Sunset Overdrive dolazi na PC i biće dostupan samo za WIN 10?

Nakon forze i jos par najavljenih naslova izgleda da nam i sunset overdrive stize na pc :smiley:

http://segmentnext.com/2016/06/07/sunset-overdrive-pc-version-rumors-are-back-again-from-a-solid-source/

Očekivano? Forsiraju Win 10 punom parom.

Bezveze, nece ostati ni jedna prava ekskluziva za XO.

Stvarno ne znam zasto to rade, kakva je to konzola sa dve exkluzive, ako ih na kraju i bude dve, a nece biti niti jedna nazalost, kako su krenuli, jednom recju bas bez veze sto to rade, nakon ovoga mi dodje da vise ne kupim niti jednu MS konzolu, ako ih i bude vise. Đabe im Scorpio da je jacine 2x Scorpio realno je_es - kakva je to konzolu bez exkluziva, stvarno bas STETA. Koliko po ovome mogu videti - zakljuciti, izgleda da im vise nije uopste stalo do konzole(la). Ma da cu ipak koliko toliko verovati, da znaju sta i zasto to rade.

Meni je ova odluka potpuno kretenska, onaj ko tvrdi suprotno ili je fanboy ili se ne razume u gaming biznis(ne retko covek moze da se uveri koliki diletanti vode gaming industriju). Koliko mislim da je nova konzola pametna odluka toliko je ovo novi asov…

jea bejbi :smiley:

2 Likes

Sve se svodi na to da je njima bitno da prodaju igru. Da li će je neko kupiti na X1 ili na PCu, njima je svejedno jer im kinta ide u džep, sa tim da ako se proda preko Win 10 store-a, onda 100% za razliku od retaila. Jeste, manje je razloga da se kupi konzola sa manjim brojem ekskluziva, i moguće je da će tu biti oštećeni, ali će dobiti na drugoj strani.

Sa druge strane, ako bude na Win 10, gomila ljudi će imati priliku da je odigra i to oni ljudi koji inače ne bi kupili X1. Kada uskoro budu igre za Xbox izlazile za PC i Xbox konzole istovremeno, neće odjednom svi prodati svoje Xbox One konzole i kupiti PC da na njemu igraju. Čak i da se desi u nekom %, uvek će biti ljudi koji hoće određene igre da igraju na konzolama a opet drugi hoće samo na PC. Šta se mene konkretno tiče ako npr Sunset Overdrive 2 izdađe istog dana za Win 10 i Xbox One? Kupiću igru na platformi koju preferiram a to što će je još neko igrati je samo plus jer će igra zaraditi više novaca i garantovati razvoj sledećeg naslova ili nove igre.

Spisak ekskluziva je samo za list wars i mlaćenje e-penisom fanboya. Oni koji kažu da tek sada nemaju razlog da kupe Xbox One će uvek imati izgovor zašto ga neće kupiti. Uvek zanemarujemo ogromnu populaciju koja će se uvek, pretežno, igrati na konzolama.

3 Likes

Malo mi je bezveze ta prica sa ekskluzivama. Ovu generaciju ps4 ih gotovo nije ni imao donedavno, a prodali su 40 miliona konzola. Xbox One se ne prodaje ni izbliza toliko, a sasuli su ogromnu kolicinu novca u ekskluzive. Zasto onda da ih drze samo na XO, ako im ni to ne pomaze u prodaju?

1 Like

Koga briga za eksluzive kada kompletna generacija ima nove igre ne ruku da prebrojis, dok si mali eksluzive znace, samo na PS ti si srecan nema kod konkurencije posle toga odrastes i shvatis.

1 Like

treba uzeti u obzir da se ovim nacinom boostuje prodaja win10. za sada je jos uvek upgrade free ali od 29.07 nema vise.

Konzolni ciklus nije sprint vec maraton i kada se covek osvrne ostaje legacy.Setite se samo prosle generacije(da da neko vice to je bilo davno) zasto je soni uspeo da se priblizi, ja se ne brinem za Microsoft(mislim da su sposobni za velike stvari) samo bi voleo da im krene jer letargija u ps taboru je nesnosna, a prodas toliko konzola…Nije bitan spisak i kolicina exk bitan je kvalitet to se prodaje…

1 Like

Meni samo nisu jasni ljudi koji se bune, koji nemaju Xbox, pa se bune, onda oni koji imaju Xbox i bune se sto ce neko na drugoj platformi moci da igra tu igru. I onda se isti ti bune sto se igra prodala u malo primeraka, i nece biti nastavka.

Sta mene kao vlasnika XO treba da potresa sto kao Forza 6 ili Gears 4 nisu samo na XO nego i na Win10?

Jos bolje, igra ce se prodati u vise primeraka, ovde ce vise ljudi a i generalno ce vise ljudi moci da je proba, sto znaci vise para za nastavak.

Na kraju dana, na konkurentskoj konzoli ta igra nece biti dostupna. A vecina ljudi igra na konzolama. I ta prica, XO nema nijednu ekskluzivu vise osim Halo 5, pa okej, i dok je imao nije se prodavao(iskljucivo zbog onakvog launch-a, cene i misljenja na internetu generalno),

Licno, u zivotu me vise ne zanima PC gaming, ali nek izlaze igre i na Win10, ja ne vidim koji ja problem imam sa tim, osim da ce vise igraca kupiti igru, i ohrabriti ih za nastavak.

Jos samo primer, Sunset Overdrive nije prodao preko milion kopija, mnogi su se divili igri, posebno na E3 sa onim trejlerom 'Can You save Sunset city? Ofc You can, ‘cuz this is fucking video game’. Tad se napravio hype oko te igre mislilo se da ce 5m da proda, kad ono manje ispod 1 milion. I onda dodje XO vlasnik i buni se sto izlazi na Win10. A nije ni kupio igru cekao je godinu ipo dana u GWG.

2 Likes

Ja jednostavno ne kupujem tu pricu da ekskluzive vise nisu bitne. Do juce su nas bombardovali “only on xbox” sloganima kao da je najbitnija stvar na svetu, zaokret u korporativnoj retorici je skoro uvredljiv. Ubedjen sam da je forsiranje Windowsa 10 preko XO ekskluziva jalov posao i da samo slabi Xbox brend bez dodavanja sustinske vrednosti za Windows. Windows store je pored Steama, Origina, U-Play-a na PC-u totalno nepotreban i donosi po igrace stetne restrikcije.

2 Likes

Mislim da se niko ne buni(na netu verovatno)ovo je vise objektivno sagledavanje situacije i posmatranje trzista svidjalo se to nekome ili ne…

Damn you MS, dao si nama besplatno (uz gold) ovu igru na konzoli, a sada je izbacujes za PC. Nije vam stalo da Xbox igraca. Ne ostaje nam niti jedna PRAVA ekskluziva, a PS4 ekskluzive KIDAJU :joy:

Igra = vise platformi = dostupna vecoj populaciji = dobra stvar :+1:
Igra = ekskluziva = ogranicena dostupnost = fanboijzam :-1:

Proklete bile sve ekskluzive!

Ali ubedljivo je najbolje od svega kada PC igraci prozivaju MS zbog ovakvih poteza :smile:

1 Like

E vidis druze tvoja retorika nije objektivna na soniju imaju ekskluzive koje kidaju, a obicno ne govorim o necemu sto nisam probao(tako da se necu osvrtati na xbox one ali sam kompetentan da govorim o 360)…Nista nije ni crno ni belo vec sivo 50 nijansi haha…

Ma nisi ti skapirao foru i na sta se odnosilo :slight_smile:

Realno ne zna se koja je gora konzola i sad neko da mi obe pokloni za 5 minuta bi se nasle na oglasima na kp

Moguce nisam cesto ovde ali i internet sale imaju drugaciju formu

To je trend koji je nastao kad se pojavio prvi Xbox (ne One). Dok je PS2 suvereno vladao, Gates je odlucio da se upusti i u tu trku. I u to vreme je bilo jako tesko reci nekome da kupi konzolu a da nije PS2 ili Nintendo. U Americi se nije koristio izraz konzola nego Nintendo. Dok u Evropi i kod nas izraz konzola je bio zamenjen sa Sony. Jedini nacin MS-a da udje u trku je bio da ljudima ponudi igre koje su dobre a koje ne mozes igrati nigde drugde. I onda su svi koji su uzeli konzolu pravdali svoj (ne)uspeh kupovine sa recenicama tipa “ok, a da li ti mozes da igras Ninja Gaiden i Jade Empire?”

Taj trend se nastavlja na sledecoj generaciji samo u vecoj meri. Sony cije igre za PS2 su bile 90% ekskluzive ih nije gledao tako nego samo kao igre. Ali je uvideo da marketinski trik Only On Playstation (Xbox360) itekako pali pa je i on krenuo niz vetar. I naravno svemu tome je doprineo internet i hot headed klinci zeljni merenja e-penisa.

Drago mi je sto taj trend polako umire iako Sony nikad nece napraviti njihove indirektne first party igre multiplatform. Ali neka. Sony je pravio igre za svoju konzolu kad Xbox nije ni postojao.

Meni sve ovo lici da MS izlazi iz izraza “konzola” i hoce da ponudi Xbox kao opciju “ako ti se ne cima sa kompom”, sto je po meni sasvim korektno. Sto kaze @robotnjik pare ide u isti kos, a to dal se prodalo na konzoli ili na PC-ju nije uopste bitno.

Jedva cakam mlade narastaje kao vlasnike konzola koji su jos bili jako mali kad se vodio rat ekskluziva. Malo manje cemo se nervirati :smiley:

Jedino sto ovde nije fer i korektno i donekle opravdava ceo taj rant o X1 ekskluzivama koje dolaze na PC, jeste cinjenica da je MS nagovorio milione ljudi da kupe konzole jer ce te sve dobre nove igre moci da igraju SAMO na Xbox One. I sad radi suprotno.

Ali opet se postavlja pitanje: koliko od tih miliona nezadovoljnih igraca koji se osecaju prevarnim bi reklo “sta? igra izlazi i za Xbox One i PC? e onda cu kupiti pc ili graficku koja kosta kao dva xboxa”. Mozda 10% ako i toliko.

Just sayin’

1 Like