Tomb Raider

[SIZE=3]Izdavač: Square Enix (Eidos)
Razvojni Tim: Crystal Dynamics
Žanr: Akciona Avantura
Platforma: Xbox 360, PS3, PC
Datum Izlaska: Jesen 2012

Posle manje-više uspešnog izlaska iz tradicionalnog 3D prikaza u izometrijski 2D sa Lara Croft And The Guardian Of Light, Crystal Dynamics pod okriljem novog vlasnika Square Enix, odlučio je da napravi punokrvni nastavak jednog od najpopularnijeg serijala ikad. Za sada poznat kao Tomb Raider: Reboot, ovaj nastavak bi trebalo da izmeni koncept žanra i unese dašak svežeg vazduha u pomalo istrošeni serijal. Ogromno bogatstvo, dual wield pištolji, razni gadgeti, motori, jahte, zaboravite sve ovo jer dolazi nam potpuno nova i mlađa Lara.

Naime u novom nastavku Tomb Raider-a, upoznajemo se sa Larom Croft koja je nedavno napunila 21. godinu (thats right), doživela brodolom i našla se na misterioznom ostrvu, bez ikakvih pomagala i prethodnog znanja kojekakvih akrobacija po kojima je ova heroina i postala poznata. Opstanak je ključna reč ovog nastavka, jer će neiskusna Lara biti primorana da traži hranu i vodu kako bi opstala na ostrvu kao i sakupljanje bilo kakvih materijala kako bi mogla sama da napravi oružja i alat potreban da preživi na ostrvu. klasičan combining nadjenih itema će biti moguć u takozvanim kampovima koji će biti raštrkani po celom ostrvu. Ovaj koncept već obećava mnogo više slobode kretanja i mogućnosti igrača da sami kreiraju put do konačnog cilja. ostrvo će biti ogromno, medjutim većina zona neće biti dostupna odmah, nego će se uvek naći neka prepreka koju će Lara moći da savlada tek pošto upgrade-uje neku od svojih veština bilo sa oružjem ili će biti u pitanju neki dupli skok ili hvatanje za liticu. Da će ostrvo biti ogromno, o tome svedoči i podatak da će igrači moći da putem fast travel-a putuju izmedju kampova, s tim što taj kamp mora prvo da se otkrije. Naravno, očekujte puno okršaja sa kojekakvim stanovnicima ostrva, i puno platformskih delova sa zagonetkama počevši od običnih pećina do velikih hramova.

Što se tiče oružja za sada su poznati samo luk i strela, klasična pumparica i pištolj (jedan ne dva). Takodje sistem Auto Lock-a i beskonačne municije je odbačen i uveden je polu free aim sličan kao u igri Uncharted. Takodje se za igru pravi kompletno novi Motion Capturing,i razvojni tim obećava da ćemo opet osetiti onu gorčinu koju smo osetili u prva 4 nastavka kad naša heroina pogine (ko je igrao, vrlo dobro se seća na šta Lara liči kad padne sa 20 metara).

Noah Hughes (Crystal Dynamics) je rekao da ako gledamo celokupnu sagu Tomb Raider-a, da u stvari ovaj nastavak i ova priča o preživljavanju na ostrvu će u stvari od Lare Croft napraviti heroinu koju znamo godinama.

Da li će ovaj novi Tomb Raider - Lost - Uncharted - Darksiders koncept da “pije vode” medju već poprilično razmaženom publikom, ostaje da se vidi.

Zvanični izlazak igre još uvek nije potvrdjen, a sem gore navedenih informacija i par leakovanih concept art screenshotova, zbog kojih Square Enix zatvara sajtove širom sveta (zato te screenshotove nećete videti ni ovde), nikavih daljih podataka još uvek nema. Čim se pojave neke in game slike ili trejler, u ovoj temi ćete naći sve što vas zanima.

Iako su na stranim sajtovima već podeljena mišljenja, zanima me šta vi mislite o ovom konceptu.

Pa komentarišite…

**UPDATE 15.03.2011: Novi screenshotovi:

**

ovo izgleda opako…
[/SIZE]

prvi trejler zakazan sredinom sledeće nedelje…

Pa bilo je vreme da nesto promene dosta je (skoro) svakom stare lare :slight_smile: E sad ideja mi se svidja ako bude pametno uradjeno…nadam se samo da nece zbrzati jer bi moglo dobro da prodje. Ja nisam igrao ja mislim zadnja tri tomb raider-a a bio sam bas fan seriala,ne znam ni kako se zovu nastavci igre jednostavno su mi previse dosadili da bi se interesovao uopste. Nadam se da ce trailer otkriti nesto vise…

dodati novi screenshotovi

DEBUT TRAILER !!!

Upravo dosao da to postujem. Ne znam zasto ali jedva cekam da vidim sta su uradili.

I ja takodje. Totalno me lozi mladja, prljavija i mracnija Lara. Poslednji Tomb Raider u stvari uopste nije bio los, a ribut ce biti pravo osvezenje.

Kako je mocan ovaj Trailer…da li je moguce da se i ova igra umesa u GOTY,jedva cekam igru,ali zasto na kraju Trailera pise FALL 2012…kada treba da se pojavi vec u Novembru.

Hmm pa tesko za Goty ali ja je ocekujem negde u vrhu jer stvarno volim ovakve igre…nadam se da nece pozuriti svakako.

zato sto treba da se pojavi u novembru 2012

Ok vidim to sada,ali bila je najavljena za FALL 2011,a sa ovim Trailerom je pomerise za celu godinu.

Premisa deluje interesantno, sad sve zavisi od realizacije. Inace, Tomb Raideru je reboot bio preko potreban.

al’ ubi dasku i to na ledja :smiley:

Ma pogresio umesto Infamousa 2 ja izbacio ovaj trailer :stuck_out_tongue:

Gameplay demo, Fantasticno !!!

https://youtu.be/gCTCii_7ONs

Od svega odgledanog sa e3 najvise me lara iznenadila,svidja mi se ideja o prezivljavanju i snalazenju…grafika fenomenalna.

Iskreno, nadam se da je samo ovaj deo ovoliko skriptovan i linearan. Zar nisu rekli da ce igra biti vise open-world nego prethodne?!

To je pocetak… uvod… Tu uvek imas skripti kolko voles :slight_smile: Inace i ja sam cuo da ce biti more open - world.

Ne znam za vas,po meni je bolje da igra lepo otprati pricu,kada zavrsimo pricu,da onda imamo Open - World.

EPIC ! :smiley: :smiley:

Nova Lara i Tomb Raider mi se se iskreno najvise svideo/la sa prvog dana E3.
Od BF3 i Uncharted 3 nisam ni ocekivao nista losije, ali TR me bas prijatno iznenadio. :slight_smile: