The Matrix Awakens: An Unreal Engine 5 Experience

To definitivno, ali msm da će biti situacija kao kod Valhalle, negde je grafika kad je osvetljenje kako treba preko dana, sunce i nema magle igra oduva, znači next-next level definitivno, a na nekim područjima sve muljavo kao da igram opet na ps4 na 1080p…

Dynamic resolution, zato je igra nekada malo “ružnija”.

1 Like

Ovo je samo dokaz koliko je UE5 neoptimizovan. Trebaće im još neko vreme da ovo doteraju do upotrebljivog. Mislim da će sve više studija koristiti svoje ili druge endžine koji će prikazati bolje vizuale sa boljim performansama.

Ne znam, meni izgledalo brutalno. Jedva sam skontao kad je krenuo gameplay. Uostalom šta se bunite, pa profa prvi neće da odigra dvojku makar izgledala i najbolje na svetu ikada. :joy: Pre dve nedelje video prvi deo kako izgleda sa ray tracing-om kod drugara na nekom ludom tv-u. Iako sam prešao igru, ja nisam mogao da se načudim kako izgleda jer kod mene na mom Elin-u nije ni približno tako dobro izgledalo. :joy:

al taj monitor na thumbnailu :sweat_smile:

I jel probo ovo neko? :slight_smile:

Rekli su onda na TGA da moze odma da se skine.

moze da se skine, kanim se dal ocu il necu, al kad sam vec sve video na youtjubu.

Ja skinuo i mrzi me da igram :joy::joy: sto kazes sve sam odgledao :joy:

Ja igrao, izgleda bolesno i baš je seamless kad se leti po gradu i nastavi pešice. Vožnja nije loša, malo ukočena. Ali ima pada fps-a samo tako. Kada sam se zaleteo kolima u gužvu na semaforu i napravio haos od sudara, fps je pao na 15 otprilike. Maltene slide show. Ali da izgleda bolesno, izgleda. Ali me plaši kako današnje konzole neće moći da teraju ovo kad jedan demo ima ovoliko padova fps-a čim je nekoliko automobila na ekranu (podizao sam ih na krov svog auta kad sam ih odalamio sa Poršeom :joy:)

1 Like

Isto sam primetio, moraće da padne jako dobra optimizacija za UE5, jer ako već sada sve novije igre imaju performance mod… Šta da očekujemo za dve godine kad sve budu radile na novim engine…
Bojim se da će bukvalno pro verzije PS5 i XSX morati biti duplo jače…

Pa da, ali iako je bilo pada frejmova, to je baš bilo na kratko. Možda na sekundu i to samo u tom slučaju jer sam ja divljak pa sam hteo sve da isprobam. :joy: Ali svakako impresivno kako kamerom letim u nebo i gledam panoramu grada i onda odem na drugi kraj i samo nastavim da šetam kao da ništa nije bilo. Stalno očekujem neki pop in sa teksturama međutim ništa nisam primetio što je za pohvalu. Svaka im čast na engine-u i metahuman konceptu. Za neke scene nisam mogao da provalim da li su delovi iz filma ili je sve in engine. :grinning_face_with_smiling_eyes:

Opada kvalitet onda

1 Like

“How The Coalition Worked with Epic to Bring The Matrix Awakens to Life on Xbox Series X|S - Xbox Wire” How The Coalition Worked with Epic to Bring The Matrix Awakens to Life on Xbox Series X|S - Xbox Wire

1 Like