Šta trenutno igrate? vol. 3 (2014)

Nakupile se stranice u prethodnoj temi pa da otovirmo novu, dakle, sta igrate i pozeljno je iskazati i sopstveno misljenje o igri, ne samo igram COD npr… Da bi neko ko prati ovo koliko toliko pozeleo da zaigra neku igru :slight_smile:

Poceo Red Dead Redemption , odigrao prvih mozda sat ipo igre.

Ono sta znam , cini mi se dobro ali opet ne mogu bas da kazem ni da me je nesto mozak pomerilo (kao recimo svojevremeno Assassin’s Creed 2 ili Metal Gear)
Sto se tehnickog dela tu je sve perfektno , pocevsi od grafike , fizike , glume, zvuka oruzja, zvuka kocija , takodje i taj Divlji zapad je odlicno docaran (iako se nisam nikad lozio na te kaubojske fore), ali sto se tice samih misija ono , nisu lose ali ne mogu da kazem ni da su sad nesto preterano zanimljive i mastovite , ali dobro valjda ce i misije postajati zanimljivije i raznovrsnije kako prica bude odmicala ; )
Takodje i kao manji nedostatak igre naveo bi i taj open world , odnosno nekako mi se cini da je preveliki prostor nedovoljno iskoriscen i da u njemu bas i nema mnogo toga zanimljivog da se radi.

Poranio si, trebalo je da bude lepo 200 strana u temi, pa da ceremonijalno ode u penziju :slight_smile:

Pošto sam juče nabavio i PSP, počeo sam da igram par ekskluziva. Taman da podelim utiske.

The 3RD Birthday - TPS koji je napravio Square Enix. Ima interesantnu mehaniku posedanja drugih ljudi i koristeći njihovo oružje i trenutnu poziciju za maksimalno tamanjenje protivnika. Grafika je solidna, mehanika putovanja kroz vreme i posedanja ljudi je interesantna i pruža mnogo taktičkih mogućnosti, količina oružja i modifikacija za isto je takođe enormna, barem za PSP igru. Jedina mana je po meni težina, igram na Normal a u trećoj misiji sam izgubio 130 vojnika i jedno 3 sata života. Možda sam under-levelovan, ili je jednostavno lošije dizajniran nivo, sa maratonskim bossom. Ali svakako bi je preporučio svima koji imaju PSP ili Vitu, jer se igra nalazi i na PS Store-u.

Kingdom Hearts Birth By Sleep - Prequel serijalu, i jedna od najlepših igara na PSP-u, sa tri kampanje i gomilom skrivenih protivnika, bossova, itema i kombinacija za napad. Sistem borbe je ovde drugačiji nego u prethodnim delovima, jer su specijalni potezi, magije i itemi poređani u slotove, koji se koriste i vremenom pune. U početku mi je to bilo čudno, ali sam ubrzo shvatio da je to mnogo bolji sistem nego u Kingdom Hearts 1 i 2, nekako je elegantniji je jednostavniji za upotrebu. Priča je mnogo interesantnija nego u Chain Of Memories, Coded ili 358/2, jedino nisam siguran kakav je u odnosu na Dream Drop Distance. Svetovi koji se obilaze su interesantni i šareni, sa interesantnim bossovima na kraju. Baš me interesuje kakav će biti remake na PS3.

Persona 3 Portable - Do sad nisam odigrao nijednu drugu Persona igru, pa nemam sa čime da je uporedim, jedino sa Devil Survivor, spinoffom koji je takođe smešten u Shin Megami Tensei univerzum, ali je mehanika drugačija između te dve igre, iako ima par dodirnih tačaka, osećaju se baš drugačije. Elem, igra je jako dobra, sviđa mi se mehanika Socia Link-a, tj. što se više druži glavni lik sa drugim likovima, to Persone postanu jače, što se sjajno uklapa u priču iz igre da su Persone oličinje ljudske psihe. Dobra je i ideja da likovi mogu da osećaju umor, pa da zbog toga budu lošiji u borbi, da češće promašuju. ređe rade Critical napade, itd. Svaka Persona i portivnik ima neku slabost i jačinu, pa se na osnovu toga pravi formacija tima i ko će kada da napada ili da li će umesto napadanja da se fokusira na Support i lečenje svih.

Patapon - Dobra je igra, sa dobrom idejom, da se pomoću bubanja i ritma zadaju komande malim Pataponima. Jedina igra koju sam ostavio, jer izgleda nemam osećaj za ritam koji je potreban za ovu igru, ili sam jednostavno glup, pa ne razumem potpuno mehaniku, jer ne mogu da veže, veći Combo od 3-4. Za onog ko ima bolji osećaj za ritam, mogu da je predložim bez problema.

ma gde poranio, trebalo je jos 01.01.2014 da se otvori novi hehehe, kod mene je doslo do 99 strana i to ja imam onaj maximalni broj postova po stranici postavljen, dakle mnogo je kumeeeee :slight_smile:

ja sam je igrao nesto malo samo i stoji mi na check listi za prelazenje, nekada naravno heheheh

sto se tice otvorenog prostora, deluje prevelik, ali razmisli malo sta je pa tada imalo da ga popuni??!? :smiley:

precicu je kad-tad i ako mi se toliko bas bude dopala (igrao sam je mozda jedno 3 sata ukupno, i krenuo na nesto novije jer mi je vise drzalo to novo paznju, cekao sam nesto izgleda da izadje ne secam se samo sta), takodje i Undead Nightmare planiram da predjem odmah iza originalne

Ne dirajte mi RDR :smiley: Morate ga igrati polako, uzivati o otvorenim prostorima, flori i fauni itd… :stuck_out_tongue: Pa ne znam zasto ga prije niste presli? Igra je remek-djelo, o kraju da i ne pricam, jedan od najboljih zavrsetaka u igrama (po meni)… UN obavezno odigrajte. S lakocom ulazi u Top 3 DLC-a sto su ikad izasli… Vlado, poslije AC-a, nemoj se bacati ni na sta drugo :smiley: hehehe

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

Opa. treca tema :smiley: Treca sreca :smiley:

Posle AC4 imam zapoceto ono od pre, Uncharted 2 gde sam dosao do kraja maletene, chapter 18 cini mi se a ima 22 do kraja valjda kako se secam (prelazim drugi put), dalje Infamous 1 da predjem i pocnem 2 konacno, kao i GOW Ascension koji krecem drugi put, tj presao sam vec 1/3 ponovo :smiley:

E sad, mozda sve batalim i verovatno krenem samo na

infamous 1, koji hocu da zavrsim, zanimljiv je iako je mator dosta, ali dobro se drzi
i naravno RDR o kome pricamo sada hehehhe

Auu bre ti dosta cesto prelazis iste igre ponovo, meni se te veoma, ali bas veoma retko desava…sad kad razmislim ne mogu da se setim igre u ovoj generaciji koju sam dvaput presao. Cini se da je to samo bio Batman AC…ako se na snes-u ne racuna super mario world koji sam jedno 20-ak puta presao :smiley:

Znam da sam pokusao neke ali nikako nije islo…

Posle malog odmora od Xbox-a, poceo Crysis 2 na supersolder tezini. Takodje igram Nier, tek sam na pocetku ali za sada nije lose, muzika za pohvalu i prvi boss je dobro osmisljen.
Na PSP-u Growlancer uveliko, uf koliko cu da nahvalim igru ali kad je predjem, vrv imam jos min 10 sati da je igram.
Megamena pauzirao, da skupim snage za kraj. :smiley:

Obavezno da odigrate RDR, jedna od najboljih igara na prošloj generaciji, otvoren prostor, mini igre, sama raznovrsnost igre je genijalna. Pa samo nekoliko sati sam nameštao likove na prugu da ih pregazi voz :smiley: Undead Nightmare mi je bio malo dosadan pa ga nikada nisam ni završio, repetitivan je bio malo više i zato me je smorio.

Sent from my LT30p using Tapatalk

Nije cesto, zapravo retkooo kada to radim, a sada mi doslo jer su bas dobre igre u pitanju… Poslednje sto sam presao 2 puta i poceo treci je AC2 i to jos cim je izasao, znaci presao rekao u jeee idemo opet :slight_smile: hehehe

Sada takav u jeeee mi izaziva jedino Uncharted serijal…

Forzu igram stalno tako da to nije prelazenje jednostavno igra nema kraja heheh

Neke vidis da ne mogu ni jednom da predjem kao ubogi NFS Rivals, ne ide bre jednostavno i gotovo, nije jedina vise igara ima koje probam odigram pola sata ili sat i vise nikada ne upalim, evo nekih koje se secam tako

Never Dead
Knights contract
Remember me
Brutal legend
Kingdoms of amalur reckoning
Fable 3
Halo 1 hehehehe i svi ostali sem Halo 4
NFS sve posle shift 2, trash bre, ne ide, igrao sam Most Wanted malo vise, on je i mogao sa prodje, sve resto kanta
Syndicate
Velvet Assassin

Ima jos nekih igara tako za koje sam siguran da nikada necu da ih upalim vise… Opet, ko zna koliko cu da se smorim da resim da ih upalim, pre cu da predjem AC2 ponovo nego neku od ovih heheheheh

Sent from my HTC One X using Tapatalk

isto ko i ti studio,probao sam halo-e,fable 3,syndicate i jos par igara i posle toga ih vise nikad nisam upalio.

zavrsavam gow 3 i razmisljam se da li da krenem opet catherine ,prvi put sam probao i udubio se u pricu,ali onaj gameplay i ono me je nacisto odbilo ali se dilemim da jos jednom probam i sve mislim da cu je posle ovog puta lagano preci…

ma imam ja na spisku jos igara koje nikada necu da predjem, ne znam samo sta li mi i dalje traze na hardu heheeh, eno u FSD imam 101 igru ubacenu, i malo manje XBLA igre, koje btw sam skoro svaku igrao sto je nagore :), bilo je i tu nekih koje sam samo probao, ali to sam momentalno izbrisao, sve one sto valjaju sam ostavio pa bas kad nemam sta da radim ja ozezim Splosion Man-a npr heheheh, pre jedno 3 nedelje od prilike, dunulo mi da igram PacMan-a, razvalio sam 3-4 nivoa sve sam postavljao High Score-ove svuda, dok mi nije opala koncentracija, onda sam poceo bezvezno da ginem a pre toga nigde nista… ali eto bitno je da sam se slatko odmorio tada :slight_smile:

Sram, sram da vas bude :stuck_out_tongue: Iskoristite priliku dok ne izadju igre sa jos boljom grafikom i fizikom, onda ce vam sve biti puf, kao meni pojedine igre…

Ja sam u stanju da igram neke igre po par puta. Tipa DMC4, Lost Planet 1 sam presao po pet puta minimum. Heh

Update: Jos i ovo, npr tabacine, tipa Tekken, SF, Mortal Kombat. Ne smatram da sam presao ako ne predjem sa svim likovima arkadu i da otkljucam svima filmove i to.

Jedina igra koju sam presao vise puta (3x) je Skyrim. Igra je jednostvano remek delo. Nema igre koja moze da joj parira. Prvi put kad sam je presao…game blew my mind…trckarao okolo pravio armor itd i na kraju resim jos jednom da odigram…igram igram igram i uvek nailazim na nesto novo…predjem i 2. put igru nastavim malo sa istim saveom i na kraju odlucim jos jednom…tu sam stao…presao 3. puta otkrio ponovo mnogo stvari, napravio armor i pravio haos po gradovima :smiley:

i za takvim igrama covek da ne zali da da pare za originale… I rest my case :slight_smile: (zato sam imao sve original exclusive games za ps3, nisam zalio ni dinar/euro za njih, namerno kazem imao, jer ih vise nemam heheheh, ali bilo je lepo dok je trajalo, sada sam imam backup istih na hardu i CFW konzolu, mnogo jak feeling za osecaj kada se uzme omot i listaju one knjizice)

Ja sad samo igram Forzu 5, samo mi se ona i igra, nikako da nastavim Last of Us zbog nje.

Nisam mogao ni da sanjam da mogu takp da se zarazim racing igrom…evo sad sam tabao Rivals mode preko 2 sata…na kraju uzeh da vozim neki Prototype automobil Audi e-tron i prodje me need for speed :smiley:

Sutra cu uploadovati neki klip

forza te tera da je igras jer je jednosavno realna, zaludjenici za kola je i prave, mora da valja… Zelja mi je da kupim racing sediste i extra volan i da to namestim da vozim po ceo dan kad bih mogao hehehe

Ista prica… Odigro sam prvi put kad je izasla na pc sa kontinuiranim orgazmima planiram treci put na xboxu da je opicim jedva cekam