Tutorijal: Kako snimiti video klip sa Xbox 360 konzole

Većina vas se sigurno pita kako da snimi nekakav sadržaj sa Xbox-a kako bi pokazala kako igra, napravila nekakav walktrough ili video opis. U ovom tutorijalu ću vam reći kako da najlakše počnete sa snimanjem.

Potrebno:

1. TV kartica. (Ja koristim kWorld Terminator TV karticu)
2. Composite cable.
3. Adapter koji sadrži dva ulazna činča. (Ukoliko se nalazite u Beogradu možete adapter uzeti u Micro Princu)
4. Konzola.



Pratite sledeća uputstva:
1.Ubacite TV karticu u matičnu ploču.
2.Composite cable bi trebao da bude priključen sa konzolom. :smiley:
3.Video činč na composite kablu normalno ubodite u TV karticu kao kada biste ga uboli u TV.
4.Druga dva audio činča biste trebali da ubodete u adapter prikazan gore na slici, a taj adapter u audio ulaz na TV kartici.
Pređimo na instaliranje driver-a i puštanja slike/zvuka.

Driver za TV karticu instalirajte normalno. Ukoliko ste uzeli istu TV karticu kao i ja dobičete sledeći program za učitavanje slike/zvuka sa TVa, tačnije konzole.

Evo kako ćete učitati sliku/zvuk.

Kliknite na ikonicu TiVme.

Dobićete sledeći “meni” gde ćete kliknuti na ikonicu u gornjem levom uglu.


**
Ovde će vam se pojaviti nekoliko opcija gde ćete kliknuti na composite. **

Ukoliko vam je uključena konzola slika bi trebala da bude prikazana. Kako biste snimili video kliknite na dugme record i snimanje može da počne. Kada želite da završite snimanje samo kliknite na istu ikonicu record i video će biti sačuvan. Rezolucija snimka je otprilike 640 x 480 px što i nije baš sjajno, ali ukoliko želite da pokažete šta znate u nekoj igri možete biti zadovoljni.

Kasnije možete preraditi video u Sony Vegas-u i postaviti ga negde na internetu ukoliko to želite.

Nadam se da vam je ovaj tutorijal pomogao i da ćete dosta snimiti. :slight_smile:

Kao prvo, cestitam na tutorialu. Kao drugo, moram opet da pokusam da snimim.
Ali, ako uzimate TV karticu, pazite da je neka novija, ili je to kod mene bio slucaj samo - kada imam neku stariju, javlja mi se ghosting na slici, a kad imam noviju, kao froger, onda je slika kristalno cista. To je ujedno i razlog zasto sam prestao sa snimanjem.

ima da se nadju i HD kartice, jesu malo skuplje ali zato kad snimaju snimaju extra… neke cak imaju i HDMI odmah ugradjen tako da odmah snimaju i zvuk, nema razvlacenja dodatnih kablova, oko 100$ je…

Ja sam uzeo u List Computersu i platio sam 2000 din za nju. HD TV kartice su mi rekli da imaju za nekih 5000-6000 din, ali da ih imaju malo na lageru. Za ove što je Vlada spomenuo da imaju HDMI nisam pitao, ali sigurno su 100$ kao što je rekao. :slight_smile:

Svaka cast na tutorialu :da:

Super tutorijal :da:

Ako hoceta pravi gameplay da snimate HD hauppauge je nacin jest da je 200$, ali od toga nema bolje. Procitao na netu da cak machinima koristi to za snimanja !!

Ajde ti nadji u Srbiji HD PVR. Moze i sa neta, ali ima da udari carina.

mislim da neka VIVO kartica moze mnogo lakse posluziti. ranije je bilo trziste prepuno ATI VIVO kartica, sada bas ne pratim pc trziste pa ne bih znao. inace verujem da ih ima jos. a i za tu svrhu su jeftine i dovoljno dobre polovne. ja sam cak na pijaci nailazio na voodoo vivo kartice :slight_smile: za neke ultra smesne pare koje bi se za tu svrhu isplatile u veliko. potreban vam je jos xbox vga kabl :slight_smile: a dobijate to da rezoluciju birate :slight_smile:

Extra tutorial!

Kako vam se čini kvalitet. S onom na vrhu TV karticom sam snimao:

meni je ovo za karticu tog ranga super
apsolutno zadovoljavajuce
mozda i ja probam da nabavim nesto ovako
reci mi kolka kolicina fajla ti je bila pre bilo kakve prerade

Veličina je bila oko 200MB, a verzija koja je bačena na Youtube je nešto manja od 30MB.

odlicno to uopste nije mnogo
hvala

Fifa Street - Messi vs Neymar - 1 on 1 custom rules (XBOX360) - YouTube
SSX gameplay XBOX360 - YouTube

nije tako lose :slight_smile:

Hvala za tutorial. :slight_smile: :da:

inace, kad snimam preko ovog programa sto ide uz TV karticu (quick tv) velicina klipa od 1 minut je oko 1,5GB… pa mora da se kompresuje i da se prebaci u 720p preko Movie Makera ili slicno…

Daj ne sramoti se preko Movie Makera, baci uncompressed u Sony Vegas pa tek onda kompresuj sa cim oces.

Super tut :slight_smile:

extra stvarno :smiley: