bio razlog bar da se jos neko ne izlgupira, zato sam napisao…

pa i ja ne kontam, lepo pise izaberes sta imas majku mu, a i u onom textualnom KV INFO.txt fajlu koji dobijes prilikom izrade samog RGH pise tacno koji je model konzole, u stvari iz samog nanda se vidi takodje, ali ajd sad…

moze da se vrati preko programatora bez problema nije mrtva nacisto

Evo pisem sada opet birajte sta imate od konzole ne ovaj primer, morao sam da navedem primer u ovom slucaju je to Trinity ploca iz Slim konzole.

Resice se to programatorom, nije strasno.

Evo sad citam ponovo i ja tutorial, jeste pise sve okej nego sam ja pozurio ko majmunce… jbg kad se ne pazi. Al svejedno nije lose da se obrati paznja na ovaj korak jer realno samo ovde moze da se zbrca nesto :slight_smile:

Malo idem offtopic ali moram! danas sam pokusao da instaliram onaj RGloader (devkit) i kad sam flashovao nand dobio sam 2 bad blocka ako se tako zvase i ugasio sam konzolu kako je i pisalo. I od tog trenutka kad je upalim nema nista, black screen, a kad udjem u Xell iscita mi CPU key a za DVD key javlja neki error nesto vezano za KV… takodje sam napravio Nand pomocu cpu keya (morao sam jer si obrisao moje one nand, cpu, dvd key i ostalo sa neta pa ne mogu da skinem original) i preimenovao sam ga u updflash.bin i ubacio ga na usb… i sad ubacim usb u konzolu, otvorim Xell i pocne da radi ono ko i obicno i odjednom neki Red Screen (segnentation fault ako se ne varam)… i pokusavam ceo dan da nadjem resenje ali ne uspeva… Video sam na nekom forumu si napisao da si imao isti problem sa tim red screenom i da si zamenio neku zutu zicu. Je l’ moguce da se IKAKO popravi konzola makar i pomocu onog programatora? molim te brzo odgovori, hvala unapred :smiley:

jel si me ti zvao danas bese? Vuksan iz Leskovca?

ako jesi javi mi se na mail, [email protected]

posalji mi konzolu da ti sredim to jer ces da po***** stvari dalje posto vidim da ne znas sta radis… link koji ja posaljem je da bi ti ODMAH skinuo to sto ti saljem, problem sa drugom konzolom je bio hardverske prirode, ti si sam zeznuo tvoju

ja sam zvao, 2 puta :slight_smile: mnogo sam se iznervirao i izglupirao sa tim rgloaderom bez nekog velikog razloga (XBmovie)

Ako radi ne diraj ono sto ne znas da izvedes do kraja, zlatno pravilo.

Nesto si lose uradio, a sto ga instalirate koj ce vam RGloader ?

Pa rekoh ti, da snimam! tj. da probam da vidim kako je :slight_smile: posto s RGloaderom imas M$ov dev kit koji izmedju ostalog sadrzi i taj XBMovie za snimanje gameplaya. A ja niti znam kako radi taj rgloader, niti znam sta je… je l’ to neka zamena za FSD ili sta? :smiley: sve u svemu, dogovorio sam se sa Vladanom oko popravke i ostalog, nadam se da ce sve da ispadne kako valja! :smiley:

jedno pitanje… :smiley: cemu to kreiranje skuvanog nand-a? zasto se to radi?

Pa to ti je jedini nacin da uradis update dasha na RGH konzolama…

pretpostavljam i na jtag konzolama? sta je izasao novi dash?

JTAG i RGH u oovom slucaju ti dodju jedno te isto…

ko sto ti rece covek istu svrhu radi a u programu za pravljenje NAND pise JTAG ili RGH pa biras.