Tutorijal: Kako hackovati/jailbreakovati bilo koji PSP bez ikakvog rizika!

[SIZE=4]PSP LCFW Tutorijal (also known as Babby’s Guide to Free PSP Games)[/SIZE]

“Super, nabavio sam PSP, igre jesu jeftinije nego za 360 i PS3, ali zasto bi ih kupovao kad se PSP lako hackuje? Cekaj samo da vidim kako”

Epa, ovaj tutorijal ce vam sve objasniti detaljno, korak po korak, u zavisnosti od toga koji model imate.
Da objasnimo prvo nekoliko stvari ako ste zainteresovani za jailbreakovati vas PSP:

  • LCFW (Light Custom Firmware) je vrsta nekog mini-flasha koji traje dok god vam PSP ne crashuje ili ga ne iskljucite totalno tako sto drzite power button sa strane duze od 4 sekunde.

  • LCFW je pouzdan iz sledecih razloga:
    Nema nikakvog rizika od bricka (takozvane “cigle”, sto znaci da mozete PSP da bacite u djubre)
    Nema limita u zavisnosti od modela i trenutnog firmwarea (jedino ako nije iznad 6.35)
    Apsolutno je lako instalirati ga (copypasteujete jedan folder i to je to)
    Mozete da koristite i OFW i CFW u isto vreme pritiskom na dugme.
    Radi apsolutno sve ako ne i vise kao sto bi radio bilo koji drugi custom firmware (ME, m33, TN itd, ali to je nebitno)

Da bi smo uopste pricali o ovome, potrebno nam je nekoliko stvari:


Mini-usb kabl koji mozete da kupite bilo gde u vasoj najblizoj radnji kompjuterske opreme ili jednostavno koristite onaj koji ste dobili uz vas PS3 (ako ga imate) za punjenje bezicnog joysticka.


Logicno, vas PSP, kakav god da je i kakav god model da je, znaci od 1000 pa do 3007 (cak i PSP Go! radi ali skidate posebne fajlove za njega, o tome malo vise kasnije) radi LCFW.

I kompjuter sa USB ulazom, sto pretpostavljam da svi vec imate.


**[SIZE=5][LIST=1]

  • Sta je to LCFW i sta mi treba da bih ga imao?

  • Updateovanje na firmware (opcionalno) ako vec nisam na njemu

  • Kako updateovati na LCFW

  • Sta posle?
    [/LIST][/SIZE]**

[SIZE=5]Sta je to LCFW i sta mi treba da bih ga imao?[/SIZE]

Da predjemo na stvar vec jednom:

Ako imate firmware veci od 6.39 ne postoji nacin da se downgraduje tako da ste dosad dzabe citali sve ovo, ali gledajuci da PSP scena i dalje napreduje predlazem vam da citate ovaj sajt PSP-Hacks: Hack your PlayStation Portable sto vise kako bi ste videli neke nove vesti.
6.35 PRO-B firmware ima takodje i svog druga za 6.20, ali 6.35 je napredniji tako da bi bilo mnogo lakse da jednostavno updateujete na 6.35 ili 6.39.

Znaci, svi firmwarei manji od 6.35 slobodno neka skinu ovo.
Ako ste spremni za update na 6.35 ili 6.39 (svejedno, ali preporucujem licno 6.35 jer cemo se njime baviti u tutorijalu, a ja sam licno njega koristio jos odkad, i kad se uporedi sa nekim drugim ima najbolju kompatibilnost)

[SIZE=5]Updateovanje na firmware ako vec nisam na njemu[/SIZE]
Official Sony PSP Firmware. Official Firmware for the PSP, PSP Hacks - PSP Slim Hacks

  1. Ako imate PSP Go skinite PSP Go file, a ne onaj drugi.
  2. Ako imate bilo koji PSP a da nije Go, skinite prvi link.

Znaci zapamtite skidajte samo 6.35 ili 6.39 firmware ako ste vec updateovali preko 6.39.
Downgradeovi ne rade na PSPu, tako da nema svrhe da skidate 6.39 ako vec imate 6.60 ili sta vec.

Kada skinete rar folder koji je oko 30mb, dobicete sledece i eto kako ce to izgledati:

Dobijate PBP file koji stavljete u sledeci folder:
PSP/GAME/UPDATE

Dakle, ono sto radite je odete u PSP, game, i napravite novi folder koji ce te nazvati UPDATE (velikim slovima) i u njega samo extractovati PBP file.
Krajnji rezultat izgleda ovako:"

Otkacite PSP iz kabla, i jednostavno idite u Game i runnujte update.
Trajece oko 5 minuta a posle na posao.

[SIZE=5]Kako updateovati na LCFW[/SIZE]

Evo linkova za download zipa koji nam treba da bi smo igrali besplatne igre:

Downloads - procfw - X-Generation Aftermarket Firmware for Playstation Portableâ„¢ - Google Project Hosting

Prva dva downloada zanemarite kao i donje i gledajte samo ove

Znaci, PSP scena je toliko napredovala da cak i do 6.60 mozete da terate, i to PRO-B10 koji je poprilicno jak sto se tice stabilnosti, a mogu i PSP videi da se gledaju (znaci UMD format videi, ne obicni mp4)
Naime, skinite file koji odgovara vasem PSP firmwareu i pocnite download.
Fajl ima 1 mb i dobijate ovo:

sdk folder vam UOPSTE ne treba tako da posle extractovanja mozete slobodno da ga izbrisete.
Kao i credit.txt.

na kraju, ostace vam ovo

(PS: Ja sam ga extractovao na desktop zbog toga takva pozadina)

Sledece sto treba da uradite je ovo:

  1. PSP folder kompletno dragujemo na memstick i onda dobijamo sledece

Svuda pritisnite yes i samim tim spojili ste dva foldera.
Takodje draggujte i seplugins folder kako bi imali full instalaciju samo sto posto ga vec nemate u rootu od memsticka za PSP nema potrebe da bilo sta mergeujete (spajate) od foldera i copypaste ce proci automatski.

Iskljucite PSP iz PC-a, i isto idite u GAME i runnujte PRO Update.
Pritisnite X kad god pise da trebate, i gotovo. Zavrsili ste update.
Posle toga obrisite tu applikaciju (trougao pa delete dok ste u XMB-u) i ostavite samo Fast Recovery.

I to je to, gotovo je, idite u System i videcete da vam je firmware ostao isti, ali da je jos nesto dodato :wink:
[SIZE=5]Sta posle?[/SIZE]

PRO-B LCFW ima inbuilt PS1 emulator, tako da mozete slobodno da skidate igre sa torrent sajtova koje su za PS1 (znaci custom ebootove) i instalirate ih po principu kao sto ste radili i updateove (U PSP pa u Game pa tamo copypasteujete).

Ako vas zanima kako igre da instalirate, to je lako:

  1. Skinite igru sa bilo kog sajta.
  2. Bice u .iso formatu, slicno kao na PC-u
  3. U rootu od vaseg PSP-a kada ga konektujete za PC imacete vecinu ovih foldera

    Sem naravno ISO foldera.
  4. Napravite ISO folder i tu stavljate vase .cso i .iso fileove i gotovo.

Ovako treba to da izgleda:

[SIZE=5]Extras:[/SIZE]

Okej, sad imate PSP hackovan, ali sta vam to sluzi kad imate mem stick od 2gb a jedva mozete da uradite bilo sta sa njim sem 2 3 igre u isto vreme.

Licno, ja imam 16gb mem stick a ni to mi nije dovoljno.
Platio sam ga 6600 u tehnomarketu, i uopste ne zalim jer me je dosta sluzio, a brzina je fantasticna.
Ipak, postoji resenje.

Memory Cards, Micro SD Cards, USB Memory Sticks, SD Cards, SDHC - Free Delivery

Odatle mozete da narucite ovakve memorijske (zapamtite, PSP podrzava samo PRO DUO, a HG je extra brza) Sony 8GB Memory Stick PRO-HG Duo HX £17.99 - Free Delivery
po veoma niskim cenama, i sto je najbolje salju u srbiju a postarina je nekih 300 dinara.

Treba vam amazon account i to je sve (kao i kreditna kartica, ocigledno).
Verujte mi, 28 funti za recimo ovakvu karticu

Lexar 16GB Memory Stick PRO DUO £28.99 - Free Delivery

je i vise nego dobar ulov.

Nadam se da vam je ovo pomoglo, i nastavicu da updatujem ovaj guide sto cesce budem li mogao, a mozda ce pasti i neki video kako bi vam bilo kompletno laganica sto se hackovanja tice.

Dobar Tutorial :beer:
Neko me ces dobro skratiti muke :slight_smile:

Ja sam svoj PSP radio sa Pandorom dosta je komplikovaniji od ovog i dosta su se neke verzije zakucavale… :smiley:

Mene zanima kako stoje stvari sa flesovanjem ovih novih E1000 modela, a nikako da uhvatim vremena i volje da se sa time ozbiljnije upoznam.

Koliko sam ja upoznat sa E1000 (ili popularno nazvani street modeli) nema nikakvog pomaka jer je sony bas zbog toga njih i napravio.
Znam da Go je uveliko hackovan jos od pre godinu dana.

Ne znam njihov tacan firmware tako da nemogu da kazem, ali ipak ovo je LCFW tako da vredi pokusati ako se informises dobro.

@Barison

Znam taj feel kad se radi sa pandorom.
LCFW je jedno 200 puta bolji i ne zahteva nista da kupujes, a nema limitacija sto se tice modela i od skora i firmware.

Hvala modu za sticky.

I drugi puta… :wink:

Samo mali update, posto imam psp i sam sam mu ubacio CFW mnogo je lako, ali ja sam ubacio ovaj -
LCFW 6.XX PRO B10 Released, PSP Hacks - PSP Slim Hacks
On vam resava stvari sa novijim firmware-ovima, pa pretpostavljam da nekog zanima. S tim da vec dugo vremena ne izbacuju nista novo i cini mi se da je psp hakerska scena propala. :slight_smile:

propala bogami jeste. Nema se vise sta raditi. PSP ropada takodje. Samo u japanu je jos popularan.
Hakerska scena bi trebalo da se sada fokusira da hakuje Vitu da moze da igra sve PSP iso fajlove,
A treblo bi hakovati 3DS da bude region free. Zelim da igram Project X Zone i ostale japanske ekskluzive :frowning:

Pa ne znam gde je jos popularan, al i kod nas se kupuje, a ja moj jos uvek igram. :slight_smile: Malo stagnira u zadnje vreme jer nemam vremena nista da igram, a kamo li to, ali bice vremena. :slight_smile:
Sto se 3ds-ja tice, pa ja njega nisam hteo da uzmem bas zato sto sam malo pre toga uzeo psp i nekako kad uporedis grafike psp-ja i 3ds-ja, ne dobijas neku ogromnu razliku vrednu pomena. Jedino zbog ekskluziva bi je uzeo, ali tad mi nije trebala, a sad cu vec cekati sledecu generaciju. :slight_smile:

Ja tek krećem da se igram sa mojim PSP2004 …

Hehe, blago tebi, ja sam se dosta naigrao, sada mi malo stoji u fioci, docice i njegovo vreme opet. :slight_smile: S tim da sam ja uzeo 3004 zbog boljeg kontrasta i brightness-a.

NIsam ni video ovaj post, pa da odgovorim: meni naleteo jeftino neispravan, pa mi majstor sredio … zato i uzeh … nego … koja je razlika 200X i 300X , osim u tome, ako je i u tome, i ovaj sasvim lepo radi (mada je ekran menjan) ?

I da, hteo sam da vidim , da li ima pomaka za E1004 ? Nalazim po netu neke fajlove, da li je neko već probao?

Revizija maticne ploce. Kakvih pomaka, za njega imas Lite CFW i radi uvek ?

Pa taj, LCFW … koliko sam shvatio post gore, da nema … ima bratanac street, pa da mu ubudžim …

Pa bre e1004 je street, probaj na google pa ces videti.

Sent from my iPhone using Tapatalk