The Witcher - Netflix


Imamo prvu sliku kako izgleda Gerald sta vi mislite o seriji?

1 Like

2 Likes

Knjige su bolesnije od igre…

Malo se nagruvao vise nego sto treba, podseca na Gorstaka. :grinning_face_with_smiling_eyes: Ali je svakako ok, gledace se. Pogotovo sto Netflix izbaci celu sezonu odjednom, tako da milina. :smiley:


:laughing::laughing::laughing:

2 Likes

Izgleda da cu ja biti jedini sa foruma koji nije igrao igru a gledace seriju :joy:
Uvek me neki negativni faktori sprece da je kupim …

1 Like


Kupljena pre 10 godina…

Nisam ni ja citao.
Ali cu svakako da gledam seriju. Svakako jedva cekam.

1 Like

Meni ovo izgleda sasvim ok.
Sad mi se opet igra Witcher :smiley:

1 Like

Poslednja scena gde je pod napitcima (decoctions) :heart_eyes:
Mada onaj pauk izgleda malo previše CGI

Ovo izgleda fullll, gledace se samo tako. Sacu u Soulcalibur samo Geralta igrati :joy:

Nada umire poslednja, sad je umrla. :smiley:

Ne volim sto sam stalno debbie downer, al po meni je ovaj trejler mogao a.i. da sastavi – ne znam da sam video ijedan originalan kadar, muzicku notu, izraz lica, liniju dijaloga ili teksta. Ko da su otvorili debelu knjigu fantazijskih klishea, istresli pregrst-dve pa zamesali.

Ne mora Tarkovski da bude, al bre dajte makar dashak kreativnog angazmana. Popularna kultura je stvarno postala samo mix’n’match jednih te istih sastojaka.

Da se razumemo, u sustini zavidim ljudima kojima je ovo dovoljno. Slutim da im je zivot zabavniji nego meni.

4 Likes

Ne deluje uopste amaterski , sasvim fino izgleda, u svakom slucaju pogledace se :wink:

Samo oni neka se drže knjiga, biće to dobra serija…

Nešto sam i dalje između oduševljenja i strepnje da će ovo biti apsolutni neuspeh. Netflix jeste bacio velike pare, ali nešto se oseća “jeftino”. Na primer, ova scena velike bitke, gde se zaleću dve vojske jedna na drugu izgleda kao iz neke igre iz 2005. godine.
Sa druge strane, ja trenutno i čitam knjige (hvala @Milan89SD), al zar se ne navodi u prvoj knjizi da su mu oči “zmijske”? Ono, nekako sam očekivao da budu kao iz igre pa sam se iskreno malo i smorio po tom pitanju, ono, cool boja i sve to stoji, al nekako me to baš izbacuje iz tripa.
Osim toga, Henry se stvarno potrudio. Scene mačevanja izgledaju dobro, lik se uradio, glas super napravio, nije onaj Bejlov Betmen glas gde je u pitanju kreštanje, nego promenjena dubina glasa, na najprirodniji mogući način.

Sve u svemu, dok ne izađu epizode, biću suzdržan, ali zaista želim da ova serija uspe.

2 Likes

Nažalost Netflix je zaista u onoj frazi “hit or miss” više “miss”, jer je imao serije poput Punisher-a, Daredevil-a, BoJack Horseman-a i sve je to pogasio i ukinuo, iz nekog nepoznatog razloga. Po meni, u poređenju sa ostalima (HBO, Amazon, Disney+), oni su nekako postali YouTube po pitanju kvaliteta sadržaja. Ono, imamo sve, samo je to sve amaterski.
Mislim, samo nek neko uporedi trailer za Boys (Amazon) ili za The Mandalorian (Disney+) sa ovim.

Evo baš sad opet gledam u nadi da će mi se nekako promeniti mišljenje.
U trailer-u, od 1:01 do 1:03 prikazuju se scene borbe. Witcher se tu odlično bori, sve teče predivno, ali pogledajte likove u pozadini, gde jedan tobože davi drugoga. Znači comedy gold. Lik mu stavio ruke na ramena, ovaj se više sam njiše napred-nazad nego što ga ovaj davitelj drmusa. To zasmeta oku. Zbog toga strepim, bojim se da će biti previše tih nekih sitnih propusta koji će sveukupno pokvariti doživljaj.

Na ove careve mislim. Znam ja da je ovo sekundarno i da se očekuje da ćemo se fokusirati na Witcher-a više nego na okolinu, al ovo je ipak smešno.

1 Like

Nadajmo se da ce biti vise od 1. sezone, i da su ovo sitnice koje ce ispraviti u drugim sezonama.
Inace, nisam procitao Witcher knjige, kako se zove prva knjiga da je procitam da vidim cemu tolika fama?

Eh, TV streaming produkcija, ne može se baš očekivati budžet AAA filmske produkcije. Netflix malo ide na kvantitet.

Navodno je radnja bazirana pre knjiga

Ja mislim da nije, barem ova scena borbe je 100% iz prve knjige.