Šta vam je danas ulepšalo ili sjebalo dan? - Vol. 6

Realno jeste tako :joy:

1 Like

Nezvanicno mnoge firme rade do 12 petkom, samo to jos uvek predstavljaju kao neki benefit za zaposlene, pa si kao srecan sto radis “samo” do 12. Ovo je narocito izrazeno do sada bilo u letnjem periodu.

Postepeno skracivanje radne nedelje je verovatno neminovno, kao i fleksibilniji model rada sa mnogo vecim procentom rada od kuce, nego sto je to do sada bio slucaj.

Moram priznati, ipak, da sam zacudjen za UAE, za koju vazi da je uz astronomske zarade (arhitekte se npr ubijaju od para) dosta zahtevna za rad, slicno kao i USA.

Verovatno ce se i Kuvajt uskoro prilagoditi, na ovaj ili onaj nacin, jer su to globalne tendencije, bas zbog takvih koji pakuju kofere, ali ozbiljno.

1 Like

Ovo će najviše važiti za državne firme i vladin sektor. Mislim, oni to već duže vreme ‘nezvanično’ praktikuju. Ugostitljske, prodajne i servisne delatnosti ne verujem da će nešto puno doticati, jer vikendom imaju najveći obrt.

Verovatno su vlasti u UAE uvidele da jedan dan kaskanja za svetom utiče na biznis, pa na ovaj način mogu maksimalizovati ‘sve radne dane’ da budu deo poslovnih i finansijskih tokova.

Ovi moji ovde će to uvesti isto kada bude i Saudijska Arabija, tako da ono što kaže stariji brat, tako će i biti.

2 Likes

Ima izreka “ko drži do sebe, taj petkom posle 12h ne radi”. Sprovodim to uspešno godinama :smiley:

3 Likes

Ne znam sta kaze Struka a ni sta kaze Lood,moraces njih da pitas. :slight_smile:

E sto se tice ove slike sa kineskog rovera, pa iskreno ono premalo je to necega da bi sad mogao nesto da tvrdim , ono sve je moguce, ono moze da bidne ali ne mora da znaci.
Inace postoje jos od ranije dosta slika uzetih iz orbite Marsa i Meseca koje ukazuju da se tamo nalaze neke naizgled neprirodne formacije koje znatno odudaraju od okolisa i koje tesko da su deo okolisa i prirodne strukture, sad da li su te eventualne gradjevine tamo jos u funkciji ili su odavmo napustene i to su mozda samo ostaci necega tesko je reci.

Inace citao sam i gledao neke dokumentarce o navodnim tajnim Apolo misijama na Mesecu, projekat Apolo je okoncan 1972. godine kada je bila i poslednja Apolo misija Apolo 17 u Decembru 1972. godine ali navodno su bile jos 3 tajne Apolo misije i na toj poslednjoj Apolo 20 misiji 1976. godine (u koju su cak bili ukljuceni i Rusi odnosno Sovjeti) su blizu kratera Delporte na Mesecu navodno otkrili jedan davno napusteni ili sruseni svemirsku broj cilindricnog oblika (kao u obliku cigare) duzine oko 3 ipo kilometra ali je bio vise samo rujina i odavno van funkcije, ono ko zna koliko je tu vec stajao mozda i stotinama ili hiljadama godina i unutar tog objekta su nasli tela 2 vanzemaljska bica , jedno musko i jedno zensko, musko telo nije bas bilo dobro ocuvano ali zensko telo je bilo prikaceno za cevcice i uronjeno u neku smesu, neku tecnost sto lici na tecni vosak ili nekakav gel i bila je u nekom stanju hibernacije ili kriogenog sna i to zensko bice je izgledalo slicno ljudima ali se ipak razlikovala od ljudu i bilo je ocito da ipak nije covek odnosno da pripada ljudskoj rasi homo sapiens , recimo je navodno imala 6 prstiju i nije imala nozdrve (ili je umesto nozdrva imala kao dve rupice) i jos neke fizicke karakteristike koje odudaraju malo od ljudskih i navodno oba tela kao i neki ostaci sa tog broda su doneti na Zemlju gde se i dan danas proucavaju.
Inace sa tom pricom je izasao Viliam Rutledz bivsi astronaut koji danas ima 80-ak godina i zivi negde u Africi (mislim u Ruandi) , otisao je iz Amerike nakon sto jeobjavio tu pricu.

Sad da li je ta prica tacna ono ne mogu da garantujem ali je svakako moguce da jeste.

Recimo jos krajem 60-ih ili pocetkom 70-ih par ruskih naucnika je izaslo sa revolucionarnom teorijom da je zapravo sam Mesec vestacka tvorevina i izneli su i niz argumenata zbog cega smatraju da je to tako, pa recimo i Dzord Lukas je bio inspirisan tom teorijom kada je osmislio Death Star iz Star Wars-a.

1 Like

Најепша зима. Мало се сунце куробеца али неће још дуго :smiley:

4 Likes


ZZimska idila

5 Likes

Ajde u planine :wink:

1 Like

Ulepšalo: Godinama sam čekao na ovo


RTX 3060ti i Ryzen 7 5800x
Plakao sam doslovno kad sam uzeo komp. Poslednji put sam imao komp za gaming kad je graficka bila maks 128mb i Athlon procesor…

24 Likes

Da te dugo sluzi!
Odlicno izgleda setup. Dodao bih samo malo bolji monitor :wink: I to je to, spreman si

1 Like

Fantazija :+1:
Zver od mašine :+1:

1 Like

I ja bih plakao sad u sred ove krize zbog kriptovaluta, sigurno nije malo para, samo ta graficka je kao next gen konzola pretpostavljam? :slight_smile:

Ja msim da sam negde 10-tak godina radio poslednji upgrade. :thinking:

1 Like

Da sam tražio antimateriju lakše bih je našao nego grafičku, al čim sam je našao na jednom mestu ispostavilo se da taj dečko sklapa konfiguracije, nisam se mnogo dvoumio. Kako god ‘overpriced’ je sve, a bolje da će biti po pitanju cene i komponenti ne verujem…

3 Likes

Jel planiras i da rudaris sa tim, u “slobodno” vreme dok ne igras nista?

1 Like


Jbg, nisam izdržao.

23 Likes

Stiglo Apple pojacanje iz firme:


Auu @umnjak gde si nasao tv? Ne uspevam nigde da nadjem taj model.

6 Likes

Tamo mozda , ovde nema :grin: ovde je cx najnoviji :joy:

2 Likes

Tako je. Zato i pitam kako je dosao do njega :slightly_smiling_face:

1 Like

Da da. Jedina razumna opcija.

Nisam planirao iskreno… :thinking: