Šta trenutno igrate? 2023. (Part 2)

Poceo The Last of us 2 , iskustvo onako, dok nisam dosao do stalkera i mracnih prostorija da mi je par puta srce stalo :grinning: Ispratio sam da je nekoliko clanova pisalo da taman kad misli da je igri kraj, jos se nastavi i da davi. Nadam se da nece biti takvog iskustva :slight_smile:
Za pricu, prvi deo mi je odlican jer sam gledao seriju taman i jedva sam cekao da igram, za pricu u drugom delu cemo videti vremenom al sigurno mogu reci da je gameplay odlican. Naravno, one scene na skip :grinning:

Hoce li neko da igramo Warhammer Darktide?

1 Like

Sinoc sam zavrsio The Last of us 2 , negde oko 20h mi je trebalo. Odlicna je igra, gameplay je dosta popravljen u odnosu na prvi deo, prica je isto dobra mada neko je isto pisao ovde da su malo preterali, mislio sam 3x da je kraj, kad ono prica se nastavlja. Ovde sam par puta imao frku kad iskoce ili se vijam sa nekim, sto u prvom delu nije bilo.

Hvala @padawan sto je uskocio za igru :slight_smile:

1 Like

Far Cry 5 Imam ga na Steamu, bas mi je legla posle Atomic Heart-a koji je bio onako, i PC Game Pass-a od kog sam odustao.

Igram Chicory: A Colorful Tale. Na početku sam sve bojio kao slikovnicu iako mi je igra govorila gdje da idem i bilo je jasno da ne moram. Ali bilo je zanimljivo napočetku, sve sam uljepšavao. Poslije prvih pola sata tako onda sam počeo da igram zaprave i tek onda počeo da shvatam koliko je zapravo dobra igra. Ima mi neki vibe Earthbound, ne znam zašto, možda zbog mogućnosti da zoveš telefonom roditelje kao tamo. Igra je u osnovi dungeon crawler, većinu interakcija koje vršiš sa svijetom je uz pomoć boje. Prepreke su kreativne, npr. gljive koje narastu kad ih obojiš pa možeš od njih most napraviti i preći ili obrisati boju i ukloniti ih kao prepreku i onda stalno dodaji neke nove, npr u zadnjoj dungeon su bile bube koje nose ogroman kamen na koji se možeš popeti i onda im crtaš trag bojom kuda hoćeš da idu jer one se hrane bojom i tako se popeti na mjesta koja inače ne možeš. Super je osjećaj kad konačno provališ zašto su tu.
Takođe dobijaš nove sposobnosti, da osvjetliš bojom tamne pećine, da plivaš u svojoj boji i provučeš se kroz sitne prolaze, da skačeš itd.

Takođe igra je skroz casual i nema combat osim protiv bossova a i tu je opušteno, možeš da pogineš koliko god hoćeš puta i on samo ustane i nastavi a čak ima i opcija da skipaš boss fight ako te ne zanima. Ja sam ih igrao jer su mi zanimljive bile.

Priča je na momente iznenađujuće ozbiljna. Artstyle i likovi jesu slatki, ima humora, ali neke ozbiljne teme se provlače poput depresije i nedostatka samouvjerenosti.

To su mi neki utisci za sada, mislim da sam tek na pola igre.

6 Likes

Dead Island 2 konačno došao na red kod mene. Igra izgleda i radi brutalno na SX. LA fenomenalno detaljno odradjen a makljanje zombija je taman onako kako se sećam iz prvog dela samo modernizovano za 2023. Gore sistem je nešto od najbrutalnijih stvari koje sam igrao u poslednje vreme, i pored toga što igram cenzurisanu verziju. Krvi, creva, razkrinkanih ljudski tela svuda, a cenzura je da ne mogu „mrtvog“ zombija da seckam dalje dok lezi na zemlji, to im je previše bilo. :laughing: Svidja mi se baš, zainteigiran sam koliko je zaista detaljan krafting oruzja, deluje kao bitan fun faktor ove igre. Kriminalnl je jedino što nema photo mode igra.




Pošto igra počinje na Bel-Air u ima dosta hintovanja i parodije na poznate ličnosti iz stvarnog zivota. Kako filmskih glumaca, tako i Twitch streamera koji su zvezde za sebe današnjoj omladini.

8 Likes

Odličan je dead island 2, baš ispolirana igra kako i treba da bude, a ne kao većina današnjih igara koje se krpe mesecima…
Na PS5 takođe radi odlično.
I da, fali foto mod definitivno jer ima baš lepih lokacija za fotkanje, a hud kvari slike :grin:

1 Like

Grafika je za nepoverovati.

Ali objective sa prvog screenshota :smiley: :smiley: :smiley:

Odigrao Astro’s Playroom iz dva sedenja. Čoveče koliko je kul igra, šteta što nije duža (bilo bi fino da nekad izbace kao standalone naslov), fenomenalan platformer, koji pokazuje pun potencijal Dualsense-a. Definitivno je kontroler miljama ispred Xbox kontrolera po pitanjima mogućnosti, samo što već vidim da će baterija da curi samo tako u poređenju sa Xbox kontrolerom koji mi traje nedeljama. Ali zato kreativnost mehanike u igri, prosto izmami osmeh kod igrača.

Započeo Spiderman Remastered verziju, vilica do poda za uvodnu misiju, brzo, puno akcije, odlični efekti, u rangu sa filmskom ekranizacijom. Igra je tako fresh i feel-good, tačno se oseti taj neki šmek Insomniaca, kojeg se sećam od ranije kad sam igrao Sunset Overdrive, ta color paleta, mehanika borbi, sve to pomešano sa proverenim receptom iz Arkham serijala. Bukvalno veseliji Arkham, tamo smo imali mračni i turobni Arkham City, a ovde je svetao i dinamični Njujork.

Kretanje je sjajno, satima bih mogao da swingujem Njujorkom i baš ta lakoća kretanja po gradu mi daje motivaciju za rešavanjem svih živih pointsa sa mape, što ne mogu reći za ostale igre, gde većinom samo proletim kroz main story. Ovde tražim rančeve, rešavam kriminalce… Ma sjajno.

Jedva čekam večeras posle konferencije, da se vratim u Njujork, da vidim šta me čeka, nakon što sam pokupio novo odelo :grin:

10 Likes

Završio sam konačno Personu 5 Royal, odradio sam sve ono što je trebalo da dobijem taj dodatni content, još jedan semestar i palatu. Na kraju mi je trebalo ukupno 155 sati za sve to. Sviđa mi se igra, samo mislim da ni jedna ne bi trebala toliko dugo da traje. Palate su super, to je najbolji dio kad zapravo igraš, ali po meni ima previše onih grupnih chatova i čitanja generalno. Odmoriću malo od jrpg neko vrijeme, fatigue is high a onda ću razmisliti hoću li igrati Personu 4 Golden ili ovu Tacticu kad stigne.

6 Likes

Astrobot mi je u top 3 igara na PS, i meni je krivo što ne urade kompletnu igru da traje mnogo duže. :heart_eyes:

A za spajdija, ako juriš platinu i da sve počistiš sa mape, u nekom trenu počne malo da smara zbog ponavljanja i onih zločina po ulici koje rešavaš. Ali dobro, nova ti je igra i neću da ti kvarim utisak, samo cepaj :joy::ok_hand: Ps, ja sam igrao onu običnu verziju.

1 Like

Ovo bude zamorno posle nekog vremena. Jos kad moras da cekas da “se desi”. Ali evo malog hinta, samo uzmes neki fast travel i nakon 5 selundi krecu da javljaju za crime in progress. Time saver ko kuca

2 Likes

E da, to kad čekaš da se desi zločin da bi jurio da ga rešiš na toj teritoriji. Nisam znao za fast travel foru, ja sam se vrteo po teritorijama i čekao dojavu. Dobro je znati ako rešim da pređem remaster verziju :joy:

Za sad me drži sve to, videćemo šta će biti kasnije. Ali mi je igra definitivno odlična, taman balansirana za lagane večernje sesije. :grinning:

Nije isključeno da me kasnije smori, pogotovo što me čeka toliko drugih PS ekskluziva: GoW, Horizon, TLoU, Uncharted, Detroit… A valjalo bi ostaviti prostora za Starfield u septembru :grin:

1 Like

Nisam još igrao Royal, jer još uvek nemam preteranu želju nakon prvog prelaska originalne verzije, ali su i tamo malo smarali sa količinom pričanja. Mogu da zamislim kako je u Royal sa dodatnim stvarima.

Persona 4 Golden je malo manje pričljiva, između ostalog jer nema tih chatova. I sveukupno je kraća. Ako znaš kako radi borbeni sistem, možeš lagano da pređeš većinu dungeona prvog dana kad se pojave. Shuffle time je broken mehanika. Jedino je zajebano ako hoćeš da juriš sve achievemente. Hardcore Risette Fan je užasan trofej/achievement.

Igraj Tsushimu, pusti ove mediokritete. :grin:

E da i to obavezno :grinning:

Tako sam radio i u Royal, kad se pojavi odmah išao i odradim ju cijelu pa sledeči dan pošaljem calling card i onda boss fight odradim.
A iskreno potpuno razumijem fa je i originalna verzija smarala količinom pričanja. Ova Royal je sve isto koliko sam shvatio, samo ima taj dodatni semestar i 3 nova confidanta vezana za taj dodatni content. Ostalo su quality of life improvements, više načina da leveliješ social stats, više item-a itd.

Trenutno igram Control. Au lebemekani kakav mindfuck od igre. Jako mi se svidja, napucavanje i moci su sjajno odradjene. Ali se toliko gubim da ni mapa ne pomaze. Side misije su sjajne i jedva cekam da vidim kako ce se zavrsiti prica koju jedva i da razumem :joy: svidja mi se sto su napravili sam lakeverse, i da je sve povezano. Pogotovo Alan Wake incident kako je objasnjen u igri

5 Likes