TGS - Final Fantasy XV

Nema to bas puno veze.Racunaj na to da je ps4 izasao tek krajem 2013 tako da je ±2 godine u razvoju na ps4.Prica i naracija,artwork,dizajn… sve je to bilo gotovo,ali onaj tehnicki dio je radjen tek kada su potvrdjena FULL Spec. konzole.To je neko moje vidjenje i vjerujem da je tako.

Edit:Sto se tice combat sustava e tu mi je dosta krivo.Igra vise nema onaj osjecaj kakav je FF pruzio vec godinama,to je jedina stvar koja me smeta,ali ok valjda su morali udovoljiti i novopridoslicama.Meni nekako tak HnS pristup igri ne pase u FF zamisao.No,vidjet cemo kako ce sve ispasti to na kraju,a uostalom biti ce jos videa o igri

@[B]daemonkiller92[/B] Port na PC je zapravo itekako moguć, možda sa nekim zakašnjenjem od 6-12 meseci, jer su nove konzole veoma slične PCju, pa je dosta lakše uraditi port.

sa pc-a definitivno nije jer igra niti ne izlazi na njemu,a uostalom igra se na TGS i tokom live stream-a sam vidio dualshock 4 tako da 99.9% je ovo ps4 gp ;),a mislim i da je par puta negdje receno da je ps4 gameplay

Jeste lakše, ali, šta ti sve izlazi 2015? Jedna od igara zbog koje ne bi im bilo pametno da izbace u 2015 na PC je Witcher 3. Stvar je tajminga i konkurencije, ništa drugo :slight_smile:

WERTA, čoveče, a zašto misliš da na sve strane iskaču Remasteri, Remakeovi, Definitive verzije, itd.? Misliš da je toliko teško prebaciti razvoj igre sa jedne generacije na drugu? Zatim, primer ti je i Bloodborne, koji je u razvoju još od izbacivanja PC porta Dark Souls, znači od 2012, a tad se baš znala konfiguracija PS4, zar ne? Igra je prvo razvijana za PS3, pa je nakon nekog vremena prebačena i na PS4 i XO. Otkud ti znaš šta je sve razvijeno namenski za PS3, a šta za PS4? Grafika se može doterati, ali su oni mogli ostalo da imaju još od PS3. Nisi zapošljen ni u SE, ni u Sony pa da samo ti znaš kako stoje stvari.
Što se tiče borbe, bolje je ovako, jer su od osnovnog Turn Based stila otišli u pm u poslednjim delovima, te imaš one indikatore za štetu, koje možeš izbeći, ali ne zaista, pa onda ona sranja od Paradajz Shita, itd. Ovako je bolje, jer je akcija jednostavnija i brža.
Za to da je gp možda sa PC, to je takođe moguće. I opet, WERTA, sad si dokazao da nemaš pojma o čemu pričaš. Na čemu se razvija igra? Moguće je napraviti demo za TGS koji će biti na PC, sa ikonama od DS4, a pošto je moguće koristiti DS4 i na PC, eto i kontrolera. Razmisli sinko malo, a ne da nikom ne veruješ i znaš bolje od svih.

O čemu pričaš ti, pa na čemu se razvijaju igre, nego na PCju, to što ne piše da izlazi na PC, ne mora da znači da neće biti PC verzije, a kao drugo, i da ne bude PC verzije, svejedno je igra rađena na PCju.

Ma ne, to je samo na XO, a na PS4 je prikazano sa devkitovima koji su još imali 4GB memorije… :slight_smile:

Nego, dosta smo otišli u off. Ajde da se vratimo na temu: FFXV

Necu ja izgleda skoro da zaigram Final Fantasy XV :frowning:

Development of the hotly anticipated JRPG, Final Fantasy XV, is roughly 50-60 percent complete, Square Enix’s Hajime Tabata has said.

Speaking with Game Informer, Tabata-san commented, “About 50 to 60 percent of the game is complete. We kind of started from the beginning of the game, so the first part is more complete than the others.

“Unfortunately, it’s still going to take a while, but I’m hoping people will reset their timers from when I joined the team and restart the count from there.”

Final Fantasy XV was originally unveiled back in 2006 as Final Fantasy Versus XIII, a PlayStation 3-exclusive action-RPG set in the same universe as Square Enix’s critically polarizing 2010 release.

“During the ‘Versus era’ – though it might be weird to refer to it that way – we weren’t able to reveal any information on release timing because that was a project in which we had to overcome so many different problems that arose. Unfortunately, while we were trying to work through the issues, the timing never matched. But about two years ago, when I officially joined the project, we did a pretty major directional change when we decided not to go with the previous generation,” added Tabata-san.

While the game has yet to attract a release date, gamers will still be able to get a taste of Final Fantasy XV by way of a playable demo release with Final Fantasy Type-0 HD in March 2015.

Samo, treba tu dodati šta je pojasnio taj lik: igra je gotova 55%, od kad on radi na njoj, a on je stupio na scenu pre dve godinu, znači, za dve godine maksimalno…

@Stevvva @Lordish @Akiris @Milan89SD i drugi lovci na platine, za vas cetvoro znam da “platinirate” :

http://www.playstationtrophies.org/game/final-fantasy-xv/trophies/

1 Like

Mislim da si mene pomesao sa nekim :smiley: Nikada nisam voleo FF, a nikada nisam uzeo platinu :joy::joy::joy::joy:

Bas sam znao(bio uveren) da ces to komentirati, dobro nije platina nego XXXX(Max) Achievements-a si uzeo.

Nije kokos nego jaje :joy::laughing::joy::laughing::joy::laughing::joy::laughing::joy::laughing::joy::laughing::joy::laughing::joy::laughing:

1 Like

GameSpot dao ocenu 8

Meni igra ne izgleda lose ali mi Final Fantasy i dalje ne privlaci paznju.Nekako mi je ovaj naslov predstavlja kopiju drugih igrica sa malo boljom sminkom u odnosu na prethodne…Volim igre iz treceg lica ali…ima nesto sto me ne privlaci.

Gamespot je odavno izletio sa liste outleta koje pratim.

Apropo FF XV, bas imam zelju da zaigram igru, ali kako cesljam oglase, niko ne prodaje nalog sa igrom. Da dajem 60$, e to mi tek ne pada na pamet.

Ms je promenio pravila za digitalne igre, digitalne igre na akauntu ako hoces da ti radi ne moze jeftinije od toga, uzmes sa nekim u share i ispadne jeftinije. Najbolje je da se strpis dok ne padne cena.

Ma ja se niti ne secam kada sam zadnji puta igrao FF, tacnije secam se na kojoj konzoli zadnji puta ali ne koje godine :slight_smile: , to je bilo na PS1 zadnji puta…:slight_smile:

Preorderovao sam igru pre više od pola godine i još mi nije poslata,baš me interesuje šta ću na kraju dobiti :rage:

pobeda :smiley: