Šta trenutno igrate? 2023. (Part 1)

Sjajan je rdr2…
Ja sam tek poceo,fenomenalna igra…pocetak bas obecava.

1 Like

Slozio bih, evo posle par sati igranja i dalje me nije nicim zainteresovala. Ta usporenost me bas odvratila. Nema dileme da je igra kao igra odlicno uradjena, ali jednostavno not my cup of tea.

Mene je kec smorio nevidjeno. Baš sam se trudio da je igram, i ne vredi. Spor razvoj priče, traljava mehanika pucanja, glupav sistem snimanja pozicija…

Uzeh Doom Eternal najzad –

Na svu srecu, citajuci kuknjavu proteklih nedelja oko surovo malog broja patrona za pusku, znao sam sta da ocekujem. Al moram da kazem, bas su hrabru odluku doneli da toliko ogranice igraca!

Koliko je uspesno ostaje da se vidi, al nisu zazirali od ozbiljnih rezova, zaista te teraju da taktiziras o pet stvari u svakom momentu. Vredno postovanja.

1 Like

Mozda, ali to je Doom a ne Dead Space!
Mogli su da stave da je frka sa resursima kada stavus na teze.

Po meni tacno toliko su raspodelili municiju i health koliko je potrebno za tu deonicu

Interesantno, kingdom come deliverence je dosta slican po mnogocemu, pa mi je opet puno bolje legao…

Meeeehhh, mozda. Nego je meni doom pojam za vatromet, ludilo, da prsti… da nista ne stedim, samo rokaj i pun gas.
Kazem ja nije to Dead Space da taktiziram. Jedina taktika treba da bude gde da protivniku nabijem dvocevku i opalim obe patrone :exploding_head:

1 Like

Ha. Ako je to slučaj i sa Doom-om iz 2016. onda ću definitivno ponovo odustati. Nemam ja živaca da taktiziram i štedim u takvim igrama :smiley:

1 Like

Nije u pitanju taktiziranje, oni to zovu combat puzzle. Dakle, pritivnici su tu ne samo da se ubiju, nego sluze i kao vasa rezerva za municiju, health, armor, ili blood gauge.
Lijepo je zamisljeno i jos ljepse izvedeno, taktizira se u rijeci krvi marsovskih miniona, i ako ovde ukljucimo dodatnu mobilnost Doom baje igra je dobila mnogo na dinamicnosti.

Steta je sto pred krajostanu bez ideja za iznenadjenje i sve se svodi na guranje sve vise i vise protivnika odjednom, pa ko ziv, ko mrtav.

1 Like

Ali to je doom. Ne treba nam misterija univerzuma. Nego bas to, igrica treba da baca tone i tone i tone mesa pred nas a mi da ga punimo sacmom :grin:

To malo sto sam probao ima i previse akcije!

Ni o kakvoj stednji tu nema price, nego, sto kazete, ‘rokas’ ko lud, bacas na demone sta stignes. Al onda preko toga ima ceo novi sloj munjevitog taktiziranja, ko da vec nije dovoljno skakutanje i pucanje po hordama.

Nisam jos dovoljno igrao da mi se ceo sistem slegne, al mi je veoma zanimljivo. Ko sto iKaran rece, od standarnog doom retro-napucavanja napravili combat puzzle bez da su imalo zrtvovali plimu adrenalina, stavise nasvirali je do 11.

1 Like

A nista, cekam da “osvezim” komp pa da krenem. Za sada nisam sposoban da igram :grin:

Pikam NBA 2K20, tacnije polako se uhodavam , ajde ove osnovne kontrole sam koliko toliko savladao, nego definitivno je najteze igrati odbranu, pogotovo preuzimanja u odbrani , to mi je bas onako konfuzno napravljeno, ono kao od sale protivnicki igrac ti se nadje sam ispod kosa ili ocas posla se nadje sam na sutu za 3 poena i ubacuje (cak i na “rookie” tezini).

Inace ovo je prva simulacija kosarke koju igram posle nekih 7,8 godina (iako pravi basket igram stalno, tacnije skoro svako vece sam sa loptom na kosu ono digitalni basket, na dzojstik sto se kaze nisam igrao godinama) , mislim da poslednji NBA koji sam igrao pre ovog je bio NBA 2k11 na X360 i kad podvucem neku paralelu, igra izgleda dosta bolje, face i modeli igraca mnogo bolje i realisticnije sad izgledaju, kao i animacije (ono sta se desava tokom “time-out-a” , reporteri, analiza utakmice u studiju tokom poluvremena (eh samo jos u studiju fali Vlade Djurovic) , ima vise modova u igri, sve nekako deluje lepse, “bogatije”, itd mada sto se tice samog gejmpleja odnosno fizike i mehanika igre mislim da igra nije odmakla mnogo od tog vremena, ono neke stvari koje su mi onda upadale u oci upadaju mi i sada , ono jesu se igraci prolepsili, animacije se prolepsale, grafika, rezolucija, ubaceno u medjuvremenu dosta nekih sitnica, mada generalno ovo je isti onaj gejmplej kao i pre 10-15 godina i kakav imamo vec 10-15 godina uz ajde neke sitne izmene i neke promene kozmeticke prirode.

No u svakom slucaju nastavicu da pikam ovo. :wink:

Nego jel moze neko da da neki spisak poteza ili saveta za neke driblinge recimo ?

E da i ono sa zelenom lampicom pri sutu je bas glupost, ono u principu i nema tacno recepta sta treba da radis da bi sut bio “savrsen” i da bi ti se upalila ta zelena lampica, ono nekako sam utiska da to vise zavisi od srece nego od samog igraca .

Treba malo prakse, ali marker radi kao sat. Svaki igrač ima drugačiji šut. Ako ti smeta skala, možeš je isključiti. Momenat kada se pušta taster za šut je kad lopta izlazi iz ruke igrača.

Usput, MyTeam:

1 Like

kakva je ovo ex-yu nostalgija :rofl:

2 Likes

Prvi “Dream Team” , znaci ona YU reprezentacija sa SP u Argentini 1990. :wink:

Doduse fale jos Djordjevic, Paspalj, Zdovc, Komazec, Zoran Savic, Zeljko Obradovic, Perasovic :wink:

15 posts were split to a new topic: Dream teams

Da, ni ja nikada nisam naucio igrat nba2k. Fora je sto kao sto kazes, mehanika/gameplay je bas,meni bar, tezak i gabaritan do bola. Igraci kao da imaju 300kg i puse 5 pakli pljuga dnevno. Ne znam kakva je situacija sa nba live.

Pa igraci su mi nekako ili prebrzi i krecu se kao hokejasi po ledi ili prespori i tromi, mada opet treba malo vezbe i strpljenja i verujem da svako moze da dodje do nivoa da bude makar neki solidan igrac i da moze recimo da pobedi CPU na Pro ili All Star nivou.