Sve one zackoljice kod pravljenja accounta na Live-u

Ako ova tema vec postoji, izvinjavam se. Ja nisam uspeo da je nadjem pa stoga zapocinjem…

Jos ranije dok sam imao Box (pre dve godine) secam se da je bilo nekih zackoljica kad pravite account pa ukucavate sve one podatke… od adrese, postanskog broja pa do grada.

Na Sony-u toga nema. Mozete da stavite sve kako jeste (vasu pravu adresu, postanski broj, grad) i da na kraju stavite Engleska. Cak i prilikom ridimovanja PSN poena ne bivate pitani za te informacije. Kod Box, ako se dobro secam je drugacije. Znam da sam pokusavao da uradim isto kao i na Sony-u pa kad na moju pravu adresu, grad i sve ostalo stavim Engleska… nece da prihvati. Mozda se sada to promenilo ali reko bolje da pitam.

E sad… ja bih to da probam da resim u startu. Posto bih sutra trebao da dobijem XBox i ponovo se aktiviram i na ovoj sceni (Box ce biti 100 posto legalac) mislio sam da priliko pravljenja accounta i na hotmail-u/live-u.com i posle kad budem retrivovao account na boxu, izguglam recimo neku adresu nekog hostela ili motela u npr. Liverpulu ili Birmingemu ili Noricu ili Londonu… sve jedno i to ubacim kao podatke. Jedino bi moje ime bilo pravo i eventualno bi promenio broj ulice. Da li to pali ? Verujem da Srbije nema kao ni na PSN-u a secam se da sam jednom imao malih problema za ridimovanjem MS poena kad sam kupovao expanzije za RE5.

Ja uprincipu pretplatu za Live i MS poene planiram da kupujem ovde. Da li bas na XBox republici ili razmeni igara ili u Games-u ili Computerlands-u… nije ni bitno. Moje pitanje se odnosi striktno na to pravljenje accounta.

Unapred zahvalan a molio bih nekog da mi da link sa postom svih aktivnih online clanova da vas od sutra dodajem na FL. Hvala jos jednom.

PS: U principu sve je legalno samo sto zbog nemanje Srbije na listi moramo ovako da “lazemo”

http://www.xboxrepublika.com/xbox-360-hardware-software-f-a-q/1840-koju-drzavu-staviti-prilikom-pravljenja-live-account-a.html

Dobar deo forumasa zivi u engleskoj ako nisi znao :hihi

Kolko ce nas biti na istoj adresi… cela zgrada u Box-u :slight_smile: Ok mozda stavim i tu a mozda izguglam jer kao sto rekoh ja cu ovde uzimati pretplatu za Live i eventualno MS poene. Nista direktno sa Live-a. U svakom slucaju hvala imenjace.

Danas sam napravio xbox account ali to sam uradio tako sto sam otisao na sajt xbox na racunaru. Cim sam napisao moju hotmail adresu automatski je account bio napravljen i dodeljen gamertag. Probao sam na konzoli i radi. E sad problem je u tome sto sam hteo da to uradim preko mog profila na konzoli ali sam pre toga zbog zelje za informacijama prvo otisao racunarom na xbox sajt.
Sad da bi uradio to ponovo ali preko konzole kako sam bio i zamislio morao sam napraviti novi hotmail(jer je onaj zauzet) medjutim nije radilo.
Pitanje dali mogu dva accounta na jednoj konzoli? Dali mi taj “save” sto imam na jednom profilu znaci u online igranju?

Mozes da imas vise profila samo svaki mora da ima svoj mail i ne sme se zvati isto logicno.Save ti je vezan samo za jedan profil i na njemu ti je sve zabelezeno ukljucujuci i online progres ako si to pitao.