The Elder Scrolls V: Skyrim

Hahahhahahahah kralj! :smiley:

Mozda ali jbg…

inace pre gothic 3 je bio i gothic 1 i 2 koji su nenadjebivi rpg-jevi dan danas. sve ostalo su limunade (cast izuzecima)

  • 1

Mada nije los ni Gothic 3 enhanced edition,popravlja brdo bagova i dodaje dosta grafickih efekata,mada je opet daleko od Gothic 2.
Ne bih vise u off…
Ocekujem da ce u Skyrimu biti dosta razlicitih lokacija za razliku od Obliviona gde je od prilike svaka lokacija slicna,ali to opet ne govori da Oblivion nije bio sjajna igra.

Ali i cinjenica.

Definicija dobre igre podrazumeva da ista bude malo i izazovna, zar ne? Ako su ti protivnici u nekoj oblasti jaki, nista cudno za rpg igru, to znaci da imas isuvise mali lvl za tu oblast.

Onda ne znas sta je pravi cRPG, koji kao jedan od osnovnih postulata, osim izgradnje lika, nelinearnog pristupa, podrazumeva i ISTRAZIVANJE sveta oko nas.

Mada me i ne cudi da ne znas, s obzirom da se danas prave arkadne avanture sa elementima rol pleja, a ne cistokrvni rol plejevi, pa onda sa novom generacijom igara valjda dolazi i nova generacija igraca, koji vole da im sve bude sazvakano i nacrtano, a oni samo da idu od jedne do druge tacke na mapi i da rushe, niko da im ne moze nista.

A sta “vecina igraca” igra nemoj da komentarises molim te. Tvoja greska sto nisi igrao Risen koji je tata za oblivion i slicne gluparije.

Opet, niko me i ne tera. Pa opusteno mogu sa 1HP sa kraja na kraj mape bez ikakve bojazni da ce me neko ubiti ili nesto pojesti. Sto nema nikakve veze sa logikom stvari i idejom rpg avanture.

Gde da das takve rpg igre danasnjim igracima pa da placu dok im neko ne izradi mapu :slight_smile:

antares postujem tvoje misljenje kao i ostalih ali ja zelim da uzivam u igri ne da se mucim… evo iskreno svejedno mi je da li ce biti paralelnog levelovanja ili ne,fast-travela…Meni je bitno da takva RPG igra ima mapu na kojoj pise gde treba,ok ako postoje izuzetci u odredjenim misijama…meni je samo to bitno ostalo je kako oni odluce…jednostavno takav sam igrac…

Kapiram i ja tebe samo sto ocigledno iste stvari neko dozivljava kao zabavu a neko kao mucenje… za mene su navedene stvari integralni delovi gameplay-a koji samo doprinose uzivljavanju u lika i svet a za tebe nesto drugo…

da da shvatam te…meni zapadnjacki RPG-ovi nisu glavna “tematika” pa zbog toga zelim da budu sto vise priblizeni igracima…

Meni se to priblizavanje i prilagodjavanje novim igracim (takozvanim “casual gejmerima”) uopste ne svidja, kvalitetan RPG, u koji nas ne vodi za ruku u svakoj misiji dugo nisam video, cini mi se od Witcher keca. Obozavam i Boldurs Gate, i Planescape torment, Arcanum, mozda i Gothic 2 nije daleko, neverwinter, Star Wars: Knights of the Old Republic, Fallout 1 i 2. To su ako mene pitate pravi, cistokrvni RPGevi, u kojima treba malo znanja, vestine, paznje, u kojima treba da iscitam svaki quest lepo i polako, nigde nema crtice, markera niti bilo cega drugog sto ce mi pokazati kuda treba da idem i sta treba da radim, nema skripti, dok je u novijim igrama sve na “izvol’te”, uzmimo za primer Dragon Age 2, mislim da nije ni blizu Old School igara, ali opet, masa to i trazi od igre, mozda je prilagodjavanje konzolama krivo za to. Zato se legendarna Troika i ugasila. Moje misljenje je da ovaj zanr polako pada.

Zato ocekujem od ove igre da bude bolja od Obliviona i ostalih konkurenata, po onome sto sam video u silnim gameplay snimcima to i okekujem, nema toliko skripti, borbe protiv zmajeva su me iznenadile, jer ima vise od jednog nacina da se poraze. Mislim da je Skyrim ozbiljan kadnidat za Game Of The Year nagradu.

imas risen, tu nemas kompas koji ti govori gde da ides… :slight_smile:

probaj je, jako podseca na gothic 1 i 2. jako teska u pocetku a posle si bog i batina :wink:

moze lepo da ti ubije vreme dok ne izadje skyrim :slight_smile:

Igrao sam Risen, samo ga nisam spomenuo gore, nije uopste losa, svidja mi se taj balans u igri.

Ima i u Risenu “kompas” tacnije map markeri, samo treba da se stigne do tog dela…

Da nema toga verovatno ga ne bi ni prešao. Gothic 3 nisam prešao baš zbog toga, nemam ni vremena ni živaca da deset minuta tražim gde trebam da odem u nekom totalno nebitnom questu. Nek u Skyrimu ubace “hardcore” težinu bez mape i sličnih stvari, nek puste mene kežualca da uživam.

moj brat! :wink:

Kako je krenulo izgleda da ce Skyrim biti vece razocarenje nego igra epskih proporcija kako se uveliko pricalo!

Elem,

Svima nam je poznato da se The Elder Scrolls igre mogu igrati mjesecima, ali i da ih vješti igrači mogu proći za vrlo kratko vrijeme, ignorišući istraživanje i sporedne questove. Bethesdin tester Skyrima, Sam Bernstein, upravo je to uradio kada je nadolazeći hit RPG završio za nešto više od dva sata.

Međutim, on se u brzini prolaska Skyrima takmičio sa svojim kolegom dizajnerom, Jeff Browneom, od kojeg je bio brži svega 20 sekundi – ovdje je najzanimljiviji podatak za sve ljubitelje kvalitetnog roleplayina to što su obojica igru završila prolazeći drugačijim rutama.

Hahaha, znaci ne mogu da prestanem da se smejem. xDDD Licno se nadam da je to neka fake informacija i da ti testeri malo lazu. Niko nije toliko lud da izbaci tako kratku igru, a pogotovo ne Bethesda, plus to je RPG tako da nece trajati ispod 10 sati bez sporednih misija. Ali sa druge strane, ako je ovo tacna informacija, shame on you Bethesda, ali ako je tako kratka definitivno cu je igrati, jer nemam nameru da trosim 30 sati na igru koja je zastarela pre 10, od kada se nije uopste promenila (kao i Oblivion).

Da le fake ljudi iz Bethesda bi odmah demantovali a i njihovi testeri se spominju tako da…gdje ima dima ima i vatre! Jbg tako je kako je. Prvo skracivanje skill-ova a sad ovo. Naravno ko zeli sve da istarzi imace fine igre ali ja nesto kontam da ce za normalan prelazak trebati oko 10h - iole normalan igrac. Tester i dizajner igre su upuceni gdje je i koji je Main quest tako da… dok za nas ce to predstavljati car igre

@Escape101 - sta kad bih ti rekao da sam gledao klip u kojem je lik presao Morrowind za 15 minuta?

Pa da to nije na fazon kao sto su presli portal za manje od deset minuta (neke glitcheve provalili pa lako presli)? xD
Tu si upravu, oni vec znaju gde se sta nalazi i kako sta, dok ce nama trebati vremena da to provalimo. :wink:

Znaci sam storyline ima dva sata!? Tesko mi je da poverujem u to.

Vest definitvno nije fake Jeff vs. Sam II: The Skyrim Speedrun (updated) | Bethesda Blog (zvanican Bethesdin blog) i to sto su je oni presli za dva sata ne mora da znaci da ce igra biti fail. Organizovali su istu stvar i za Fallout 3 i presli ga za sat i 15 min. Medjutim, ne vezano sa ovim, ja sam poprilicno skeptican sto se tice tog “igra epskih proporcija”.

To sam hteo da naznacim,dobro je da si nasao…
Jel prelazio neko fallout 3? oni su ga presli za sat i 15 minuta a znate kolko je dugacak glavni quest