Telekom ADSL

ja stavrno neznam sta rade ova gospoda u telekomu ali ovo je za svaku smejuriju…

pa evo sta se dogodilo: proslog meseca 20-tog sam podneo telefonskim putem zahtev za iptv do juce mi nisu dali nikave informacije i naravno odustanem, e posto sam imao 1 mb paket sa aktiviranim speed up-om sam dobio greskom 2 mb. danas vidim da su mi vratili paket na 1 mb, te ti ja na to ponovo podnesem zahtev za speed up kada sam video da je brzina smanjena i gle cuda opet sam dobio 2 mb po ceni 1 mb.

preporuka za sve koji imaju pakete kod telekoma na 1 mb i 2 mb da podnesu zahtev za speed up jer ce vam duplirati brzinu. pa ocigledno je da imaju neki tehnicki problem u kojem dolazi do aktiviranja veceg paketa a ne speed up-a. ili je to mozda neka akcija o kojoj se nezna pa ko je uhvati uhvati to mu je to (ovo kazem MOZDA DA JE NEKA AKCIJA, MADA CE PRE BITI DA JE GRESKA KOD NJIH U SISTEMU).

eto vam sada informacija pa svi koji su voljni da probaju neka izvole, jer mogu samo biti na dobitku nikako na gubitku. i da nebude zabune: ne mogu da vam naplate 2 mb paket zbog svoje greske.

a sada mi je kolega iz nisa potvrdio da je i on to aktivirao speed up i da je dobio 2 mb paket, naravno imao je click 1 paket. oni koji imaju click 2 paket ovim putem kada aktiviraju speed up mogu komotno da ocekuju 4 mb paket (proverena i ova informacija sa moje strane).

ok je tema, pa ko ima telekom ADSL, go ahead, “everything thats for free is god given” :smiley:

I koliko ti je trajao taj prvi, a koliko taj drugi Speed-Up?

Je l’ ovo 100% besplatno ?
Ja bi da probam, ali su mi roditelji malo skeptični :rolleyes:

prvi put mi je to trajalo od februara meseca do polovine septembra, a smanjio sam bio brzinu sa 2 mb na 1 mb posto sam se bio nasao u nekoj buli sa novcem. kao sto rekoh, tada sam imao i placao sam 2 mb a koristio 4 mb a sada placam 1 mb a koristim 2 mb.

inace speed up nema koliko traje nego je to opcija telekoma da se otklone oni gubici od 10-15 % koji se nalaze kod telekoma a inace je speed up sluzio da se na tri sata aktivira dupla brzina i to se placalo 50 dinara po aktivaciji a svako cetvrto aktiviranje je bilo besplatno. ali ovo sto vi uradite je samo da podnesete zahtev da vam se otklono gubitak a posto je ocigledno da imaju nekih tehnickih problema kojih ne mogu da otklone ili ce biti da neznaju da ih imaju pa ko se prijavi za speed up dobija duplu brzinu. a ako pokusate ponovo da ukljucite uslugu dobice te poruku nepoznata ip adresa.

slobodno 100% je besplatno ovo aktiviranje speed up-a. sve sto ti treba je zadnji telefonski racun da bi mogo da ukucas onu sifru korisnika, evo kako to izgleda:

[SIZE=“4”]TAKO DA SVAKOGA KOGA IMALO OVO ZANIMA A VERUJEM DA SVE ZANIMA SLOBODNO URADITE TOTALNO JE BESPLATNO A DOBIJATE DUPLU BRZINU.
[/SIZE]

[SIZE=“4”]USLUGA KOJE SE AKTIVIRA SADA BICE AKTIVNA ZA 24 SATA MADA NEKADA OCE DA BUDE I ZA POLA DANA A NEKADA IM TREBA I PO VISE DANA. OVO ZA SADA RADI U NOVOM SADU I NISU A VERUJEM DA JE I U OSTALIM GRADOVIMA TAKO, A AKO I KOJIM SLUCAJEM NE DOBIJETE DUPLU BRZINU DOBICE TE GARANT 10-15 KB/S BRZE TORRENTE ALI VERUJEM DA SVI KOJI SADA PODNESU ZAHTEV DA DOBIJAU DUPLU BRZINU ZBOG NJIHOVOG PROBLEMA U CENTRALI.[/SIZE]

A koliko se plaća onda mesečno ?

Plaćaš normalnu cenu svog paketa, i aktivaciju Speed Up-a.

Open | HOME | ADSL SpeedUP

nije greska, lepo pise da se aktivacijom dobija brzina narednog paketa u trajanju od 3 sata…

placam samo cenu mog paketa!

a aktvicacija speed up se ne naplacuje osim u slucaju da pokrenete speed up na 3 sata (a to vam je nemoguce jer ce vam kada prvi put aktvirate speed up kod njih nesto zabagovati a vama ce izbaciti svaki put nepoznata ip adresa) onda vam je cena 50 dinara za to jedno aktviranje a ovako kada samo ukljucite uslugu da vam bude aktivna onda se neplaca nista vise osim cene svog izbranog paketa!

[SIZE=“4”]veruj te mi oko ovoga sam 100% siguran da ne mogu da vam naplate nista vise osim cene vaseg izabranog paketa.[/SIZE]

[SIZE=“4”]jos jedna stvar oni koji imaju iptv kod sebe kuci mogu na ovo da zaborave!!![/SIZE]

prvo procitaj sve sto sam ja napisao pa se tek onda pravi pametan, ja nisam reko da svi koji ovo aktiviraju da ce imati samo na 3 sata aktiviranu uslugu nego ce imati non stop! znaci svi oni koji danas podnesu zahtev za speed up mogu u toku dana da ocekuju povecanje brzine ili sutra u ovo vreme i onda vam je ta brzina dogod neko u telekomu ne provali ili nesto nebudu cackali na vasem portu usled mozda vaseg poziva ili neke intervencije.

reko sam da sam prosli put koristio od februara meseca do polovine septembra click 2 koji sam i placao a imao sam 4 mb protok ali kao sto opet kazem usled nedostatka novca sam morao da smanjim brzinu na click 1 pa sam opet pokusao da aktiviram speed up i gle cuda opet sam dobio veci paket.

i da se nebih raspravljali opet prvo procitaj sve sta sam napisao pa tek onda komentarisi…

ladno nisam video da je tvoj post inace ne bih nista komentarisao sigurno, sto bi ti reko da se NEBIH raspravljali. :heart: