Tesla TV - mišljenje?

Drugari razmisljam da nabavim Tesla tv j32-e601b1. E sad, znam da je to low, kinez i sve to ali u ponudi Mtel-a dobijam ga za 20e + 5e svaki mjesec - realno, to je dzaba. Svidja mi se sto ima x3 hdmi i x1 usb ali ne znam kakav je. Nikad ga uzivo nisam vidio pa nemam pojma kakav je panel, kakav je za igre, valja li to icemu? Ako neko ima ili je testirao neka javi utisak. Jbg to bih stavio u sobu cisto za filmove i igrice. Nista specijalno

Znaš kako, ja lično nisam koristio Tesla TV, ali ih jesam video u lokalnim prodavnicama tik pored LG i Samsung modela i mogu ti odmah reći da se i golim okom vidi razlika u kvalitetu slike. Nije prevelika razlika, ali se vidi ona neka šturost, oštre ivice i blede nijanse boja. Ne znam, ne mogu reći da je loš TV, ta ponuda koju si naveo uopšte nije loša (što reče ti, to je baš džabe da se uzme), ali ako mogu da ponudim moj savet onda bi to bilo da preskočiš ponudu, lepo nasložiš pare (5eura mesečno) i na kraju uzmeš neki LG ovde u Shop-u ili bilo gde drugde. Opet, ako ti se žuri, kontam da ovo ne bi bila loša opcija, samo ne očekuj visok kvalitet i rezoluciju.

1280x720…nuff siad. :smiley:

Ma nema mtel neku ponudu. Mozda u februaru bude malo bolja ponuda. Imaju 7 televozora. 4 tesle, 2 samsunga i sony s tim da su i samsung i sony tima 100e unaprijed + 13e mjesecno a i onu si 720p. Da su smart i FHD uzeo bih odmah.

Navodno - ovaj sto ja gledam je neki noviji model. 3xxx model tesle je s nekim obicnim panelom, ovaj je, valjda, lcd i e-led (ne baratam dobro pojmovima)

Edit:
S-PVA matrica

Odlican je za drzanje teleteksta u kladionici. Verujem da je zato i napravljen.
Preskoci, golo g…

Znas kako kazu, i fijat je auto i audi i mercedes i stojadin. insert tv manufucturer

Da nisi slupao Stila i dalje bi ga vozao. 1.9JTD - to je nepoderivo :wink:

Samsung 40J5100 - oko 250e na rate. I to mi nude jer me kao vole. Ima i 32j4000 al kad vec uzimam samsung onda cu malo veci. Kako vam se taj cini?

E to je već dobar izbor (mislim na 40J5100). Popravljena, pomalo problematična, 5000 serija. Ispeglani nedostaci oko napajanja i nekog kontrolera za prikaz boja.
Dobar prikaz crne boje i odličan izbor za filmove i serije. Za gaming bi bio bolji neki LG, ali kada već nema u ponudi, pojuri ti lepo za ovim.

   Ne pricaj gluposti, imam ovu Teslu i mogu da kazem da su uglovi gledanja stvarno sjajni, kontrast je na papiru sjajan a bogami tako je i u stvarnosti, kvalitet displeja (kao i samog TV-a) zaista ne znam za to moram jos malo da pricekam ali za sada stvarno nema razloga da vredjam ovaj tlevizor i da ga nazivam krsem! Ponavljam, u ovoj najnizoj klasi sve najpoznatije marke gotovo sigurno plasiraju televizore najvecih kineskih anonimusa pod svojim brendom, ne moram ja to da ti dokazujem, pogledaj i sam ogromne slicnosti izmedju pojedinih npr. Samsung TV-a nize i najnize klase i pjedinih kineskih OEM proizvodjaca LED televizora i lako ces tada sabrati 2 i 2. Znaci, nema potrebe da  bas po svaku cenu zavisis od poznatih svetskih brendova, ali na kraju je odluka ipak samo tvoja..... A sto se tice pixela oni jesu dosta krupni pa sam se plasio da ce HD igrice na njemu biti bas dosta pixelizovane ali sam se prijatno iznenadio kada sam video da to uopste nije slucaj a ovim TV-om. Uvice su dosta lepo "ispeglane" i zbog toga slika ne izgleda grubo, pa mozda ima malo manje detalja zbog nize rezolucije ali je slia ipak poprilicno prijatna za oko. A nasa digitalna kablovska je ionako uglavnom 576i  (sa pojedinim 1080i izuzecima) tako da ni KTV nije los na ovakvoj rezoluciji!
          Pa dobro, svako brani svoj izbor, to je valjda normalno, ali hteo sam da kazem da postoje ogromne sanse da i Teslu kao i sve druge kineze proizvodi ista firma koja proizvodi i te jeftinije brand name televizore. Znaci hocu da kazem da su verovatno tesla i i pojedini brendirani televizori potpuno isti uredjaju koji se razlikuju samo po nalepljenim brandovima i nesto sigurnijem servisu u korist pozntihjih marki, znaci kvalitet je onda verovatno istovetana ti ih 30-40 evra(a uglavnom je to i skuplje) dodatno dajes za neku sigurnost koju ti pruza taj brend ali ako znas da je to taj isti televizor samo sa drugim logom pitanje je koliko si onda stvarno siguran. Da je bar u pitanju npr. Samsungova fabrika u Kini pa i nekako ali ovde ja pricam o totalnim kinezima sa Samsung logom, na primer. To nije nedozvoljeno, to se danas svuda radi a sto se tice reklamacija za Teslu, pre a i posle njegove kupovine sam se informisao o njegovoj pouzdanosti i ti si prvi koga sam ja cuo da otvoreno kaze da na racun Tesle stize mnogo reklamacije po raznim osnovama, svi se hvale da se extra dobro prodaju i da gotovo uopste nema reklamacija na te televizore. Naravno, "svaki Ciga svoga konja hvali"  ali kako ja da znam da i ti to ne radis......

Kada su poceli sa tim Tesla sranjima, iskreno sam mislio, kvalitetno nece biti, ali neka bude povoljno… Na launchu nisu bili ni malo povoljni… 28k za hd ready tv, hvala lepo… Jos da je neka marka…
Cale i keva imaju neki Vivax, 32" hd ready, ali su ga platili 20k, sto je stvarno dzaba… A i njima je dovoljan… Tako da u tom rangu i kvalitetu, za manje pare moze da se uzme nesto pribliznog ili mozda i boljeg kvaliteta… Toliko od mene…

Fico ili Ferari… Ma isto je to ispod haube. Koriste iste dijelove, samo je Ferari marka i izgleda ljepse…

Ne rece niko nikad.

Da se ne lazemo, mladom brendu kao taj treba vremena da stekne poziciju na trzistu. Sigurnost je nesto sto svaki kupac ocekuje, problem nepoverenja imaju zbog naseg podneblja i nepostovanja kupaca od strane prodavca i servisa sto je 100% provereno. Konkretan primer brat od strica kupio philips i odneo tv na servis jer se resetovao, palio gasio i slicno, prvu reklamaciju su uradili tako da su mu vratili televizor kao uradili azuriranje softwera sto je zanimljivo cak su mu baterije u daljinskom zamenili sa razlicitim i napisali: lose baterije, da treba da zameni. Odneo drugi put jer nisu popravili televizor i gle cuda zamenili tuner na televizoru naprsno su utvrdili sta je. Ovime hocu da kazem da brend ko brend igra ulogu kod onoga koji zna sta hoce ili moze, ne znaci da su svi u mogucnosti da pazare za kes zbog plate i svoje materijalne situacije pa su prinudjeni da uzmu teslu jer moze na rate… npr ja sam u samsunga zaljubljenik ovi drugi me ne zanimaju eventualno LG.
Da se vratimo na teslu i razumemo 720p ili hd ready je ocaj, dno rezolucije i mislim da bi trebao biti 1080p i time bolji prilaz manji pixeli…
Fox vox, kuca, maca … Su brendovi koji stvarno imaju problema zbog nacina produkcije i sklapanja. Jaci brend ima sigurnost i savrseniju liniju proizvodnje od novih brendova jer ipak oni to rade godinama i stekli su neki nivo.

Najgore od svega je to sto to nije mlad novi brend vec je prepakovan identican kinez neke skroz druge kompanije.Tacnije takva je situacija sa njihovim telefonima

Moj predlog bi ti bio da pogledas preko oglasa ove sto uvoze tv-ove iz Madjarske. Ja sam 2013 pazario nov Samsung Tv 32" UEf5000 kod istih, (zbog xbox-a) u fabrickoj kutiji kao da si kupio kod nas u radnji, s tim sto je tada taj tv kostao kod nas oko 45 000 dinara a meni izneo sa sve postarinom 33 000 (tada 290 eur + oko 1000 dinara prevoz).

Prosao bi jeftinije i uzeo bi bolju stvar

Kako da ugasim ovo?

Sto se tice 32 ekrana , mislim da je ovo jako dobra ponuda :

Japanac je ipak Japanac :wink:

Sanducari razni :slight_smile: kutije su ima glomazne u danasnje vreme to je katastrofa.

Mozda da odlepis?

3 Likes