Trilema

Dskle, situacija je sledeca: lomim se izmedju tri kupovine. Nintendo Wii U koji mogu da uzmem za 190e (bez igara), iPad 4 za 170e (16GB), ili Vita za 75e (dve igre, 4GB memorija) + psp 25e.

Vecinom igram u pokretu, tako da mi iPad ili Vita odlicno odgovaraju, posto 3ds sve manje koristim. iPad ima visestruke primjene, pa je to jos jedan plus za njega. Minus je sto sam odigrao vec dosta igara za iOS, ne znam koliko mi je jos ostalo.

Nintendo Wii U je posebna prica. Svidja mi se konzola, odigrao bih par igara na njoj, posebno Bayonetta. Ali opet, znam da su igre za konzolu veoma skupe, i bas slabo dostupne. Pri tome, zivim u BIH, pa sumnjam da bi mogao i da stupim sa nekim iz foruma u kontakt da razmjenjujemo igre.

Ima li neko misljenje, savjet?

ipad bih ja uzeo. E sada… Ovo ti nista nije pomoglo. Tebi tvoja trilema ostaje.

Moze bar da elaboriras :smiley:

Sam si sebi odgovorio pre nego sto si nama i pisao!
Igras u pokretu i visestruka primena. Sta vise da ti kazem Vec si odlucio i ti sam. Sada samo cekas neko nesto da kaze da bi ti mozda promenio pravac.
A sada pitanje tebi. Zasto moras bilo sta da uzmes. Moras da potrosis te pare ili?
Hocu da kazem nemoj nista da kupis!
Cuvaj pare pa kada ih bude vise kupi npr noviji ipad ili sta god.
Posto mi postavka tvog pitanja izgleda vise kao ne znam gde bih sa 200e pa aj da kupim neku glupost!

Iskreno, ja ne bih uzeo nijedan od ponudjenih.

  • Ipad 4 je vec dosta mator
  • WiiU je smesna konzola u poredjenju s konkurencijom, s onim beskorisnim kontrolerima koji traju 2 sata
  • Vita po meni ima pravog smisla samo uz ps4, sta ces vise od mobilnog za igranje u pokretu

Eto, tako ja razmisljam. Da bas moram da odlucim, lomio bih se izmedju ipada i vite, s tim sto bih verovatno uzeo ipad. Ne mogu da zamislim svakodnevicu bez ove svoje trojke! :smiley: Definitivno moj najkorisceniji uredjaj u kuci.

Od svega toga, ja bi uzeo Vitu i PSP. Ako te interesuju samo igre, tu imaš veliki izbor kvalitetnih igara. Ako te interesuje za još nešto, pored igara, poput multimedija u pokretu, onda iPad. Wii U bez Zelde ili neke druge igre po meni ne vredi uzimati.

Sent from my SM-G313HN using Tapatalk

Slicno razmisljamo. Zelda bi mi legla kao kec na deset, ali Zelde nema.

Sa neke strane logike iPad je najbolja kupovina, uvijek cu moci da vratim pare koje sam ulozio, u slucaju da hocu da kupim neki Air ili tako nesto. Jos onaj ekran…

Opet po odgovorima vidim da ti najvise odgovara iPad. Tako da kontam da je to reseno. E sada moja ti je preporuka da sada ne kupujes nista. Skupljaj pare i kupi noviji iPad. Posto ga ocito dosta koristis i to je realno najkorisniji od svihpomenutih uredjaja.

Pa nesto razmisljam da mi neka najnovija generacija iPad-a jos uvijek ne treba. 64-bit procesor jos nije upotrebljen u tolikoj mjeri da je obavezan, a sve najzahtjevnije aplikacije na app store su podrzane i na iPad 4. Takodje, 170e je bas dobra cjena.

iPad 4 je prvi od novije generacije iPad-a, sa unapredjenim procesorom i grafikom, dok je od iPad 5 (Air) krenula primjena 64-bit procesora, ali u real world uslovima i koristenju razlike gotovo da nema.

Cini se da ce da bude iPad, pa onda nekad kasnije mozda uzmem Vitu pride, za nekih mjesec dana. Dimone hocu tvoj Freedom Wars! :smiley:

No problem, kao što sam ti rekao, samo javi :slight_smile:

Sent from my SM-G313HN using Tapatalk

Kad vec diskutujemo generacije ajpeda, Air je verovatno najbolji izbor trenutno. I ja volim uvek najbolje i najbrze, ali deluje mi kao da je Air 2 overkill u svakom smislu.

Mada opet, 170e za cetvorku je prakticno dzabe. A ovoj mojoj trojci i dalje nista ne fali, realno.

Moj savet je Vita + PSP. Oba handhelda imaju veliki izbor igara, tako da ti sigurno nece biti dosadno dugo vremena. Ja licno nikad ne bih dao 170e za tablet, jednostavno ne mogu da smislim primenu gde bi opravdao toliku cenu. Od tih ustedjenih 70e mozes dosta igara za Vitu da kupis + ako taj PSP moze da se flesuje, ohoho.

Persona… Freedom Wars… Soul Sacrifice… To je sve zajedno oko 500 sati :smiley:

Opet sve zavisiod potreba i afiniteta. Kod mene se iPad otplatio da se tako izrazim 100x seta se po kuci stalno, zena apsolutno sve na njemu radi. Komp ne upali mesecima. Takodje ja svakakve gluposti koristim. Od igrica igram samo jednu ali brdo drugih stvari radim na njemu.
Ja bih dao uvek za ipad. Meni je jedino zao sto nisam dao 100usd vise za veci od 16gb.

Nema dalje:
http://www.xboxrepublika.com/product/tablet-mediacom-smartpad-iprow810-3g/

Znas mi slabu tacku :slight_smile:
Sad trenutno imam opciju da uzmem ps3 i Vitu za te pare koje sam namjenio, ali sad sam i ja neodlucan, ovaj tvoj tablet je bas primamljiva ponuda. Sacekacu da vidim kako ce mi se raspolozenje mjenjati preko vikenda, pa cu poslije donijeti konacnu odluku.

Za te pare je nerealno dobar. Ali generalno slabo. Opet cu da smaram. Trpeza u dzepovi i skupi za ipad air.

Sa telefonom od nekih 5,5" koliko ce da ima moj sledeci G3 ne vidim vise potrebu za tabletom. Lakoca i cinjenica da je svuda uz tebe ubila je i fotoaparate. Tablet je imao svojih 5 minuta slave ali postaje redundantan. Nosive tehnoloije (watch, glass, VR) dominirace trzistem na duge staze a na kratke fableti.

Ovo da su fableti dominantni ‘na kratke staze’ si verovatno dobro rekao – ne zelim da verujem da ce taj budalasti trend nosenja male tacne svuda sa sobom opstati duze od jos 6 godina, max. Mora da postoji bolje resenje, bio to sat ili glass ili nesto trece.

A i generalno vidim da su se formirala dva tabora – ljudi koji hoce jedan all-in-one uredjaj (ti), i ljudi koji hoce veliki tablet za po kuci i normalno dimenzionisan telefon za napolje (ja). Normalno dimenzionisan meaning da moze da mi stane u dzep.

EDIT: a vidim da mnogi razmisljaju ko ti, buduci da prodaja tableta opada. Ja sa svoje strane obozavam i svoj ajped i svoj kindle, jos jedna klasa uredjaja sa opadajucom potraznjom. Ocigledno imam njuh za tehnoloska slepa creva…

Trend nece jos skoro opadati to budi siguran.
Prvo Vecina ljudi ne nosi nigde sem po kuci kao ja tablet. Sto se mene tice to je sasvim dovoljno.
A drugo i najbitnije na trzistima zbog kojih i postoje tableti to je sasvim normalna stvar. Ljudi to koriste kao svesku u 21.veku.
Ljudi to nosaju po gradilistima, firmama pa na dalje. Bice tu jos dosta mesta za dalji zivot tableta.