Tutorial: Pravljenje screenshot-ova na JTAG/RGH konzoli

Verovatno vecina vas juri neki tutorial kako da napravi screenshot sa konzole bez dodatnih hardvera i slicnog.Ako ste takva osoba onda ste na pravom mestu.Uz pomoc ovog tutorijal-a ce te to i ostvariti.

Pre nego sto pocnete ista da radite morate ovo da imate sledece:

**1.Konzola koja ima RGH/JTAG
2.Instaliran DashLaunch
3.Xbdm.xex fajl
4.XBOX360 SDK (ja koristim 20871.2 ali verovatno radi i na ostalim verzijama)

Sto se tice XBOX360 SDK ne znam da li je dozvoljeno postavljanje linkova ali se veoma brzo pronalazi i na google-u.Velik je 1,55 GB.

Kada ste utvrdili da imate sve sto se zahteva (spisak iznad) mozete poceti da pracenjem tutorijala i:

**1.**Prvo instalirajte XBOX360 SDK.Ako ste ga uspesno instalirali morate da dobijete ovaku ikonicu na Desktop-u, a kad je otvorite mora da vam se pojavi ovakav prozor:



**2.**Sledeca stvar koju morate da uradite je da Xbdm.xex prebacite na HDD vase konzole i da editujete launch.ini fajl
(dodajte posle plugin1 = Hdd:\xbdm.xex kao sto je prikazano na slici).



**3.**Restartujte konzolu i posle paljenja zapisite IP adresu.

**4.**Idite na Xbox 360 Neighborhood i kliknite na Add Xbox 360.Kada vam se pojavi novi prozor kliknite na NEXT i unesite IP adresu vase konzole i zavrsite dodavanje vase konzole.Ako ste uspesno dodali konzolu pored ikonice Add Xbox 360 trebala bi da se pojavi nova ikonica Xbox-a i da pise Jtag.




**5.**Poslednja i veoma vazna stvar je kako praviti screenshotove.Kliknete desnim klikom na Jtag ikonicu i idete na Screen Capture i pojavice vam se nova slika.Slike se automatiski sejvuju u C:\Users\Ime Vaseg PC-a\Pictures.


To je ukratko to.Slike se sejvuju u bmp formatu i teske su od 7 MB pa na dalje, a evo kako izgledaju:





stani stani stani

da li si ti znao da se shotovi prave na jedan klik LS ili RS u FSD dok si odmah napravi shot, nalazi se u FSD/Screenshots?!?!?!

e sad jedino ako ovo ne pravi shotove i iz igara jer FSD to ne moze…

jel radi to ili ne?

ako ne tutorijal je onda suvisan, mislim svaka cast na trudu ali ako ne hvata iz igre nista od posla… :wink:

edit:

hehehe sto si sakrio IP adresu, to ti je lokalna adresa nije ona do tvog kompa :smiley: heheehe ovo ti je samo ona koja gadja xbox do tvog rutera :wink:

izgleda da ovo moze da hvata shot iz igre gledah neki klip, ajde potvrdi mi samo, u tom slucaju WOOOHOOO za ovo
:smiley:

Prema onom klipu i tut-u sto sam i ja gledao hvala i iz igre shotove.Trenutno nmg da pokusam ali sutra ima da probam i javljam :wink:

Kacenje XBOX-a, telefona na net preko WiFi kod mene je veoma specificno.Naime imam mator Telekomov ruter koji u sebi nema WiFi adapter pa sad da bi se kacio koristim TP Link Wi Fi adapter + softwersko resenje prebacivanja ADSL u WiFi.Znaci haos i sad koliko je to sigurno ne znam pa gde god postujem sliku koja ima IP adresu krijem je.To je razlog.

P.S. To slikanje pomocu stikova nisam znao xD A ovako mi je lakse sve pegla na PC.

probaj onda ovo sutra pa javi, ja sam mrtav umoran da sad cackam i to a kasno je, a bas me kopka, dobra je fora onda konacno mogu da hvatam neke shotove iz forze i da kacim sebi kao wallpaper heeehhehe

inace ta ip adresa nije adresa tvog rutera niti tvoja adresa kojom ides na net kao sto rekoh to je samo adresa preko koje se tvoj xbox vezuje na mrezu tu tvoju majstorsku :smiley: DHCP veza je u pitanju, dinamicka adresa nece tu nikada da ti prijavi originalni ip koji ti se vidi kod provajdera, tako da uzivaj oko toga… pa video si moj klip za DL 3.02 adresa stoji normalno hehehe

Ovo, i jos plus naisao sam na jedan jako neobican bug u borderlands-u 2 steta, pa sam slikao samo preko telefona sa kamerom od 2 MP.

A bug je da Salvador ( Gunzerker ) ima glavu Maye, jako neobicno i smesno! :lol:

Probao sam.Oce da pravi shotove iz igre ali mi razmrljava boje.Sad da li je do igre,onog fajla jer sam imao i drugi veci ili do toga sto slika i salje preko WiFi-ja ne znam tacno.Pokusacu sutra da utvrdim.

ma to preko cega ide konekcija apsolutno nema veze, videcu i ja sutra da probam samo da se skine SDK, ima i noviji ali nigde ziv link za tako nesto…

Pise u readme fajlu da koristite na Wi Fi ju na sopstveri rizik.

use wifi at your own risk!
ethernet is faster! (much faster)

Ja sam SDK skinuo sa torrent-a al na 360iso imas zive.Ako ti treba link reci poslacu ti na PP.

nasao sam za 20871.2 ali nigde ziv link za 21119 to ti je poslednji

Da da vidim sad xD Nema nigde 21119.Sto li ga kriju tako.Inace ako nadjes 21119 sibni link na pp.

aaaa MitraljezaC kraljevski tut, veoma zahvalan :smiley: ja rekoh ovo sokocalo grabuje samo FSD, a za to potrebe nema jer je to nativno na LS dugme…

e sad kada se hvata shot sa konzole dok je u igri, igra tj cela konzola zamrzne sliku i zvuk na sekundu, normalna stvar ali zato grabuje sve :D, s tim sto ima neke bugove, neke igre ne grabuje lepo

evo COD BO2 lepo sve

Forza Horizon SHIT kao da sam predator pa takav pogled imam hehehe

AC 3 lepo grabovan…

idemo dalje Forza 4, wtf mu je sa forzom opet losa slika

Halo 4 normalan

mrzi me dalje da proveravam, u sustini ima neku muku samo sa Forza-om koji mu je djavo ne znam, videcu kasnije ako naletim na jos nesto… mozda verzija SDK ali ne bi trebalo da je to, pre ce btii ovaj Plugin za FSD da treba noviji

Na torrentim nemas, imas na NZB da skines to koliko hoces linkova,
ja imam recovery xenon 21119 i instalirao sam ga na konzoli…
Sto se tice imena pogresno ga trazite nacice te ga sa XDK 21119 :wink: ime fajla je: XDKrecoveryXenon21119.exe oko 500mb je sam recovery ali noras da imas prethodnu verziju windows okruzenja SETUP, recovery je instalacija sistema za konzolu

Mislim da ovo trazis [SIZE=5][SIZE=2][COLOR=Black]XDKSetupXenon21076.11.exe[/SIZE][/COLOR][/SIZE]

Super je da radi :smiley: i kod mene sa forzom problem a na drugim nisam probao ali verovatno ok radi.
Taman sam hteo da slikam Golfa 2 sto sam nabudzio ide ko mecava :smiley:

@M007P Koja je razlika izmedju SDK i Recovery-a.Trazio sam i vidim da su to razlicite stvari.Inace ovo sto sam napisao u tutu ja koristim i posle cu da probam u drugim igrama da li sljaka.

Evo ti ceo tekst da vidis koliko nista nisi procitao sto sam ti napisao, boldovacu ono sto si pitao.

Na torrentim nemas, imas na NZB da skines to koliko hoces linkova,
ja imam recovery xenon 21119 i instalirao sam ga na konzoli…
Sto se tice imena pogresno ga trazite nacice te ga sa XDK 21119 :wink: ime fajla je: XDKrecoveryXenon21119.exe oko 500mb je sam recovery ali noras da imas prethodnu verziju windows okruzenja SETUP, recovery je instalacija sistema za konzolu

Mislim da ovo trazis [SIZE=5][SIZE=2][COLOR=Black]XDKSetupXenon21076.11.exe[/SIZE][/COLOR][/SIZE]

Drugo bitno ovaj software je MS i zabranjen je za deljenje zato je svuda obrisan, ako niste developeri i registrovani ne smete ovo da koristite,za ovo po pravilu treba DEV kit konzola.

Ja sam radio na par i RGH je najbolje resenje za obicne korisnike.

M007P, Jel’ sa tom tvojom update-ovanom verzijom mozes da uzimas screen shotove iz svih igara?
Mislim da izgledaju normalno, da boje ne brljaju kao sa slucajem u Forzi.

Ja sam koristio DEV KIT konzolu, nisam ovo isprobavao, pokretao RETAIL igre na DEV unit to znam kako se radi.

Isprobao na Saints Row 3 i ima isto lose slike




nije ista verzija DEV kit software i onog na konzoli.