Televizori

Isto. Meni je taj Samsung daljinac najbolji. Šta će mu išta više?

Magic remote je najbolji koji sam koristio, ovaj samsungov je odličan za osnovnu upotrebu ali što kaže @jahalang0112 kada se upetljaš u neka kucanja onda ume da bude zeznuto.

Skupi dugmici pa se stekaju.
Nije lose ako moze da se oveze tel pa mozes da kucas. Inace je kucanje stvarno frustrirajuce.

Znam, isto sam i ja stavio za moj samsung. Zato i kazem.
Imam zelju ali jos dok su deca mala necu da uzmem jedan bas bas dobar Logitech Harmony ili kako se vec zove.
Onda nema vise daljinaca za klime, tv, stub… sve na jedan.

Ovako nešto ima i tcl mada ja to slabo koristim čak mi i tv pali xbox :wink:

1 Like
1 Like

Daljinac samsunga q serije i televizor sam po sebi je stvarno zahvalan za koriscenje, moze da se sinhronizuje sa mnogo drugih uredjaja. Npr.otkad sam uzeo soundbar, kako sam ga povezao optickim kablom sa tv-om, nije mi trebao drugi daljinski, iako je soundbar marke lg. Sve podesavam preko samsungovog daljinskog. Ali najjaca stvar je bila kada sam kupio pametnu sijalicu da isprobam kako to cudo radi… uspeo sam ju povezati sa tv-om da ju podesavam preko ambient mod-a, i bukvalno sam ju kontrolisao daljincem. Da vidite face ljudi kada daljinskim ugasim svetlo - neverica :rofl::rofl::rofl:. Sto je nekada moglo da se vidi samo u sf filmovima, danas postaje svakodnevnica… sta ce biti za 10ak godina, strah me i da pomislim.

3 Likes

Trebalo bi u skorije vreme da uzmem novi tv pa me zanima vase misljenje o 4k televizorima ali od 43". Razlog o ovoj velicini jer mi je dnevni boravak malo skucen i msm da nema teoretske sanse da uglavim tv veci od ovoga. Mozda 49", ali samo mozda. Dakle, zanima me kako izgleda 4k na toj velicini i neka preporuka.

Koliko ces para potrositi? Mislim da onih bas ozbiljnih 4k televizora nema u toj dijagonali, ali ima sasvim solidnih.

Sta znam, daj neki kvalitetan za gaming i filmove ( da cita i titlove dobro sa usb) ali tih dimenzija.

Sve zavisi od para doduse, i sta ti je bitnije, jer retko koji ima sve.

Ovaj mi izgleda odlicno. Cena je korektna, a i na KP moze da se nadje jeftinije. Kakav je inace Samsung u poredjenju sa LG?

Pazi nisam neki ekspert, ali sam malo istraživao, u principu LG dominira sa oledima ali u malo nizem rangu mislim da je bolji samsung. Imas ovaj sajt pa mozes da uporedis neke modele.

U toj dijagonali nesto nisam vidjao Hisence i TLC koji bi ti bili mozda i bolji izbor za ulozene pare, ali vecina proizvodjaca pravi 50 incha i veće.

Evo recimo na iatom sajtu imas i ovu list, za tu dijagonalu koja ti odgovara. Vidim da su stavili Samsung q60t a ne q60r iako ovaj drugi ima malo bolju ocenu kada ih uporedis.

1 Like

Razliku izmedju 4K i Full HD na 40" videces samo ako sedis blizu. Sa vece udaljenosti izgledace ti isto. Tako postavljeno pitanje nema smisla i moras da navedes veoma precizno koja je udaljenost iz koje ces gledati TV i tek tada ima smisla uracunati koeficijent rezolucije i dijagonale. Npr ako se udaljis samo 20-30 cm preko gtanice tvoj vid, kako god bio savrsen, posle odredjene udaljenosti, ne moze da “razluci” 4k nivo detalja. Sto si blize televizoru, razlika izmedju 4K i Full HD postaje veca, ako se priblizis na par desetina cm razlika je ogromna i 4K izgleda neuporedivo cistije i preciznije.

Ne znam sad tacno al ima jedno metar ipo, 2 metra mozda, od tv-a do kauca. Morao bih sutra preciznije da izmerim.

Na tako malu dijagonalu, razlika od pola metra moze da bude znacajna. Imas ovde kalkulator:

Dakle za 40" je maksimalna udaljenost da bi video razliku izmedju 1080p, kada preracunas ince u cm, 1,6m.

Ako imas dovoljno sirine i dovoljno para, za tu udaljenost i 4K, 50" je bolje resenje, jer je “razluciv” do 2m, ali ne bi ni valjalo da sednes blize od 1 m, jer je to donja granica kada pocinje subjektivni utisak degradacije kvaliteta prikaza.

Ovo su objektivne proporcije za perfektan ljudski vid - ako ti vid nije bas sjajan ili nosis naocare, onda vec moras licno da procenis i prilagodjavas se televizoru (privuces stolicu, lazy bag, i slicno).

U sustini QE43Q60T je jedan od najboljih koji mozes naci kod nas i imas ga na kp za oko 500e.

3 Likes

Uzecu u obzir i to sto si naveo. Kada se vratim sa posla detaljno cu izmeriti daljinu i da li mogu da uglavim jedan od 50". Za sada sam sacuvao ovaj Samsung sto su mi gore preporucili ako ipak ne budem mogao da uglavim ni jedan veci. Hvala svima u svakom slucaju.

Edit: Sad sam se setio, da li mozda ima ovde kod vas u shopu neki dobar TV tih dimenzija?

Ima svega! Samo kaži budžet i dijagonalu i nađemo već nešto za tebe…
E i da, konkretno Samsung QE43Q60T koji spominjete je u Shopu oko 550€

1 Like

Pisao sam ovde da sam sa kumom isao i uzeli u Tehnomaniji za oko 40k LG 4K 43" odlican je. Nista mu ne fali, cena super i vidi se razlika 4K i HD nije da se ne vidi. Bilo bi bolje da je 50" ali isto nije imao mesta.

2 Likes