The Climb - Crytek's VR Oculus Game - trailer

Opet, iz perspektive nekog ko uopste nije zainteresovan za VR (naravno, voleo bih da probam, ali nista vise od toga), mozda je jedan od vecih problema i inconvenience fizickog aspekta tehnologije.

Kontam da nije udobno nositi onu skalameriju na glavu, koja pritom mora biti zakacena kablom za nesto. Podesavanje idealne pozicije na glavi, kalibracija po igrama, zatezanje tih kaiseva…nisu bas kandidati za svakodnevnu opustajucu aktivnost. Pritom, ko garantuje da se to nece poremetiti ako se uzivimo u nekogj aktivnijoj igri, a konstantno pridrzavanje i donamestanje ne dolazi u obzir.

Ako uporedjujemo sa 3D-om, slican slucaj kao sa naocarima, ne verujem da je ikom bilo milo da ih nosi indoor kuci. Meni je to jedan od razloga sto nikada nisam uzeo 3D tv, niti cu. Ne nosim naocare za vid, koje moram da nosim, a komoli te druge, i to kada hocu da se opustim. Dobro, naocare i nisu neki problem, a situcaija sa VR set-upom je deset puta gora.

Cak se za plug and play PSVR mora imati PS camera i valjda move kontroleri, verovatno ima i neka idealna pozicija i udaljenost. On je verovatni i najbolji u ovom aspektu, ali opet ta graficka limitiranost.

Nije da se moze uporedjivati, ali i Kineckt gde ste VI kontroler, bez icega da se kaci i nosi je prosao kako je prosao…najvise zbog nepreciznosti. ali i zbog toga sto ljudi nisu hteli da stoje i da skakuci ispred tv-a. Wii je radio cudo jedno vreme, svi su mislili motion kontrole su buducnost, a kada su shvatili da “aktivniji” tip kontrola u svakoj igri nije idealan, sve je otislo u istoriju.

Poneta je, ljdi generalno ne zele da se namuce. Idealno je udobno u fotelji sa kontrolerom u ruke, zato konzole i vladaju. Zbog gore razloga, mislim da VR nikad nece doziveti mainstream uspeh, mozda ce zaziveti kod entuzijasta, ali nikad nece biti u poziciji kao sto su konzole, ni blizu tome.

Ima smisla to sto pricas, i nadam se da gresis… :smiley:

Nekako mi ne lezi dobro ideja da se odvojeno izbaci Rift a odvojeno kontroler. Trebalo bi da idu u paketu, i da developeri mogu na njih da racunaju. Bice slicna situacija ko rane generacije x360, kada nije bilo garantovano da svaki xbox ima hard u sebi. In the long run, samo glavobolje budu od takve segmentacije potrosacha.

Evo stigao mi juce bilten predstojeceg sajma u amsterdamu na koji opet idem za mesec dana, i konacno vidim da su prisutni i Oculus Rift. Prosle godine je to bila neka leva firma, sada su glavne baje. Zahuktava se polako. Detalnju reportazu sa slikama cete dobiti za mesec dana

Sutra krece pretprodaja (sta god to znacilo).

Da sam im dao 300 dolara a ne petnaestak ko sto jesam, imao bih automatsko pravo na Rift kad izadje. Sa sve Lucky’s Tale i Valkyrie.

600$? Ozbiljno? Budućnost će se načekati :smiley:

:smiley:

I plus pc od minimalno 1000$ koji ga podrzava… Yeah…

Hmm, dodam malo i kupim obe konzole ili ovo? :smiley: Pa dobro bre, očekivao sam neku višu cenu, ali ovo… :smiley:

E neka mu je rekao :stuck_out_tongue:

Jel ovo Kazov pravi nalog ili onaj fejk Kaz? Ako je pravi onda to uliva nadu da ce PSVR biti razumnije cene.

Noodle, sta da ti kazem, ali treba dodati na tih 300e jos bar dvaput toliko (a optimalno jos 3x) na PC. Sto se mene tice, malo cu sacekati, Occulus mi je ionako 2nd choice iako vec posedujem PC u toj klasi.

Ne svidja mi se sto nekako ide u pravcu predvidjanja cena onog lik iz Delte. Ali kao i svako parce elektronike koje se lose prodaje, i ovome ce pasti cena na razuman nivo za godinu dana. A do tada ko zna koje cemo sve izbore da imamo.

A opet sta je zaista realno? Oculus je jako sofisticirano i kvalitetno napravljeno parce elektronike. Koliko ste para dali na poslednji iphone?

To je onaj fake, za****ncija, ali ga je pravi prikazao na CES kao jedan od uspeha Sony :smiley:

A za PSVR je Yoshida rekao da će koštati kao konzola. Valjda ćemo videti do ili na E3.

Ja nisam preterano optimističan za VR, ali sam se opet razočarao ovom cenom. Ovo nije mass market friendly cena, ali uopšte. Po ovoj ceni će zaista biti niche za sad.

  1. U europi ce kostati 700 eura to je potvrdjeno.

  2. sistemski zahtevi PC-ja za Oculus (nema min/max, ovo treba):
    Graphics card: NVIDIA GTX 970 / AMD R9 290 equivalent or greater
    Processor: Intel i5-4590 equivalent or greater
    Memory: 8GB+ RAM
    Output: Compatible HDMI 1.3 video output
    Input: 3x USB 3.0 ports plus 1x USB 2.0 port
    OS: Windows 7 SP1 64 bit or newer

  3. Oculus izlazi 28.marta ali se launch batch rasprodao za 15 minuta, sledeci kontigent oculusa se ne ocekuje do maja

  4. Izlazak Oculus motion kontrolera je pomeren za drugu polovinu 2016.godine

  5. Uz oculus se dobija i Xbox One Controller :slight_smile:

Ispravljam se. Ima da se skine compatibility check tool sa oculus sajta, i moj PC… nije spreman. :doh:

Your AMD Radeon R9200/Hd7900 Series doesnt meet out recommended specification which is and NVIDIA GTX970/AMD290
Your AMD FX 8350 Eight Core processor doesn’t meet our recommended specification, which is an Intel i5-4590 equivalent or greater

Znaci radi samo uz intel cpu

Izgleda. Neverovatno da je uz ovakvu cenu odletelo sa “polica”. Boles’.

Verovatno je bila neka manja kolicina cim je ovako brzo planulo.

Mala količina, kao i ljudi koji su već bili organizovani za kupovinu više komada radi preprodaje. Bilo bi čudo da nije rasprodano tako brzo.

Bice i skuplji od konzole ako je verovati “ovima”