Tutorial : Za rezanje originalnih xbox igara za xbox 360

Da bi igrali xbox 1 igre na xbox-u 360 potrebno je ubaciti odredjeni update u vašu konzolu da bi kasnije xbox 360 mogao da učita xbox 1 igre.

Program se nalazi na sledećem linku :
>>download

Fajl “default.xex” možete narezati na bilo koji cd I kada ga ubacite u konzolu treba da se pojavi “Play Game”
Nakon toga će vas pitati da izvrši update, I slobodno prihvatite jer nema nikakve veze sa vašim trenutnim update-om ili dashboard-om I posle toga ćete moći da igrate igre koje ste I do sada igrali.

Što se tiče samog rezanja I konvertovanja igara kako bi xbox 360 mogao da ih učita potrebno je par programa, ali pre toga proverite da li je igra koju zelite da narezete kompatibilna sa xbox-om 360.Lista se nalazi na sledećem sajtu

>>List of Xbox games compatible with Xbox 360 - Wikipedia, the free encyclopedia

Potrebni programi :
1.XDVDMulleterSS,PFI,DMI files and Video Partition(SS, DMI and PFI are in Stealth folder)
2.ISOBUSTER
3.Alcohol 100%

Prvi Korak :
Potrebno je imati 15 gb slobodnog mesta na vašem računaru.
Pokrenite XDVDMulleter, zatim selektujte ‘View ISO details’ I kliknite ‘next’.Iz ‘Load Iso Folder’ , pronađite i učitajte XBOX.iso ( U tutorialu je korišćen Star Wars kotOr II.iso )
Kada se XBOX.iso učita to bi trebalo da izgleda ovako :

Drugi korak :
Sada je potrebno ubaciti Video iz foldera ( tu su 3 fajla u folderu) koji se nalaze na sledećem linku

>>XDVDMulleterBeta10.2_and_updated_stealth

Treći korak :
Kada završite sa ubacivanjem videa (polja trebaju biti stiklirana kao I na sledecoj slici ) ubacite SS PFI i DMI fajlove u .iso

Cetvrti korak :
Kada završite sa ubacivanjem svih fajlove program ti trebao da izgleda ovako :

Peti korak :
( iXtreme Compatible polje NIJE stiklirano )
Kliknite na next kako bi se vratili u glavni meni, zatim ‘Build/Rebuild files in ISO’ i kliknite na
‘next’, izaberite I ucitajte XBOX.iso kao i ranije , ‘next’, i izaberite choose ‘Create a DVD9 ISO with zero padding (Xtreme compatible + Video)’

Šesti korak :
Idite ‘next’ i XDVDMulleter će proveriti da li je XBE validan , klikćite ‘next’ dok ne dođete do
‘Make ISO’ i klknite na to. Ovog puta ne morate da učitate ss.bin, dimi.bin ili pfi.bin fajlove.
Kada XDVDMuller odradi posao, trebalo bi da imate još jedan .iso ( u slucaju iz tutorijala Star Wars_ KotOR II_mulleted.iso )
Otvorite ‘My Computer’ i kliknite desnim klikom na virtuelni drajv koji je Alcohol 120% napravio kako bi učitali (Mount) XBOX_Mulleted.iso

Sedmi korak :
Pokrenite IsoBuster i selektujte virtuelni drajv, ‘Options’ i onda ‘Communication’,
novi prozor se iskočiti, idite ‘Read Settings’ , podesite sve na 1 i potvrdite na ‘OK’.

Osmi korak :
Desni klik na glavi folder , na levoj strain prozora , i selektujte 'Extract DVD ', zatim ‘User Data (.tao,.iso)’ .

Deveti korak :
Nazovite fajl i upotrebite .iso kao ekstenziju , ne pritiskajte ‘Save’ vec iz ‘My Computer’ idite desni klik na virtuelni drajv i ubacite XBOX.iso , (Star Wars KotOR II.iso)

Deseti korak :
Kada se učita , vratite se na IsoBuster I kliknite ‘Save’. Nakon nrekog vremena IsoBuster ce pokazati gresku. Samo izaberite ‘Replace with dummy data’ i ‘Always apply selection’, i onda ‘Selection’

Jedanaesti korak :
Kada IsoBuster odradi posao , pitaće vas da li želite da obrišete neke fajlove, (Izaberite ne )
I sacuvajte .cue fajl. Kada se to završi možete obrisati XBOX.iso ali XBOX_mulleted.iso NIKAKO NE BRIŠITE jer je to .iso koji ste napravili upravo preko IsoBuster.iso
Sada pokrenite XDVDMulleter i izaberite ‘Build/Rebuild files in ISO’ , zatim ‘next’ i učitajte iz ‘Load ISO Folder’ IsoBuster.iso (Star Wars KotOR II IsoBuster.iso) u ‘Use Current Folder’, ‘next’ i izaberite ‘Create a cloned DVD9 ISO (Xtreme compatible if the source is good)’

Dvanaesti korak :
Kliknite ‘Yes’ kada bude bilo zatraženo. U sledećem prozoru učitajte ss.bin fajl iz vaseg foldera i idite ‘next’ , I isto tako uradite i za dmi.bin i pfi.bin fajlove , zatim ‘next’ i ‘Make ISO’.
Kada se to završi , proverite sa XDVDMulleter-om da je .iso postao iXtreme compatible fajl.

Sada je samo potrebno narezati igru sa IMGBurnom ili CloneCD ali morate obavezno obratiti paznju na sledeću stvar. [SIZE=3]LAYERBREAK MORA BITI PODEŠEN OVAKO : 1913776[/SIZE]

Svaka ti cast na trudu i Tutorialu!!!Tako nesto je bas bilo potrebno,jer u zadnje vreme je bilo bas dosta njih koji nisu znali kako da to odrade:)

Da ja sam bio medju prvima ali onda mi je par ljudi pomoglo i pronasao sam jedan strani tutorial koji je meni zavrsio posao, pa sam uzeo i preveo ga, i dodao jos nesto kako bi bilo lakse onima koji ne znaju engleski. Nadam se da ce uspeti da narezu pomocu ovoga kao i ja :slight_smile: :beer:

Ako si ti uspeo da narezes preko ovog tutoriala bez brige onda ce i drugi :da: :beer:

hvala covek, ovo mi je bas pomoglo.

Hvala puno za tutorijal i super je sto mogu igrati Shenmue na XBOX 360.

Shenmue II
_
Changing the game’s ‘Filter’ to a different color does not work and causes a brief pause. Sound issues with advanced scart leads and VGA cable. Arcade games (i.e.: Outrun, Space Harrier) have noticeable glitches in the textures and the classic games do not work in PAL60 mode. Sometimes, geometry will not get rendered leading to creepy artifacts, such as headless people. Slowdown increases in certain areas, most notably the Dimsum Qr._

ja imam shenmue 2 jedno tri godine narezan. u pitanju je verzija sa HD teksturama. sljaka bez problema, samo nemoz da se instalira, kao nijedna xbox1 igra

Da,to je i meni jedino mana sto ne moze da se instalira na hdd :frowning:

Ja ovaj mulleter uopste ne mogu da pokrenem, daje mi application error…

Hm…nisam imao takvih problema,aj ako nesto nadjem javljam ti…

ok narezo sam ninja gaiden prema uputsvu, skinuo default.xex narezo na cd instalirao na konzoli,ubacio sam gaiden krenuo logo sa xbox1 meni osmeh do uveta i onda mi se pojavilo: THIS ORIGINAL XBOX GAME HAS ENCOUNTERED A PROBLEM AND CANNOT CONTINUE. FOR MORE INFO GO TO WWW.XBOX.COM/SUPORT.
X: 5829.0 B:1884.0

u cemu je problem?

Posle trazenja po Google, saznao sam: Da to mora biti “cisti” RIP, tj. da nema modifikovane XBE (sta god to bilo), i da je iXtreme kompatibilan. Moja je pretpostavka da ovo zadnje nije uradjeno kod te igre.

skinuo sam drugi rip i resio problem, sad sve sljaka kako treba :smiley:

Deluje bas lako :smiley:

Naravno, PAL ili Region Free.

Jel moze da se zameni ovaj MU link, posto znamo sta se desilo…

EDIT: I ako moze neka preporuka, na kojim diskovima je najbolje rezati original xbox igre, kojom brzinom i slicno.

Ja se izvinjavam zbog spamovanja, ali moram da bumpujem temu jer niko ne odgovara vise od 2 nedelje, a stvar je hitna :slight_smile:

uploadovacu ti ja uskoro

Azurirano
XDVDMulleterBeta10.2_and_updated_stealth.rar

Hvala druze, ali ja nikako ne mogu da nadjem te iso fajlove…
"Drugi korak :
Sada je potrebno ubaciti Video iz foldera ( tu su 3 fajla u folderu) koji se nalaze na sledećem linku

>>XDVDMulleterBeta10.2_and_updated_stealth"