Šta vam je danas ulepšalo ili sjebalo dan? - Vol. 6

25.12.
Dobio sam cerku :tada::confetti_ball:

Istog dana, vanredno stanje u mom gradu zbog izletanja cisterne sa amonijakom.

26 Likes

Čestitam

1 Like

Ili Amina :grin:

2 Likes

Čestitam druže @kima81 :confetti_ball::heart:

1 Like

Ode Legenda, R.I.P.
преузимање

6 Likes

Ode još jedna legenda i to kakva :disappointed_relieved:, nek mu je večna slava.

jadni nasi gastarbajteri, da krenemo da uplacujemo neku pomoc? ;(

mom drugaru koji instalira opticki net uplatili 5000e i odmor do sredine januara u srbiji, verovatno da ne gleda taj raspad sistema, i odmori se malo u svojoj sjajno uredjenoj drzavi…

prepostavljam da ovakve objektivne vesti o propasti zapadne civilizacije kakvu poznajemo (nema uopste veronauke, jel moguce?!) mogu da se procitaju i u drugim progresivnim zemljama poput kazahstana, severne koreje, kube…

7 Likes

Malo je reći legenda

Mislim… generalne informacije u clanku su “istinite”, samo, eto Kurir. Senzacionalizam, koji bi trebao da pokaze nako je na zapadu lose. :grinning: Nemojte nikoga zaliti. Mada uplate primam i dalje ako neko zeli. :joy:

INACE, zaista nema lekova. Moja cerka je imala gripu, temperaturu pre 3 nedelje, i nema npr. Nurofena, nigde da se kupi. Verovali ili DA, mi smo morali organizovati taj lek da nam se posalje iz Srbije, gde ga ima u izobilju. Tako da su nam slali. Eto, nekome za clanak. “Ocajna porodica iz Zrenjanina je u Nemackoj ziva zahvaljujuci leku iz Srbije, evo i kako…”.

Takodje deo manjka strucnog osoblja SVUGDE je ziva istina. Bolnice zatvaraju odeljenja. Juce bili kod nas prijatelji koji su doktori u nasoj bolnici lokalnoj. Oboje kljucaju za stolom, jedva gledaju, nemaju dovoljno kolega, rade sami celu smenu od 12 sati. Mislim, da, imaju platu 12 hiljada eura mesecno, ali opet. :joy: Mislim, dace oboje otkaz, ali hocu reci da taj nedostatak, je los za zemlju, dobar za to osoblje, jer mogu da odu bilo gde da rade, za jos vecu platu. Isto vazi za mene i IT npr. Nikada bolje trziste rada, da trazis posao. Tako da, moze i tako sa pozitivne strane da se gleda. Primer tog tvog drugara je verovatno takodje to, poslodavac daje velike povlastice kako bi zadrzao radnika.

Nebitno, samo, kratak komentar na clanak. Ako se u Kuriru tako moze nazvati gomila slova slozena u odredjeni redosled. :slightly_smiling_face:

1 Like

Isto u kanadi raspad sistema – pričam sad već godinama o tome, al ne smem više jer je u srbiji još gore pa mi se onda ovde podsmevaju. :laughing:

Nije poenta da poredimo sa srbijom, nego da vam predočim kako je u belom svetu. Ja sam očekivao više, moram da kažem. :woman_shrugging:

3 Likes

Pa izgleda da je svuda raspad, ali ipak malo manji. To je najbolje cemu covek moze da se nada.

Lekovi iz srbije, standard iz Nemacke i Kanade. :slight_smile:

Najvaznije je pobeci od ove politike i ludila. Sve ostalo nekako i ajde…

1 Like

@Scalper @MladenVR Popravljena mi je cijela godina kad sam vidio ovo :smiley:

1 Like

Profesorski!!

Nista ono dva prsta, uvod, razrada i zakljucak. :grin:
Kratko i jasno.

Rekordi su da se postavljaju

1 Like

Korona. U utorak sam imao visoku temp., tresao se ispod 2 jorgana celu noc, bas je bilo lose.

Lekari debili - nije sigurno korona, bakterijska je zbog crp-a, dali antibiotik. Danas izgubio culo ukusa, odradim test, naravno pozitivan.

Zvanicno mi ovo prva infekcija, ali mislim da su realne sanse da do sada nisam zakacio 0%.

Maske naravno niko vise ne nosi pa ni ja… tako da vise prevencija ne postoji, i samo je pitanje vremena bilo. Virus ko svaki drugi, samo malo jaca temp 4. dan inkubacije od inicijalnog kontakta.

8 Likes

Ja imao pre dva meseca. Jedan dan blago povisena temperatura, drugi dan imao osecaj da mi se meso odvaja od kostiju na nogama. Treci dan proslo sve

1 Like

Ti si bolje prosao, mene i dalje drzi pomalo, ali nije strasno… Mislim nema tu sta, zivecemo sa koronom narednih 100 godina.

Desavalo se i pre. Meni se desilo pre 4god jos sam bio u Skoplju u sred leta na 35 stepeni.
Sedimo na veceri i samo krece temperatura. Bukvalno sam se iskrivio imao sam 39.5 mislio sam da cu da riknem. A sutra ujutro vozio za BG nazad. Uzas.
Drzi se i da te sto manje usere. Samo da nema posledica i cao.

Ma jok, vec imam sve moguce posledice svih bolesti koje postoje, tako da tu nema sta da se pogorsava vise.

Inace, ako smem da dodam, prigodan kraj za ovu godinu. Nisam ni jelku okitio, prvi put u zivotu.

Decembar je bio iz pakla.

Tata mi je pre par nedelja dobio mozdani udar, a nakon toga i koronu, lose je i jos je u batajnici.

Na emotivnom planu isto bilo jako dramaticno, bolje i da ne pricam, slede mi verovatno godine psihoterapije.

Jedina pozitivna stvar, promenio sam sluzbu posle duzeg vreman i presao u IS/IT Sourcing, za 50% bolju platu. Nije bas kao u Nemackoj ali necu ni umreti zbog hiperinflacije. I sad sam kao neki ekspert.

Moze da ide dodjavola ova godina, sto se mene tice.

10 Likes

Ha, nismo ni mi. Ostala nam ukrasna svetalca oko prozora u dnevnoj sobi od prošle godine, to upalim svaki dan, eto novogodišnje atmosfere. :laughing:

Nekako nam dosta svega. Ja samo oću da blejim, igram igre i gledam filmove. Još me neki virus zakačio, ne znam jel korona al barem su simptomi blagi. Brojim dane do kraja odmora i već mi deluje da je premalo ostalo. Totalni burnout.

Al na tebe se izgleda sve sručilo odjednom. Drž se, šta drugo da ti kažem.

1 Like