Šta vam je danas ulepšalo ili sjebalo dan? - Vol. 5 (Part 1)

Koje od ta dva je teze?

Ljudi treba mi mala pomoć?
Znam da su male šanse ali čisto da pitam… Zna li neko nekoga u katastru u Zemunu? Ili u ministarstvu gradjevine i urbanizma?
Predali smo zahtev za uknjizenje još 12. aprila medjutim ništa, rekoše 7-8 dana i evo još se čeka…
Pa da pitam i ovde ne znam više gde, hitno nam je, a po proceduri ovde izgleda nema leba…

Uh druze ja radio u opstini.
Zabole njih za sve.
Moras licno da ides i smaras. Zajebao si se jer si cekao da te zovu. Trebao si na svakih par dana.

Izvini jer mi malo komicno, rekao si jos u aprilu kao predao :grin:. Mnogo slucaja traju i mesecima, godinama. To zavrsi u fioci, kao podloga za solju itd.
Nazalost nema trece. Ponedeljak 7.30 ujutru, dobro jutro ja dosao za to i to. Ako se pravi ludi, e onda se krene sa pretnjama, jer drugacije ne rade.

2 Likes

Haha. Oj srbijo…

Bahatost na delu. Da de ja pitam 300000+ ljudi ima u javnim sluzbama koji ne rade NISTA.
Svima otkaz, jer su i dosli preko veza, platili svoje radno mesto itd.

2 Likes

Kupili smo pre malo vise od nedelju dana u tehnomaniji klima uredjaj, gorenje KAS 35, isporuceno prosle subote. Isporuceno je od strane Gebruder Vajs kurirske sluzbe. Nismo je ni otpakovali, jer nam je receno da ni slucajno ne ugradjujemo na svoju ruku nego da cekamo ovlasceni servis jer cemo izgubiti garanciju ako se nesto osteti. Serviseri su bili jutros, jer radimo do 7 uvece i ne mozemo radnim danom, i rekli su da spoljna jedinica ne odgovara tj da nam je isporucena KAS 21 uz KAS 35. Kazu da nisu iznenadjeni jer ljudima stizu klime koje su sa ciglom i vec ugradjivane.

Zvakli smo Tehnomanija call centar, i rekli su da moramo da prijavimo 24h od isporuke problem i da je problem sto smo potpisali da smo preuzeli. Medjutim, nije to televizor ili konzola da se odmah otpakuje i koristi i kada kupis u tehnomaniji sigurno neces da teras kurira da ceka dok otvoris i ne izvrisis detaljnu inspekciju. Stvarno nisam ocekivao problem, mada serviseri nisu bili mnogo iznenadjeni… Da, kutija mi je delovala nesot manje, ali nisam bas neki ekspert za klime…

KAS 21 unutrasnja jedinica nije ni otpakovana i dali smo serijski broj da vide da ne odgovara, ali je stvarno jako lose sto uopste pokusaju da svale odgovornost na nas. Serviseri su rekli da sedmica jednostavno nije kompatibilna i da ne moze ni da se normalno ugradi tako da sam sada ostao bez klime od 30.000 u najgorem slucaju a u najboljem moram da se nedeljama i mesecima drndam sa reklamacijom. Pritom, serijski broj KAS 21 je ocigledno u njihovom sistemu i naveden je u tiketu, ja ne bih mogao da ga imam da pokusavam da napravim tu sad neku prevaru.

Ja sam komplet tehniku za novi stan uzeo od njih. Super je sve prošlo, ali su me posle ispalili za neki telefon što sam uzeo za kevu, bilo je u pitanju 3.500 dinara, platim ja karticom, oni uredno skinu pare, a posle 3 dana se javljaju kako nemaju više taj model i nude mi neke druge naravno skuplje. Cimao sam se još nedelju dana dok mi nisu vratili novac. Od tada ih obilazim u širokom luku. Posle su neki moji drugari imali problem oko isporuke nekih tv-a, a i da napomenem da su mi frižider od 90.000 koji je inače 203 cm visok isporučili kombijem i to vodoravno, malo mi je falilo da ne prihvatim da ga uzmem, sve u svemu su indijanci i treba ih izbegavati.

1 Like

njihova je greska,tako da moraju da ti isporuce drugu klimu,ili tu spoljasnju jedinicu koja odgovara…ako su bezobrazni zovi zastitu potrosaca,mozda oni mogu da rese…

Problem je unutrasnja, spoljasnja je ok. kas 35… ma, uzas, sve mora da ti presedne i debilnoj drzavi sa debilima.

Uzas,znam kako se osecas jer sam imao par puta problem sa nekim uredjajima koji su bili u garanciji,ne u tehnomaniji nego u win win-u…Debilizam,u Nemackoj zbog takvih stvari neko popije otkaz,jos bi ti i ugradili klimu za dz samo da ti se oduze,a ovde si ti kriv…

4 Likes

E to, a ovde odma svale krivicu na tebe. Crkli dabogda svi i da ostane samo kupujem prodajem…

6 Likes

Piši na zaštiti potrošača, nekoj inspekciji, rešićeš problem sigurno, mada nerviranje niko ne može da ti plati.

1 Like

Auh bre, secam se teme… Ti i ja smo istu klimu uzeli, na moju srecu nisam imao problema. Od sada nista sa Tehnomanije! WinWin sam precrtao, ovi su sledeci.

Win win svakako svi precrtajte jer na samo sto imaju skart robu nego je i vlasnik Brat mu Andrej.

4 Likes

E pa blago tebi, ja sada moram da prolazim kroz pakao. Najgore je sto te doceka nadrndana sluzbenica i ni pet ni sest - ti si kriv!!! Neverovatna kolicina neprofesionalnosti. Nije problem greska, svako gresi (mada u 9 od 10 slucajeva nesto ne valja sto je vec alarmantno), problem je taj stav da je kupac uvek kriv.

Ali kako si ti kriv? Jesi ti isao da pakujes sebi posiljku

Pa ne, navodno samo jer sam preuzeo posiljku, nisam izvrsio detaljnu inspekciju, otpakovao ispred kurira…To je verzija koju nam je isprocala sluzbenica reklamacija u tehnomaniji.

Pošalji račun i objasni situaciju na http://zastitapotrosaca.gov.rs pa će onda oni da ih kontaktiraju i videćeš kako će odmah da promene ploču.

1 Like

Sacekacu u ponedeljak da vidim u kom pravcu ide.

Ma neće ništa da preduzmu dok im ne pripretiš, bez pardona, kad su oni bezobrazni ti treba da budeš bezobrazniji ili “ko tebe kamenom, ti njega Kebom” :slight_smile:

2 Likes