Tutorial: Omoti za DVD kutije

POzz ljudi, evo da napisem i ja nesta sto ce verujem mnogima koristiti.

Da pocnem:
Posto volim da mi diskovi uvek budu cisti i neizgrebani, a na kraju krajeva i zbog cene DVD-DL-a cuvam diskove u DVD kutijama kao i dobar deo vas.
Isprva sam pravio DVD omote od skenova oficijelnih slika, ali sam posle ~5 igara primetio da jako nepregledno izgledaju kada se sloze jedan disk na drugi, a bome i zbog trosenja boje na stampacu a i mog vremena protracenog u trazenju omota.
Zbog toga sam odlucio da napravim sto jednostavniji i pregledniji omot za diskove i htedoh to da podelim sa vama:


E ovako, sve sto je potrebno je da skinete:
-program Ashampoo Cover Studio 2 (ovo sami nadjite)
-template omota: MEGAUPLOAD - The leading online storage and file delivery service

Posle toga

  1. Otvorite Ashampoo i idete na File->Open Project i izaberete ovaj sa linka, a zatim dva puta Next:

2.Tu umesto ovog Betmena na dvoklik promenite ime igre u ime vase igre, a zatim Next, i na gore desno stiklirate “with cutmarks” i idete na print i to je to:

Posle isecete i to je to. Ne znam zasto ali meni se ne iscrtaju sve crte okolo kuda trebam seci (dole i levo), mozda je do stampaca a mozda do programa, ko ce ga znati. Uglavnom imate ivice oznacene pa mozete povuci lenjirom te linije kuda fale.

Nadam se da cu nekome barem ustedeti nesto boje i vremena provedenog drazeci omote. A nekome ce se i svideti, na primer licno volim da budu stvari jednostavne i pregledne (na sedmici uvek stavim onu temu iz win98 (sad trenutno stoji aero jer je ovo privremeni njindows) :), a znam da ima jos ljudi koji to rade)

Svaka ti dala za tutorijal!

P.S. zasto nema “Thanks” dugmeta?

Dobar tutorial…i ja to radim na windows visti…:slight_smile:

Ako hoce moderatori neka ga prebace u Tutorial/Guidel sekciju, posto nisam mogao tamo da postujem. Slobodno neka neko iskopira post i neka ga postuje tamo, a ovo neka se obrise…

Ma i ne treba da ga bude, bolje vako. Pre su na SK forumu bile reputacije i zahvalnice (ne znam kako je sad), pa se pojavila “mafija” medju davanju reputaicja tj nekoliko likova je medjusobno delilo reputaciju na gluposti pa su ukinuli. A i realno nema potrebe za tako necim da se uvodi, jer se oni aktivniji useri medjusobno zapamte i nema potrebe da gledaju ko koliko ima zahvalnica.

moglo bi ovo malo da se picne, stavi xbox logo tu negde, malo lepsi font itd…aj videcu ja nesto da napravim sutra posto su i meni dosta vazni coveri a boje u stampacu vise nemaaa xD

Ja režem preko CDR Label, i okačiću tut za štampanje original omotnica. Pa nek’ se odluče koja će u tutove (ako i jedna) :smiley:

Ma ja sam se zeznuo,navik’o na jednom forumu da ima,utripovao se da i ovaj forum to ima pa mi cudno bilo,dje nestade dugme :smiley:
I gde nalazis one prazne kutije?Nisam nigde video(mada nisam ni trazio :slight_smile: )?

Ma to imas u bilo kojoj PC radnji ili u specijalizovanim radnjama za diskove. Verujem da ima na vise komada da se uzme u rodicu ili tempu.

Ovo je bas super! :smiley:

evo i od mene mali doprinos :smiley:

template u .psd formatu (za photoshop), mozete menjati ime igre, font je estrangelo endesa il tako nesto, valjda ga imate po difoltu :slight_smile:

Free File Hosting, Online Storage &amp File Upload with FileServe

ako smeta link ka psd nek se izbrise, ne znam kakva su pravila foruma po tom pitanju :beer:

Gde si skinuo te slike (mrzi me da se bakcem sa photoshop-om sveki put kada skidam igru :slight_smile: )

pa samo promenis text u ps, nista vise…skini psd i videces layere…skidao sam slike svud redom…:rock:

Bora bora skida ovo mnogo bolje ali svjedno tnx obojici :slight_smile:

Hvala za tutorial… ;;;

link je mrtav ako moze drugi?
neznam za vas ali meni stampa pola sata 2 slova sa tim programom.

posto ne mogu da nadjem taj psd, evo napravio sam slican cover :smiley:

mozda napravim isti ovakav i jos jedan pa cete imati izbor :smiley:

kako izgleda crno belo…

http://www.fileserve.com/file/vqUG8AJ

A sto jednostavno svi ne stampate original omotnice od igara? Mnogo lepse izgleda.

U tome i jeste problem, sto mnogo gore izgleda.

Lepse igzgleda mozda kada je igra sama za sebe, ali kada ih imas nekoliko onda se sve pretvara u sarenilo, jer su im fontovi i uopste citav stil nestandardizovani (jedino sto svi imaju gode onaj XBOX360 logo koji pritom i nije isti kod svih igara)
A pritom stampac prilico srce boju, tako da…

@bora bora

Supre izgleda. Cisto, jednostavnije od klasicnih omota. Mozda na zadnju stranicu umesto box-a da stavis auto kako izlece iz te grafike ali super mi je i ovako.

A jel moze neko da mi kaze kako da stampam original omote meni je bolje!!!