Tomb Raider - Impresije/Skrinovi/Iskustva/Diskusija

Šta znači izvana?

Napolju. Na otvorenom. Outside. Jel to stvarno nisi znao ili bio u stanju da skapiras? Mozda gresim, ali meni ovo zvuci kao low-level podbadanje tudjeg dijalekta.

zavrsio upravo. odlicno izgleda i ne moze se poreci da je zanimljiva i da “drzi” igraca ali nedostaju zagonetke koji su krasile prethodne TR. TR je nekada imao glavolomke zbog kojih je znalo da se slajfuje i slajfuje, ovaj TR ih prakticno i nema. izgleda da je uncharted, koji je napravljen po uzoru na TR, nametnuo trend jednostavnih zagonetki, a sada je TR otisao korak dalje, tj. nize. nadam se da ce se to promeniti u sledecem TR. siguran sam da ce biti sledeceg TR.

Igra je odlicna odlicno izgleda, prica po meni je stvarno super odradjena, e sad po pitanju tih glavolomki sto kaze @jegulja nisu kao nekad sto je bilo, ima zagonetki kod treasure map ali to su lako resive, ali opet ovaj TR je open world na foru ‘’ idi di oces ‘’ , dok predhodnici nisu bas imali toliku slobodu kretanja, setimo se samo Anniversary-ja jesu nivoi bili veliki ali je postojala linearnost koja vas je drzala samo strikno za prcu igre, no ovaj TR mi se dopao i ponovo sam zapoceo iz pocetka, ako bude jos delova a sigurno ce biti malo da porade na tim zagonetkama koje su krasile predhodnike i voala recept za igra godine ne sumljivo :smiley:

igra otkida…oslepela sam ispred tv-a…zavrsih je ali na 95%…sad cu da se vracam da nadjem sta sam propustila…nego vidim igrali ste na compu…jel bas drasticna razlika u kvalitetu grafike kada niste igrali na box-u…ili je nesto trece

Nije bas drasticna razlika, ali je itekako vidljiva. Igra na PC korist DX11 senke, sunce, likovi su zaobljeniji i lepsi zbog teselacije, mogucnost teranja igre u full HD-u i stereoskopskom 3D-u, veca rezolucija tekstura, a u tu je i neizostavni tressFX efekat kose, koji zaista u odredjenim trenutcima pruza osecaj da igrate next gen igru. Ipak ima igra i svojih da kazemo nedostataka, kao sto su smesna primena fizike, efekat vode je odavno prevazidjen a i nije primenjena teselacija na kompletno okruzenje, pa neke scene izgledaju kao osakacene i nedovrsene. Razlika izmedju xbox i pc verzije je dosta manja nego npr razlika izmedju Crysis-a 3 na kompu i konzolama. Ali posto je ovo igra iz treceg lica gde su scene i pokreti kamere daleko sporiji u odnosu na FPS igre ta razlika je obicnom posmatracu na prvi pogled uocljivija. Xbox verzija je lepo optimizovana, za razliku od PC verzije ako koristite Nvidia karte. Sve u svemu, moze se reci da nista manje necete uzivati u Xbox verziji igre u odnosu na PC verziju, osim ako si suprotno ne usadite u glavu.

Multiplayer DLC…ako nekoga zanima :smiley:

Presao sam celu, igra je bas po mom ukusu :smiley:

mada zamerka se moze uputiti tome sto je Lara vise masina za ubijanje nego avanturista…od pocetka su je predstavili kao mucenicu koja milion puta pada sa velikih visina,nabija se na kolce…daske i ko zna sta jos…A zatim pobije sve…nesto mi tu preterano…

Samo da se pohvalim zbog novog dzojpeda.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Bolji Tomb Raider u zivotu nisam igrao…prebrutalno odradjeno …prosto neverovatno totalno drugaciji pristup…najveca zamerka je prekratak gameplay…moglo je to jos da se oduzi…

Sent from Galaxy S3 using Tapatalk 2

@Zoric: Meni je bilo bas taman. Ako hoces jos da igras probaj da se zanimas sa sakupljanjem bodova, stvari itd.

Inace igra je od mene dobila cistu 10. Bukvalno joj nista ne fali. Toliko se samoosecas sa likom da je to neverovatno (samo kad se setim koliko sam se puta cimnuo zbog vatre ili pada).

Bas to…poceo sam opet da je igram da skupim achievement-e do kraja…

Sent from Galaxy S3 using Tapatalk 2