Šta trenutno igrate? 2023. (Part 1)

kao sto sam napisao negde, bacio sam se na The Last Of Us u jeku celog ovog hajpa oko serije. Majko moja mila, ne bih nikog da uvredim, ali kome se ova igra svidja boktemazo? Ovo je takav jedan snoozefest da je to strasno. Sunjam se, pobijem infected/uninfected, hodam malo, Ellie vidi nesto sto nije videla do sada, Joel baci komentar u fazonu nidje veze, i onda sve opet ponovo. Dosao sam do pitsburgha, presao hotel. Oce li se ovo nesto vidno poboljsati ili tako ostaje do kraja? Kao prica je ta koja te drzi. Kakva crna prica ovde postoji? barem za sada. Ovo je najvise sto sam dogurao sada, ali i dalje stojim iza toga da je ova igra (barem meni) toliko overrated da ja ne znam kako da opisem.

Evo sad idem jubilarne desete merdevine da pomerim tri metra dalje kako bi se opet popeo gore da nista.

2 Likes

Ja opet kupio sony da “predjem” the last of us najvise zbog serije sto mi se svidelo, pa na prodaju :grinning:

2 Likes

Upravo sam završio Guardians of the Galaxy. Igrao sam je uporedo sa Elden Ringom i baš mi je bila osveženje. Malo jače od nedelju dana mi je trebalo za prelazak, laganim tempom igranja. Ono što me najviše oduševilo u igre jeste sama atmosfera i licencirana muzika. Deo u svemiru kada Peter kaže this is so Metal i krene Iron Maiden u pozadini je zaista neprocenjiv. Dizajn likova je isto fantastičan ali sa druge strane imam osećaj da mi je falilo malo više humora. Da, bilo je tu dosta čavrljanja ali retko na koju rečenicu sam imao smešak na licu. Za još jednu manu igre bih izvukao pomalo generične neprijatelje ali sa druge strane Boss bitke su bile odlične. Special Ability huddle up je jedna od najzanimljivih stvari koje sam video u igrama i aj što karakterima nabije hype nego i meni, jer obavezno posle aktivacije skilla kreće neka od dobro poznatih pesama '80ih godina. Zbog ove igre sam se najviše i rafovao Hi+Fi Rush-u jer mi jako liče. Od mene ide 9/10 i snažna preporuka za svakog ko želi da iskusi dobru akciju propraćenu dobrom glazbom.

8 Likes

Skrollujte slobodno dalje ja sam ovde samo zbog komentara.

2 Likes

I onda neko dodje i kaze da je God Of War Ragnarok walking simulator. Sta je ovo onda leptijebem? Mogu da predjem i preko budjavog gejmpleja ali onda prica mora da me uhvati i da me ne pusta. Ovde toga nema. Samo tisina, nema nikog, 20 asseta (stolovi, ormari, kredenci), ponovo reciklirani gde god da odes i pet razlicitih ljudi kao neprijatelji. Nekog crnca sam ubio valjda 10 puta. To nije atmosfera. To je glupost. I onda kao ej nasli smo merdevine. I cuje sa malo akusticna gitara ko kad pijani Vlado Georgijev zaigra na obali u Herceg Novom tik pored tunela gde matori roker iz Beograda prodaje narukvice i bedzeve EKV. Idi bre, ovo ni peticu ne moze dobiti za sada.

2 Likes

Zasluzujete ban. :rofl:

1 Like

Ja odigrao oba dela pre dve godine. Igra meni super legla osim sto je bio malo neugodan osecaj jer je tad krenula korona masovno a i sam sam bio u karantinu kada sam je igrao. :grin:

1 Like

Ja kad igru igram silom onda je batalim. Ne znam zasto pokusavate ako vas ne radi :grin:

Pomisliš da možda nisi bio u tom trenutku za takvu igru. Možda ti ipak treba vremena da ti klikne, da se uživiš igru, mora da ima neki razlog zašto je ljudima dobra igra, itd.

I svaki put batališ igru.

Prođe par meseci.

Hmm, možda sam sad raspoložen za tu igru.

Repeat.

2 Likes

Ma jasno, ali danas bar ima toliko pretplata i igara da taj repeat dodje posle godinu dana :grin: eto da je meni neko pricao da cu igrati yakuzu ne bih verovao. A sada idem, jednu po jednu :grin:

Yeah, nekad ti igra legne iz 10-og pokušaja. A nekad nece ni nakon 50.

1 Like

Zato je meni dvojka mnogo bolja od keca. Prvi deo je onako klasičan survival u apokalipsi sa malo akcenata i na ljudima (za razliku od tipičnih zombie igara gde smo samo mi protiv zombija) Dok su u drugom delu baš digli lestvicu i zaraženi su u drugom planu, a kakvi ljudi mogu postati je ono što je primarno. Ima baš dosta momenata (bar meni) gde me je lepila za stolicu da vidim šta će dalje da se desi.

4 Likes

Postoje ljudi kojima se The Last of Us ne svidja :flushed::scream: A meni i dalje najbolja igra ikad :joy:

3 Likes

Ahahah isto sam ovoliko presao sad, kao u seriji :grinning: Meni izgleda fenomenalno, takodje sam imao poteskoce sa aimom, ukljucim asist, iskljucim isto. Tako da na kraju bar malo je bolje sa assistom iz razloga sto zaustavi, svakako ocaj i dobro da nisam samo ja :grinning:

3 Likes

Imas aim assist da podesis 0-10 , na 0 je katastrofa ,a na max ti je kao prirodan medjutim moras malo da usporis. Mozda su napravili bas tako “realisticno” mada mi nema smisla. Sta znam, meni izgleda za sad sve ovk zanimljivo samo zbog serije, al znam tacno na kom mestu sam zaspao pre 4 godine prvi put kad sam igrao :joy:

1 Like

Ahahah da, posle sam morao cigle da vijam i gadjam ih. :grinning: Po kisi onaj deo kad izlaze napolje izgleda bolesno. Sutra cu VRR da testiran i tu opciju sto ima za 1440p na 75+ fps mada je i ovako sve prelepo

1 Like

@Akiris

Igras rimejk ili ps4?

Vidi, imao sam i vise kritika od tebe, pocinjao i prekidao par puta. Kao fan Uncharteda pitao se sta ti decko ND radis. Negde na pola igre je kliknuo za mene (pun intended - clickers… get it) sam gameplay sa craftovanjem i sunjanjem, mada nisam ni neki fan stealth igara. Prica je depresivno postapokalipticna, nije na nivou vrcavih karaktera i bantera po kojima je Uncharted poznat. Ne secam se vise utisaka iz prvog dela, bilo je kul momenata (zirafe…) i dobre muzike Gustava Santaolole, plot tvisteva, psihoticnih likova, ali nista sto bi me bas oduvalo. Mada generalno vazi za jednu od najboljih prica u video igrama. Environmental storytelling koji prica o nestalom svetu i realisticne interakcije izmedju karakrera su generalno jako dobri.

Ali zato drugi deo, get the fuck out. Od samog pocetka ce ti biti jasno zasto je neverovatan. To je sve sto cu ti reci i ne zelim vise ni jedan hejt da procitam dok ne predjes oba dela. Btw i gameplay u drugom delu je 10x bolji, fizika pucanja i gore-a je next gen. Garantujem ti da nece biti snooze kao prvi.

1 Like

Aha, a ocajno ti je… ne znam, meni je bilo neverovatno realisticno i reagovanje na pogotke/udarce… pronadji na jutjubu koliko je tu detalja, strasno. Fizika pucanja svih ostalih igara je na nivou arkade u poredjenju. To sto ne mozes da pogodis je upravo i poenta…

Ja sam isto rekao za prvi deo da je mehh. Po meni nije vredan paznje.
Meni je drugi deo vrhunski.