Šta trenutno igrate? 2017

Meni još uvijek nije jasno kako sam ja uspio da donesem sve dobre odluke u Witcheru. Nije tu samo stvar u meni, ima tu i elemenata sreće, jer nekada nemate u ponuđenim odgovorima dovoljno informacija da bi znali donosite li dobru odluku ili ne, i kakve su posledice.

One quick reaction odluke su me ubijale psihički, kad mi iskoče sav se skamenim. Ali nekako sam uspio da donesem dobre odluke i samim tim dobijem najbolji kraj. Na stranu to što su me Jen i Triss ostavile, ipak sam ja lone wolf cries internaly

1 Like

Sto se yen i Triss tice, postoji jedan detalj tj odgovor u jednom questu koji je bitan. Da ne spojlujem bezveze…
#tarabaTeamTriss

Izgleda da je najteza odluka u witcher 3 bila Triss ili Yen :smiley:

1 Like

Jel skoro neko pisao o Persona 5?
Odigrah upravo sat i po i zesce se smorih :expressionless:
Kao da gledam neki crtani, a ne da igram igru sa ocenom 95 :expressionless:

Spremi se za opasan shitstorm i 185 stranicu dugu repliku od druga @daemonkiller92 !!!

2 Likes

Njemu se ono bese svideo i DA: Inqusition?

Pisao sam ja, pronadji tamo u temi o Personi. Imao sam isti utisak kao i ti a situacija se nije ni malo popravila posle prvog zamka. Izgleda da su ocene vise indikator ljubiteljima serijala i animea. Treba jako puno strpljenja za beskonacne serije dijaloga uz puno pritiskanja X i uz vrlo malo kontrole nad dogadjajima. Cak su i izbori u dijalogu trivijalni uz suvise slicnih opcija.

1 Like

Mislim da znam na sta mislis :smiley: . Morao sam deo gamepleja i i khm khm :smiling_imp: scene da odgledam na youtubu.

1 Like

Igra je takva da treba vremena da sve objasni i da se otvori za igrača. Mnogima smeta spori početak. Ako ti se ne svidi do kraja prve palate, onda verovatno igra nije za tebe. Igra ima tu ocenu jer većina ljudi zna u šta se upušta jer nije nov serijal, a ako ti je ovo prva igra u serijalu, ili, ne daj bože, u žanru, yeah, you came to the wrong neighborhood. :smiley: Ne mora svaka igra da bude za svakog.

Pisao sam više puta o igri u temi, sa više detalja, pa da ne ponavljam.

I ne, nije mi se svideo Inquisition, ni bilo koja druga Bioware igra. Nisu za mene.

Prosao sam prvi zamak i smorio se. Borbe su prelake (mada verujem da vremenom bude teze), previse dialoga (koji i nisu tako losi iskreno), malo kontrole nad igrom… Kako sam stariji tako sam sve zahtevniji prema igrama i slabo koja moze da mi drzi dugo paznju. Medjutim, stvarno sam probao Personi da pruzim sansu, ali skoro 2 sata smora je bila dovoljna sansa… Tako da Persona pici na zamenu ili prodaju :blush:

Dijalog u jrpg? Da li je moguće? :scream: :smiley:

Ako ti smeta dosta dijaloga, onda zaobiđi Persona serijal u širokom luku. U proseku ti treba oko 100 sati da pređeš igru, od čega su oko 70 dijalog i priča sa ljudima.

Što se tiče kontrole, šta znam, u neku ruku je cela igra na autopilot po pitanju same priče, i van par odluka ne utičeš na ishod igre. Ali zato, po pitanju svakodnevnog života, nakon prvog Palace ti se otvara skoro ceo grad za istraživanje i vremenom se sve više širi tvoj svet.

Al ono, u tome i jeste poenta u početku, ti si kriminalac, tebe celo društvo odbacuje i osećaš se kao zarobljenik bez mnogo uticaja na celokupan svet… U početku…

Šteta što ti se nije svidela, kao ni padawanu, ali hej, ne može svaka igra da se svima svidi. :slight_smile:

Ovo je trebalo da napomenu u opisima jer zaista nije normalno. Toliko dijaloga nema ni u Telltale choose your adventure igrama. Pritom ne bih mogao da kazem da dijalog predstavlja vrhunac naracije u video igrama, iako nije los, ali nije dobar za 70 sati citanja i slusanja. Ja sam prekinuo igru nakon sto su vise od pola sata glavni protagonisti jeli kolace i pricali iskljucivo o tome koliko su dobri kolaci i koliko su se najeli. Ovo bi, valjda, trebalo da bude duhovito…

1 Like

Da, to je ono sto ja zovem ‘japanstinama’. Il ih volis il ih ne podnosis. Ranije sam bio u prvom taboru, sad kad sam mator i dzangrizav ne mogu da ih smislim.

Kad sam imao 16god i zudeo za animeom, nije ga nigde bilo. Sad kad otvoris browser i hrpica animu-harem-devojchica koje se razlikuju samo po frizuri i boji kose poispada oko tebe, jedva da me zanima. Cast fantasticnim izuzecima, al njih ima na kashichicu. (uzgred, kad smo vec kod izuzetaka, treba da nadjem i odgledam onaj anime sto sad svi hvale, gde momak i devojka menjaju telo, uvek zaboravim kako se zove)

Od tih 70 sati dijaloga u Personi, ubedjen sam da je oko 50 uglavnom sastavljeno od klishea, nebuloza i teen budalashtina, a preostalih 20 sadrzi neverovatnu melodramu, obrte i srceparajuce odluke. Nothankyou.jpg

Znam, hejter sam, pustite me.

3 Likes

Sto se tice W3 iako bas lepo izgleda na pocetku mi je vec s@eban candyeye effect. Kada Geralt izlazi na terasu sa leve strane je bas bilo neko tesko low poly cvece kao sa ps2 da je doslo ako ne i gore. Dok u drugim momentima bas lepo izgleda.

Nasao na netu da je u rangu nesto low/medium PC detalja. Jel to realno?

Your name? Na to misliš? :slight_smile:

Što se tiče dijaloga, tu si u pravu, ima dosta proseravanja u jrpg. Ali, eto, dal sam imun ili sam navikao, nisam siguran, al tamanim takve igre levo i desno. :slight_smile: Interesantno je da su uglavnom igre sa mladim likovima prepune nebuloznog dijaloga, dok je dijalog kad su stariji kratak, jasan, ubitačan.

1 Like

Ne znam na cemu igras ali meni je na xbox one s-u savrseno uradjena igra i nikakve slicnosti sa ps2 grafikom nisam video.Ono sto ti preporucujem, barem je meni tako daleko lepse, je da iskljucis blur u igri koji mi je dosta ruzno uradjen barem na xboxu ne znam za ostale platforme.Kad sam ga ugasio bukvalno sam progledao :slight_smile:.

Sada sam bas u guzvi ali videcu ako stignem danas/sutra da bacim SS toga. Znaci to cvece koje je stajalo na levom zidu terase zamka bukvalno cim kreces igru i ustajes iz kreveta. Delovali su efekri vetra. I pomeralo se ali je bas tu jadno izgledalo. Sada kada sam napolju druga prica lepa grafika, pogotovo jer sam ronio i sakupljao biljke dok je bio zalazak sunca…
Igra jeste lepa, mozda je ono bio i bag. Javljam kada opet upalim PS4.

Probaj da uradis ovo sto sam ti rekao pa sam proceni kako ti se vise svidja, imas pod options pa postprocesing, mozda je samo do mene ali igra drasticno lepse izgleda bez tih blur gluposti.

1 Like

Borderlands 1 895-ti put.

Trudim se da igram što manje iskreno…

Nakon sto sam presao Abzu, upalio sam i Tales from the Borderlands. Jos jednom cu reci da su mi TTG igre uvijek dosadne i bezveze, ali eto, nekada sjednem i hocu da predjem nesto da lici na to.
I Tales from se cini da je po istom sablonu kao i sve TTG igre, samo sa malo dodanog humora. Presao sam prvu epizodu, vidicu kakva je situacija dalje.

Ono na sta moram da se osvrnem je kakva je abominacija ovaj njihov engine koji guraju sa svakom svojom igrom, na ps4 loading screen sjecka! Pa je li moguce da kodiraju za istu konzoli ND i ovi iz TTG, da covjek ne povjeruje. Posebno kada se sjetim da je njihov Batman ujedno i igra sa najmanjom rezolucijom na ps4 i tek onda imam upitnik iznad glave.

Udjem sada u app store da vidim cjene njihovih igara tamo, kaze minimum za preporuceno igranje iphone 6/ipad Air 2. Stvarno nevjerovatno.

1 Like